آشنایی با كاربرد قلم موي تاريخچه فتوشاپآشنایی با كاربرد قلم موي تاريخچه فتوشاپ

آشنایی با کاربرد قلم موی تاریخچه فتوشاپ

photoshop ، طراحی

آشنایی با کاربرد قلم موی تاریخچه فتوشاپ

چهارمین گروه از مجموعه طراحی و رتوش، ابزارهای گروه History Brush است که شامل قلم موی تاریخچه (History Brush) و قلم موی هنری تاریخچه (Art History Brush) می‌شود.

هر دو این ابزارها عملیات خود را با توجه به پانل تاریخچه فتوشاپ انجام می‌دهند. این پانل که قبلا در مورد آن صحبت کرده‌ایم مکانی است که کارهای انجام گرفته در محیط فتوشاپ را ثبت می‌کند و در صورت نیاز می‌توانید نسبت به بازگشت به عقب و تصحیح اشتباهات انجام گرفته در فتوشاپ به کمک این پانل اقدام کنید، اما این بازگشت به عقب در کل تصویر اعمال می‌شود و تمامی کارهای انجام گرفته از بین خواهد رفت.

برای این که بتوانید فقط در ناحیه خاصی از پروژه عمل بازگشت به عقب را انجام دهید، ابزار بسیار مفید History Brush تعریف شده است. به کمک این ابزار که ماهیت قلم مویی دارد می‌توانید با تنظیم اندازه و شکل قلم مو و کلیک در محدوده دلخواه تصویر، عمل بازگشت به عقب را فقط در آن ناحیه انجام دهید، اما قبل از استفاده از این ابزار باید در پانل History مرحله‌ای از پروژه را که می‌خواهید بازگشت به عقب تا آن مرحله انجام شود (مانند تصویر یک) انتخاب کنید، سپس با انتخاب History Brush و کلیک در محدوده مورد نظر نسبت به اعمال فرمان اقدام کنید.

با این ابزار می‌توانید مثلا بعد از اعمال فیلتر محوسازی روی عکس، قسمت‌های دلخواهی از آن را به حالت اولیه برگردانده و قسمت‌های مورد نظر خود را دوباره واضح کنید.

با کم‌کردن مقدار Opacity در ابزار قلم موی تاریخچه می‌توانید مقدار تاثیر قلم مو را کمتر کنید تا با استفاده از این ابزار محل مورد نظر به صورت کامل به حالت اولیه خود باز نگردد و ترکیبی از حالت فعلی و حالت اولیه خود باشد. با انتخاب Hardness کمتر در کلیک راست این ابزار قلم مو لبه‌های نرمی پیدا کرده و از مشخص شدن محل اثر لبه‌های قلم مو هنگام استفاده جلوگیری خواهد شد.

آشنایی با کاربرد قلم موی تاریخچه فتوشاپ

به کمک دومین ابزار از این مجموعه و با شبیه‌سازی ضربات گوناگون قلم مو روی بوم و با استفاده از یک موقعیت ذخیره شده در پانل تاریخچه به عنوان مرجع عملکرد، می‌توان تصویر مورد نظر خود را از شکل یک عکس معمولی درآورد و به یک کار هنری خلاقانه تبدیل کرد.

حتما بخوانید:  به عکس های دختران در شبکه های اجتماعی اعتماد نکنید

از قسمت Style در Option bar (نوار تنظیمات) این ابزار می‌توان اشکال مختلف شبیه‌سازی ضربه قلم‌مو بر بوم را انتخاب کنید و با تغییر محدوده Area و تلورانس اعمال ضربه شبیه‌سازی شده، در ایجاد اثر هنری خود از آنها استفاده کنید.

در هر مرحله از کار با کلیک روی علامت دوربین در قسمت پایین پانل History می‌توانید نسبت به ایجاد یک عکس فوری Snapshot اقدام کنید و با کلیک در سمت چپ آن و اضافه کردن آیکن قلم موی تاریخچه، آن تصویر را به عنوان تصویر مرجع برای خلق اثر هنری خود استفاده کنید.

منبع:jamejamonline.ir

آشنایی با کاربرد قلم موی تاریخچه فتوشاپ

آموزش گرافیک

آرشیو

آموزش تصویری ساخت تخم مرغ شکسته در فتوشاپ

آموزش تصویری فتوشاپ, ساخت تخم مرغ شکسته در فتوشاپ, طراحی تخم مرغ آموزش تصویری فتوشاپ, ساخت تخم مرغ شکسته در فتوشاپ در این مطلب...