واکنش خلفا درباره قبر مخفی حضرت فاطمه (س) چه بود؟واکنش خلفا درباره قبر مخفی حضرت فاطمه (س) چه بود؟

مطالب مذهبی

آرشیو

آیا دلتنگ شدن اموات صحت دارد؟

دعا برای ارامش اموات, دعای اموات, دلتنگ شدن اموات دعا برای ارامش اموات, دلتنگ شدن اموات در این مطلب از ابرتازه ها درباره دلتنگ شدن...

واکنش خلفا درباره قبر مخفی حضرت فاطمه (س) چه بود؟

در این مطلب از ابرتازه ها واکنش خلفا درباره قبر مخفی حضرت فاطمه (س) را بررسی کرده ایم. با ما همراه باشید و از این مطلب بهره لازم را ببرید.

نبش قبر حضرت زهرا ٬ قبر مخفی حضرت فاطمه (س)

نبش قبر حضرت زهرا ٬ قبر مخفی حضرت فاطمه (س)

واکنش خلفا درباره قبر مخفی حضرت فاطمه (س)

دست اندرکاران امر (ابوبکر و عمر) از این ماجرا با خبر شده و به زنان سوگوار گفتند: آیا کسی در میان شما هست که این قبرها را نبش کرده تا بدن فاطمه (س) را بیابد و ما بر او نماز گزاریم و سپس او را دفن و محل دفنش را مشخص کنیم؟

این خبر به اطلاع امیرمؤمنان (ع) رسید. آن حضرت در حالی که خشمگین شده بود، به طوری که دو چشمش را سرخی فراگرفته و رگ های گردنش برآمده بود و قبای زردی را که معمولا در ایام درگیری و ناراحتی به تن می پوشید، در بر کرد و شمشیر ذوالفقار خود را به دست گرفت و به سوی بقیع رهسپار گردید.

همین که به مردم حاضر در بقیع رسید فرمود: به خدا سوگند، اگر کسی یک سنگ از این قبرها را بردارد، با این شمشیر بر سرش و کسی که به وی دستور داده است می کوبم.

در همین هنگام عمر بن خطاب و همراهان او با امیرمؤمنان (ع) رو به رو شدند.

عمر به وی گفت: چه شد تو را ای ابوالحسن! به خدا سوگند ما قبر فاطمه را نبش کرده و بدنش را بیرون می آوریم و بر وی نماز می گزاریم.

امیرمؤمنان (ع) با دستان خویش پیراهنش را گرفت و وی را چرخاند و بر زمین کوبید و به وی فرمود: ای سیه چرده زاده! از حق خودم (یعنی خلافت اسلامی) به خاطر این که با اختلاف ما مردم از دین مرتد نشوند، درگذشتم.

اما هیچگاه نسبت به قبر فاطمه (س) در نخواهم گذشت، سوگند به کسی که جانم در دست او است، اگر تو و ملازمانت چیزی از این قبرها را جا به جا کنید، زمین را از خونتان سیراب خواهم کرد! اگر می خواهی، آزمایش کن، ای عمر!

در این هنگام ابوبکر (خلیفه وقت) از راه رسید و عاجزانه به امیرمؤمنان (ع) عرض کرد:

ای ابوالحسن! تو را به حق رسول خدا (ص) و به حق آن کسی که در بالای عرش است سوگند می دهم که او را رها کنی و مطمئن باش هیچ یک از ما، کاری که تو را برنجاند انجام نخواهیم داد.

آن گاه امیرمؤمنان (ع) دست از عمر برداشت و او را رها کرد و مردم نیز پراکنده شدند و از آن زمان به بعد، هیچ کس جرئت نکرد قبرهایی را که علی (ع) درست کرده بود، نبش کند و به جستجوی بدن شریف فاطمه (س) بپردازد.

منیع:setarehnews.ir

بستن تبلیغ
بستن تبلیغ