چگونه لباس بپوشیم که اعتماد به نفس‌مان بیشتر شودچگونه لباس بپوشیم که اعتماد به نفس‌مان بیشتر شود

چگونه لباس بپوشیم که اعتماد به نفس‌مان بیشتر شود

چگونه لباس بپوشیم که اعتماد به نفس‌مان بیشتر شود

چگونه لباس بپوشیم که اعتماد به نفس‌مان بیشتر شود

طرز لباس پوشیدن بر روی اعتماد به نفس اثر مهمی دارد. البته این بدان معنا نیست که اعتماد به نفس تنها به لباس­ها بستگی دارد. برای مثال اگر درحال رفتن به یک مصاحبۀ کاری هستید، پوشیدن یک جفت کفش شیک و یک دست لباس موردعلاقه می­تواند بر مصاحبه شما اثر مثبت بگذارد و شما را پررنگ­تر نشان دهد.

در طی یک پژوهش بر روی دو گروه از دانشجویان پزشکی، دو دسته لباس بین آن­ها تقسیم شد؛ به گروه اول روپوش آزمایشگاهی پزشکان داده شد و به گروه دوم لباس­های اسپرت داده شد و گفته شد این لباس­ها متعلق به چند هنرمند است.

گروه اول نتایج تست این پژوهش را بهتر از گروه دوم انجام دادند؛ زیرا با لباس خود اعتماد به نفس بیشتری گرفته بودند. نتایج این مطالعه نشان می­دهد بین این­که ما چه چیزی می­پوشیم و درمورد پتانسیل و توانایی خود چه فکری می­کنیم، رابطه­ای وجود دارد.

شاید شنیده باشید که می­گویند “برای شغلی که دوست داری لباس بپوش، نه برای شغلی که داری” پس اگر به دنبال اعتماد به نفس هستیم (که مطمئناً همه به دنبال آن هستیم!) چرا نباید لباس مناسب پوشید؟

می­توانید از لباس پوشیدن هم به­عنوان یک ابزار برای بالا بردن اعتماد به نفس خود، به همراه دیگر ابزارهای موجود استفاده کنید. پس بهتر است هر بار برای لباس پوشیدن خود وقت بگذارید. البته ماهم در این مقاله چند ترفند در این مورد توضیح داده­ایم که می­توانید از این ترفندها هم استفاده کنید تا بهترین استایلی را داشته باشید که می­تواند اعتماد به نفس شما را بالا ببرد.

یاد بگیرید چطور لباس بپوشید

باید با آزمون و خطا واقعاً یاد بگیرید که چگونه لباس بپوشید تا مناسب بدنتان باشد. بدانید که چه نوع پارچۀ کتان یا جین در بدن شما بهتر دیده میشود؟ چه نوع پارچه ای در بدن شما جذاب­تر است؟ دامن با چه اندازه­ و طولی مناسب شماست؟ اگر اندام ریزی دارید، چه چیزی شما را بلندقدتر نشان می­دهد؟

ویژگی های موردعلاقۀ خودتان را بپذیرید

از کدام قسمت بدنتان خوشتان می­آید؟ آیا قد و وزنتان را دوست دارید؟ پاهای بلند و کشیده­تان را دوست دارید؟ لباسی انتخاب کنید که ویژگی­های موردعلاقۀ شما در بدنتان را پررنگ­تر نشان دهد و همچنین قسمت­هایی را که دوس ندارید، بپوشاند.

رنگ­هایی را انتخاب کنید که بیشتر مناسب بدن شماست

یافتن رنگ مناسب می­تواند موهایتان را درخشان، چشمانتان را درشت­تر و پوستتان را شفاف نشان­ دهد. و البته رنگ نامناسب می­تواند شما را خسته، از کار افتاده و بی ­روح  نشان­دهد.

اوقاتی را که در یک لباس احساس خوبی داشته­اید به یاد بیاورید

زمان­هایی را به یاد بیاورید که در لباسی احساس خیلی خوبی داشتید. فکر کنید که چرا آن زمان در آن لباس احساس خوب داشتید. چه چیزی را در آن زمان بیشتر دوس داشتید؟ فکر کنید که رنگ آن را دوس داشتید یا پارچه­اش را؟ چه رنگی و چه مدلی داشت؟

سپس همان جنبۀ خوب را در زندگی ادامه دهید و آن لباس را در دسترس بگذارید. برای مثال اگر لباس پر زرق و برق دوست دارید، خودتان را مجبور نکنید که لباس ساده و یک­دست بپوشید.

در نهایت، نکتۀ اصلی این است که هنگام انتخاب لباس و پوشیدن آن، ابتدا به خودتان اختیار دهید و نظر خودتان را جلب کنید. باید دانست که جلب نظر دیگران یک نکتۀ فرعی است.

اختصاصی مجله ابرتازه ها – هادی فخریان

اختصاصی مد روز

آرشیو

راهنمای انتخاب و خرید پیراهن مردانه تابستانه بر اساس طیف رنگ

انتخاب پیراهن مردانه, خرید پیراهن مردانه تابستانه, انتخاب پیراهن های رنگی مردانه انتخاب پیراهن مردانه, خرید پیراهن مردانه تابستانه در این مطلب از ابرتازه...