قتل فجیع دختر جوان توسط پسر معتاد + عکس متهم قتل فجیع دختر جوان توسط پسر معتاد + عکس متهم

پسر معتاد که با انگیزه سرقت دختر تنهایی را به صورت هولناکی به قتل رسانده بود، هشت ماه پس از ارتکاب جنایت دستگیر شد.

قتل دختر جوان توسط پسر معتاد

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه ۲۴ اسفند سال گذشته وقوع یک فقره قتل در خیابان پروین – خیابان گودرزی به کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس اعلام شد .

با حضور مأموران در محل و تأیید خبر بلافاصله موضوع به پلیس آگاهی اعلام و تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و عوامل تشخیص هویت در محل حاضر شدند .بررسی های اولیه نشان داد که زن جوانی ۳۰ ساله بر اثر ضربات متعدد چاقو به گردن ، شکم و پهلو از سوی قاتل یا قاتلین به قتل رسیده و آثار درگیری نیز در داخل منزل مشهود است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمد” و به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم  پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان در اولین مرحله از تحقیقات به بررسی نحوه کشف جسد پرداختند که اطلاع پیدا کردند که جسد از سوی شوهرخواهر و صاحبخانه مقتول کشف شده است .

صاحبخانه مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : مقتول مستأجر بنده بود تا اینکه اعلام کرد قصد اسباب کشی دارد . چند روز پیش با شماره تماس مقتول تماس گرفتم اما کسی پاسخگوی تماس های بنده نبود تا اینکه مقتول خودش با من تماس گرفت و عنوان داشت که تلفن همراهش گم شده است .

فردای آن روز مقتول دوباره با من تماس گرفت و عنوان داشت که برای روز جمعه اسباب کشی خواهد کرد . به همین علت ، روز پنجشنبه در خصوص نحوه تسویه حساب و بازپس دادن پول ودیعه به در منزل مراجعه کردم . از داخل خانه صدای ضبط می آمد اما هرچه در زدم ، کسی در خانه را باز نکرد !! از طریق شماره تماس های داخل قولنامه توانستم با خانواده مقتول تماس بگیرم و حدود دو ساعت بعد ، شوهرخواهر مقتول به در خانه مراجعه و پس از باز کردن در با استفاده از کلید دوم منزل که در اختیار خواهر مقتول قرار داشت ، وارد خانه شد و با جسد مقتول روبرو شدیم .

با توجه به وجود آثار درگیری در داخل منزل و احتمال وقوع سرقت از سوی قاتل یا قاتلین ، کارآگاهان به بررسی فرضیه “ارتکاب جنایت با انیگزه سرقت” پرداخته و اطلاع پیدا کردند که کیف دستی مقتول به همراه طلا و جواهرات وی ( یک رشته گردنبند طلا ) به سرقت رفته است. در ادامه و با توجه به عدم وجود هرگونه آثار تخریب بر روی در ورودی منزل ، فرضیه ارتکاب جنایت از سوی یک آشنا در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت .

از طریق بررسی اظهارات همسایگان ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که آخرین بار راننده یک دستکاه خودرو پژو ۲۰۶ مدل SD در زمان خروج از مجتمع آپارتمانی محل سکونت مقتول مشاهده شده که بر اساس اظهارات اهالی مجتمع هیچکدام از ساکنین مجتمع ، خودروی پژو ۲۰۶ مدل SD در اختیار نداشتند .

با توجه به اطلاعات به دست آمده در خصوص خودروی ۲۰۶ مدل SD و احتمال ارتکاب جنایت از سوی سرنشین آن ، کارآگاهان تحقیقات گسترده ای جهت شناسایی خودرو مذکور کرده و سرانجام متوجه شدند که یکی از مجرمان سابقه دار منطقه تهرانپارس به نام محمد ۲۳ ساله به تازگی یک دستگاه خودرو ۲۰۶ با مشخصات خودروی مورد نظر کارآگاهان در اختیار دارد و همزمان با تاریخ وقوع جنایت ، محل سکونت خود در منطقه تهرانپارس را تغییر داده است .

با شناسایی هویت محمد ، تحقیقات گسترده پلیسی برای بررسی احتمال نقش وی در ارتکاب جنایت در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت که با اطمینان از حضور وی در محل وقوع جنایت ، مخفیگاه وی در منطقه شهرک مسعودیه شناسایی و روز پنجشنبه یکم آبان دستگیر و در پارکینگ محل سکونت متهم نیز ، خودرو پژو ۲۰۶ مدل SD کشف و توقیف شد . با بررسی ارکان هویتی خودرو ۲۰۶ مشخص شد که خودرو متعلق به مادر محمد بوده که در اختیار پسرش قرار داده است .

متهم پس از دستگیری و انتقال به اداره دهم منکر هرگونه ارتکاب جنایت شده اما با کشف یکی از مدارک شناسایی مقتول در مخفیگاهش ، به ناچار لب به اعتراف گشود و در خصوص نحوه آشنایی با مقتول و ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت : اواخر سال گذشته بود که به در بنگاه املاکی در منطقه تهرانپارس مراجعه و با یکی از دوستانم که در آنجا به عنوان مشاور املاک مشغول به کار است ، ملاقات کردم . در همین زمان ، زن جوانی ( مقتول ) با مراجعه به بنگاه پیگیر پیدا کردن یک واحد مسکونی برای اجاره بود و در حین صحبت کردن وی با مدیر بنگاه متوجه شدم که این زن جوان قصد دارد تا خانه را برای یک نفر اجاره کند.

متهم در خصوص نحوه آشنایی خود با مقتول و ارتکاب جنایت ، به کارآگاهان گفت : به بهانه اینکه من راننده  خودرو نیسان بوده و حاضر هستم تا اقدام به اسباب کشی با قیمت مناسب کنم ، با مقتول آشنا شدم تا اینکه در روز حادثه به در منزل مقتول مراجعه و به بهانه بررسی تعداد اسباب و اثاثیه و در حقیقت برای سرقت  وارد خانه شدم . پس از اطمینان از تنها بودن مقتول ، تصمیم به سرقت گرفته و با چاقو شروع به تهدید مقتول کردم اما بر خلاف انتظار ، مقتول با من درگیر شد و در حالیکه قصد ایجاد سر و صدا و کمک خواستن از اهالی مجتمع را داشت ، چندین ضربه به او زده و پس از سرقت کیف دستی و گردنبند ، به سرعت از خانه خارج شدم .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه با اشاره به اعتیاد متهم به مصرف موادمخدر از نوع شیشه و حشیش ، در پایان خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

2,348
0

حوادث

آرشیو

ماجرای آزار جنسی دانش آموزان یک مدرسه در غرب تهران

ماجرای آزار جنسی دانش آموزان دبیرستانی در غرب تهران ماجرای آزار جنسی گروهی : ماجرای تکان‌دهنده اذیت و آزار گروهی دانش‌آموزان یک دبیرستان پسرانه...