آداب و رسوم شروع سال نو میلادی در جهان
خانه » فرهنگ و هنر » فرهنگ، آداب و رسوم » آداب و رسوم شروع سال نو میلادی در جهان

آداب و رسوم شروع سال نو میلادی در جهان

آداب و رسوم شروع سال نو میلادی در جهان

آداب و رسوم شروع سال نو میلادی در جهان 

مردم هر کشور در جهان برای جشن گرفتن آغاز سال جدید، رسم و رسوم خاصی دارند و ما در این جا سعی می کنیم تا شما را با بعضی از این رسوم در آستانه سال نو میلادی آشنا کنیم.

کره: به طور سنتی در مراسم تحویل سال نو در کره کودکان برای بزرگترها آرزوی خوشبختی و موفقیت می کنند و اوج احترام خود به بزرگترها را با یک تعظیم نشان می دهند. در عین حال این اعضای جوان تر خانواده از بزرگترها درخواست می کنند تا برای آن ها داستان تعریف کنند.

ژاپن: در این کشور در هنگام تحویل سال مردم سعی می کنند بخندند و شاد باشند و توجیح این حرکت این است که سعی می کنند تا نگرانی های سال کهنه را از یاد ببرند و درسال جدید خوش و شاد باشند.

برمه: در این کشور جنوب شرق آسیا مردم با پاشیدن آب به یکدیگر سال جدید را آغاز می کنند و هدفشان از این حرکت آغاز سال جدید با روحی پاک است.

انگستان: در این کشور رسم بسیار جالبی برای سال جدید وجود دارد. در نیمه شب سال تحویل مردم به خانه همسایه خود می روند و بسیاری معتقتند که اگر مهمان شما یک مرد قد بلند و خوش قیافه باشد این سال برای شما خوشبختی خواهد آورد. در عین حال افراد سعی می کنند در این اولین ملاقات با خود ذغال و نان ببرند و آن را به عنوان یک هدیه سنتی به همسایه خود تقدیم کنند، معمولا مهمان سکوت را با عبارت:سال نو مبارک می شکند.

آلمان: در این کشور مردم مقداری از غذای شب عید خود را در ظرف های خود نگاه می دارند و معتقد هستند که این عمل باعث می شود تا خیر و برکت در زندگی آنان در سال جدید باقی بماند و سفره آنان همیشه پر از غذا باشد.

چین: در کشور چین مردم در مراسم تحویل سال به تماشای رقص معروف اژدها رفته و همچنین از مراسم آتش بازی لذت می برند. در عین حال رسم است که برای آرزوی سالی خوش و خوشانسی در سال جدید سکه هایی را در درون پاکتی سرخ رنگ قرار داده و به هم هدیه می دهند. همچنین افراد جوان تر به بازدید از بزرگان فامیل خود می روند.

هلند: در این کشور نیز مردم با جمع کردن درخت های کریسمس آتش بزرگی برپا کرده و به این ترتیب مشکلات و ناراحتی های سال کهنه را از بین برده و به سال جدید خوشامد می گویند.

منبع:yjc.ir

  مطالب مرتبط
آداب و رسوم عيد نوروز در کرمان
نوروز باستانی، آئین های نوروز باستانی ایران
آداب و رسوم عید نوروز در آذربایجان غربی
رسم و رسوم چهارشنبه سوری در شهرهای ایران
مراسم چهارشنبه سوری در مازندران
آشنایی با آداب و رسوم ازدواج در روسیه
آشنایی با آداب و رسوم ماه مبارک رمضان
آشنایی با لباس سنتی زنان ایرانی
تشریفات خاص ازدواج در اروپای غربی
آداب و رسوم مردم کرمانشاه در شب یلدا
آداب و رسوم شب یلدا در گوشه و کنار ایران
آداب و رسوم کشورها در کریسمس
چگونه فال حافظ بگیریم؟
اشتراک گذاری مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراح قالب : پارس تمز

Copyright abartazeha.COM© 2017 - Allrights Reserved.