با زبان عشق با همسرتان صحبت کنید
خانه » زناشویی ، رابطه زن و مرد » تفاهم در زندگی » با زبان عشق با همسرتان صحبت کنید

با زبان عشق با همسرتان صحبت کنید

زبان عشق با همسرتان , عشق همسر, زیاد کردن عشق همسر

با زبان عشق با همسرتان صحبت کنید‎

یک کارشناس ارشد روانشناسی بالینی گفت: زوج‌ها باید برای حفظ صمیمیت بین یکدیگر تلاش کنند و در این زمینه آگاهی از نیازهای یکدیگر، همراهی کردن و احترام به علایق فردی بسیار مهم و ضروری است.

خانم همتی اظهار کرد: همسرانی که باهم در موردعلاقه‌شان حرف نمی‌زنند نه‌تنها ارتباط عاطفی آن‌ها کم می‌شود بلکه ممکن است کار به‌جاهای باریک‌تر هم کشیده شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه در برخی فرهنگ‌ها ابراز محبت از سوی مردان به زنان ناخوشایند تلقی می‌شود، خاطرنشان کرد: هم زن و هم مرد با شناخت از نیازهای عاطفی از یکدیگر به ابراز علاقه همسر خود نیاز داشته تا به آرامش روانی و عاطفی برسند که این مهم با تمرین کردن محقق خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه نباید رابطه‌ی عاطفی زوجین در روزمرگی‌های زندگی گم شود، افزود: زوج‌های موفق در مدت‌زمان معینی از روز را به خود اختصاص داده و بدون حضور فرزندان در خصوص علایق شخصی باهم صحبت کنند که این امر موجب افزایش صمیمیت و تقویت روابط زندگی زناشویی آن‌ها خواهد شد.

همتی با تأکید بر اینکه زوج‌ها باید برای حفظ صمیمیت بین یکدیگر تلاش کنند و در این زمینه آگاهی از نیازهای یکدیگر، همراهی کردن و احترام به علایق فردی بسیار مهم و ضروری است، گفت: صمیمیت در این زمینه ضلع اصلی نگه‌دارنده زندگی است که بخشی از آن با صحبت کردن و ابراز علاقه و بخشی دیگر با همدلی و درک متقابل محقق می‌شود.

وی اضافه کرد: زوج‌ها همچنین باید پیام‌های پنهان گفت‌وگوی همسر را شناخته و درک کنند به‌طوری‌که از گفت‌وگو هم لذت برده و هم موجب شناخت بهتر از نیازهای همدیگر شود.

این کارشناس ارشد روان‌شناسی بالینی با اشاره به پنج زبان عشق شامل گفتار و بیان، لمس کردن، احترام، همکاری و هدیه دادن افزود: زوج‌ها باید زبان عشق همسران خود را پیدا و آن را برای بهبود روند عاطفی خود بکار گیرند و زبان عشق در افراد متفاوت است که باید زن و مرد با توجه به خصوصیات رفتاری یکدیگر آن را پیداکرده و از آن برای تقویت ابراز عاطفه بکار گیرند.

همتی آموزش و آگاهی را مهم‌ترین راهکار برای ابراز محبت در زندگی زناشویی دانست و گفت: این آموزش‌ها باید قبل از ازدواج هم به دختران و هم پسران ارائه تا با به‌کارگیری آن‌ها روابط عاطفی با همسران خود برقرار وزندگی‌شان تحکیم یابد.

 منبع: سلامت نیوز

  مطالب مرتبط
علت اصلی افزایش طلاق ها چیست؟
نشانه های یک ارتباط ناسالم
اشكال مختلف اختلافات در زندگی زناشویی
علت تغییر رفتار شوهرم چیست؟
شوخی های زشت زن و شوهری ممنوع!!!
چگونه مانع چک کردن موبایل خود توسط همسر شوم؟
اختلاف زوجین و آثار منفی لجبازی همسران در زندگی
قبل از جداشدن از همسر خوب فکر کنید و عجله نکنید
افکار غلط صمیمیت و عشق همسران در زندگی
چطور با مشکلات ريز و درشتتان در دوران نامزدي کنار بياييد
چگونه ویژگی های همسر خوب را داشته باشیم؟
اگر به فکر خیانت کردن به همسر تان هستید این توصیه ها را بخوا...
با شوهر خسیس چگونه کنار بیاییم؟
امتحان کردن همسر با شماره ناشناس
با این دلایل، ادامه دادن رابطه راه به جایی نمی برد
اگر با همسرتان همکار هستید ، این مطلب را بخوانید
چگونه با همسر کم حرف زندگی کنیم؟
آقایان از یک رابطه چه می خواهند؟
امتیاز 5.00 ( 2 رای )
اشتراک گذاری مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراح قالب : پارس تمز

Copyright abartazeha.COM© 2017 - Allrights Reserved.