کاهش وزن سریع‌تر با ترکیب ورزش و تغذیهکاهش وزن سریع‌تر با ترکیب ورزش و تغذیه

برای اینکه با پروسه کاهش وزن خود سرعت بیشتری ببخشید لازم به گذراندن ساعت‌ها در باشگاه ندارید. با ترکیب ورزش و تغذیه می‌توانید نوعی برنامه غذایی و ورزشی خود را تنظیم کنید تا سرعت کالری سوزی افزایش یابد و روزانه کالری بیشتری بسوزانید.

کاهش وزن سریع, ترکیب ورزش و تغذیه

کاهش وزن سریع‌تر با ترکیب ورزش و تغذیه‎

راه‌های ساده‌ای برای افزایش سوخت و ساز بدن وجود دارد. با این استراتژی‌ها می‌توانید بهترین نتیجه را بگیرید:

۱- میان وعده‌های بهتری را انتخاب کنید: 

به جای اینکه در میانه روز بستنی بخورید، غلات، شیر و مواد غذایی سالم‌تر انتخاب کنید.

۲- آب بیشتری بنوشید: 

بدن به راحتی نمی‌تواند تفاوت بین تشنگی و گرسنگی را تشخیص دهد.

تشنگی باعث می‌شود که شما غذایی که نیازی به آن‌ها ندارید را مصرف کنید. نوشیدن آب در طول روز باعث می‌شود که شما انرژی کافی داشته باشید. می‌توانید آب لیمو یا میوه‌های دیگری را با آب تلفیق کنید تا بیشتر به مصرف آب گرایش پیدا کنید. این کار باعث می‌شود که  سموم از بدن خارج شود. نوشیدن چای سبز نیز می‌تواند مفید باشد زیرا باعث چربی‌سوزی می‌شود.

۳- غذایی که نعناع دارد مصرف کنید: 

بهتر است حتی طعم آدامس و خمیردندان شما نعنایی باشد. طعم نعناع به مغز پیامی را می‌فرستد که اعلام می‌کند باید خوردن را متوقف کنید. یکی از تحقیقاتی که در یک مجله پزشکی منتشر شده است نشان داد افرادی که هر دو ساعت یک بار نعناع مصرف می‌کنند می‌توانند به صورت متوسط در یک ماه ۲.۵ کیلو وزن کم کنند.

کاهش وزن

ورزش و تغذیه مناسب لاغری

۴- هر روز صبح شنای سوئدی بروید: 

یکی از متخصصان ورزشی در این باره می‌گوید: انجام شنای سوئدی هر صبح باعث می‌شود که فرد احساس پیروزی و شادابی کند. سعی کنید هر روز تعداد تکرار حرکت را افزایش دهید. حتی می‌توانید کمی حرکت را تغییر دهید. می‌توانید میزان سختی حرکت را نیز افزایش دهید.

۵- از مواد غذایی سم‌زدا استفاده کنید: 

مواد غذایی همچون بادام، چای سفید، زردچوبه، مارچوبه، آب لیمو، ماهی سالمون و غیره می‌توانند از قسمت‌های مختلف بدن سم‌زدایی کنند.

۶- سس تند مصرف کنید: 

سس گوجه فرنگی تند باعث کاهش اشتها می‌شود و سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد. البته نباید مصرف این ماده غذایی را بیش از حد در برنامه داشته باشید.

حتما بخوانید:  چطور ورزشی برای مغز انجام دهیم؟

۷- یوگا انجام دهید: 

ورزش‌هایی که استرس را کاهش می‌دهد به کاهش وزن کمک می‌کند. هرچقدر استرس کمتر شود میزان ترشح کورتیزول کاهش می‌یابد. بدین ترتیب بدن چربی کمتری ذخیره می‌کند.

۸- مکان مناسبی برای غذاخوری انتخاب کنید: 

اگر در حالی که تلویزیون می‌بینید غذا بخورید احتمال پرخوری کردن وجود دارد.  دیدن برنامه‌های آشپزی یا فیلم‌های هیجانی باعث می‌شود که شما متوجه میزان خوردن خود نشوید.

گردآوری: بیتوته

Save

Save

Save

زیبایی اندام

آرشیو

تمرینات قدرتی برای عضله سازی مخصوصاً مردان

تمرینات قدرتی برای عضله سازی, حجم و عضله سازی, حرکت قدرتی تمرینات قدرتی برای عضله سازی, حجم و عضله سازی در این مطلب از...