5 توصیه برای کمتر شدن آسیب به زانو هنگام دویدن5 توصیه برای کمتر شدن آسیب به زانو هنگام دویدن

۵ توصیه برای کمتر شدن آسیب به زانو هنگام دویدن

حرکات ورزشی زانو, دردهای زانو, درمان زانو درد

در این مطلب از ابرتازه ها ۵ توصیه برای کمتر شدن آسیب به زانو هنگام دویدن بیان می نماییم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

کمتر شدن آسیب به زانو هنگام دویدن, ورزشهایی برای تقویت زانو

کمتر شدن آسیب به زانو هنگام دویدن

بررسی‌ها نشان داده است که ورزشکاران برخی رشته‌های ورزشی بیشتر در ناحیه زانو دچار مشکل می‌شوند و راههایی برای کمتر شدن آسیب‌ها وجود دارد.

مطالعات مختلف نشان داده است که دویدن اگر با رعایت نکات خاصی انجام شود باعث کاهش تورم در ناحیه زانو می‌شود. با این حال دوندگان حرفه‌ای نمی‌توانند از خطرات و آسیب‌هایی که به دلیل دویدن برای زانوهای آنها پیش می‌آید در امان بمانند. دویدن بر روی زمین برای زانو بهتر از دویدن بر روی تردمیل است.

فوتبالیست‌های حرفه‌ای، دوندگان استقامت، وزنه‌برداران  المپیکی و کشتی‌گیران سه تا هفت برابر بیشتر از دیگر ورزشکاران احتمال ابتلا به آرتروز زانو دارند.

به طور کلی ۴۵ درصد ورزشکاران حرفه‌ای در معرض آرتروز زانو هستند که ریسک این بیماری در صورت وجود آسیب‌دیدگی‌ زانو به ۵۷ درصد می‌رسد و در ورزشکارانی که بعد از ورزش دچار چاقی مفرط می‌شوند به ۶۱ درصد افزایش می‌یابد.

احتمال آرتزوز با شدت ورزش در ارتباط است. ورزش‌ هایی همچون دویدن و وزنه‌برداری فشار زیادی به زانو وارد می‌کنند. در ورزش‌های فوتبال و کشتی چرخش مفصل زانو در شرایطی که تحت فشار است باعث ایجاد آسیب می‌شود.

پنج توصیه برای کمتر شدن آسیب دویدن:

۱- اگر عضلات خود را پرورش دهید کمتر فشار به زانوهای شما وارد می‌شود.

۲- ورزش‌هایی برای جلوگیری از آسیب و قدرتمندتر کردن زانو وجود دارند که بهتر است آنها را در برنامه خود قرار دهید.

۳- اگر زانوی شما صدا می داد یا درد می‌کرد از فوم رولر در ناحیه زانو استفاده کنید.

۴- بیشتر قبل از ورزش بدن را گرم کنید.

۵- انعطاف پذیری همسترینگ و عضلات چهار سر را افزایش دهید.

منبع: ایسنا

حتما بخوانید:  راهکارهای جلوگیری از تحلیل عضلات

درمان با ورزش

آرشیو

تمرینات ورزشی برای کاهش درد شانه

تمرینات ورزشی برای تقویت شانه و کتف, کاهش درد شانه, درمان درد شانه و کتف تمرینات ورزشی برای تقویت شانه و کتف, کاهش درد...