بستن تبلیغ
زندگینامه رابرت گوداردزندگینامه رابرت گودارد

زندگینامه رابرت گودارد

زندگینامه رابرت گودارد

رابرت گدارد به عنوان یکی از پدران فن مدرن پرتاب موشک معروف است. اگرچه در طول عمرش فرد معتبری نبود، امروزه به عنوان یک دانشمند مدرن برجسته شناخته می‌شود. رابرت گدارد در ۵ اکتبر، سال ۱۸۸۲ در Worchester ماساچوست متولد شد. در جوانی توانایی و علاقاتی در علوم از خود نشان داد. آزمایشهایی در زمینه الکتریسیته می‌کرد. آتش‌بازی توجه او را جلب کرد و این آغاز علاقه‌مندی او به موشک‌ها بود. گدارد در مدارس عمومی بوستن و ورچستر شرکت کرد. او در انستیتو پلی‌تکنیک ورچستر که یک مدرسه مهندسی بود حضور یافت. او نظریات و اختراعات جدید را ثبت می‌کرد. بعد از کسب مدارک، او در آن انستیتو و دانشگاه کلارک تدریس کرد.

در ۱۹۲۰ گدارد مقاله ای در توصیف فرستادن یک موشک بی‌سرنشین به ماه نوشت. او از طرف مطبوعات به خاطر این ایده مورد تمسخر قرار گرفت. اما چارلز لیندبرگ به این موضوع علاقه‌مند شد و برای کار گدارد سرمایه‌گذاری کرد. گدارد فعالیت‌هایش را به نیومکزیک منتقل کرد. در طول این مدت او با سیستم‌های پاراشوت، بالهای متعادل‌کننده و ژیروسکوپ کار می‌کرد. اگرچه کارهای او خیلی در ایالات متحده شناخته شده نبود، اما در آلمان بسیار جدی گرفته شده بود. در طول جنگ جهانی دوم، آلمانی‌ها تئوریهای گدارد را توسعه بیشتری دادند. گدارد یک آمریکایی با ایمان بود و با ارتش U.S برای ایجاد و تولید بازوکا یک اسلحه ضدتانک همکاری کرد. او با نیروی دریایی U.S برای ایجاد دستگاههای بلند شدن جت‌ها همکاری کرد. گدارد در دهم اگوست ۱۹۴۵ درگذشت. بعد از مرگش دفتر امتیازات U.S برای طراحی‌های موشکی گدارد ۲۱۴ حق امتیاز برای او درنظر گرفت. موشک‌های امروزی براساس طراحی ها و تئوریهای گدارد ساخته می‌شوند.

زندگینامه رابرت گودارد

زندگی نامه مشاهیر

آرشیو

بیوگرافی استیون هاوکینگ | همسر استیون هاوکینگ + تصاویر

بیوگرافی و عکس استیون هاوکینگ و همسرش متاسفانه استیون هاوکینگ بزرگترین و معروفترین دانشمند حال حاضر دنیا در روز چهارشنبه ۱۴ مارس ۲۰۱۸ در...