5 روش مؤثر برای غلبه بر بی­‌حالی در نیمروز5 روش مؤثر برای غلبه بر بی­‌حالی در نیمروز
5 روش مؤثر برای غلبه بر بی­‌حالی در نیمروز

غلبه بر بی­‌حالی نیمروز

همۀ افراد بی­‌حالی و خواب­ آلودگی ساعت ۱ تا ۳ ظهر را تجربه کرده­اند. بدن انسان به قدری توانایی دارد که بتواند یک روز کامل را کار کند، اما حتماً باید در اواسط کار مقداری هم استراحت کرد. برای جلوگیری از این خستگی­ها، این مقاله را دنبال کنید.

۱ – به جای خوردن آبمیوه­های مصنوعی و نوشابه­های انرژی­زا، میزان کافئین خود را بالا ببرید و کمی شکلات بخورید

اگر سرخوشی بعد قهوه را تجربه کنید، عاشق آن می­شوید. یک فنجان قهوۀ خوب میتواند شما را از مرحلۀ بی­حوصله­گی در ساعات میانی روز به خوبی رد کند. البته، خوردن قهوه باعث میشود بوی آن از دهان شما بیاید که چندان خوشایند نیست.

همچنین طعم قهوه را هرکسی نمیتواند به تنهایی تحمل کند. در این مورد میتوان شکلات را اضافه کرد. شکلات به همان اندازۀ یک فنجان قهوه انرژی دارد و میتوانید همراه با قهوه یا بدون آن، شکلات را به تنهایی میل کنید.

5 روش مؤثر برای غلبه بر بی­‌حالی در نیمروز

  1. به فضای آزاد و هوای باز بروید و چند نفس عمیق و آرام بکشید

طبیعت به خودی خود باعث آرامش و تسکین انسان میشود. گاهاً انسان فراموش میکند که بدن چقدر به هوای آزاد و نسیم خنک نیاز دارد. همچنین در زیر آسمان ویتامین D به اندازۀ کافی به بدن میرسد. در میان فشار کاری زیاد، بیرون رفتن و قرار گرفتن در هوای آزاد برای چند دقیقه، فکر را آزاد میکند و بدن را برای ادامۀ روز آماده میکند.

در هوای آزاد میتوانید از این روش استفاده کنید: برای ۴ ثانیه به آرامی نفس بکشید، سپس نفستان را برای ۴ ثانیه نگه دارید و سپس برای ۸ ثانیه بازدم کنید. چشمان خود را ببندید و برای چندبار دیگر این کار را انجام دهید؛ آنگاه خواهید دید که احساس بسیار بهتری پیدا میکنید.

  1. ماساژ صورت سریع را امتحان کنید

ماساژ صورت کار جالبی است. همچنین ماساژ متوقف­کنندۀ سردرد است. در وسط روز که احتمالاً سر کار هستید و نمیخواهید آرایش صورتتان به­هم بریزد، در زیر نور و به آرامی بدون اینکه صورت را زیاد فشار دهید و یا بکشید، روی نقاط فشار تمرکز کنید. در محصل گیجگاه در شروع ابروها، انگشت خود را به صورت دایره­ای و کوچک فشار داده و حرکت دهید. حتی میتوانید برای حس بهتر روغن نعناع را روی گیجگاه و زیر مچ دست بمالید.

  1. یک لیوان آب سرد بخورید

شاید شماهم شغلی داشته باشید که روزانه ۹۰ درصد زمانتان را روی یک نمایشگر کامپیوتر خیره میشوید و حتی اگر شغلتان این نباشد، بازهم موقع استراحت سریعاً به سمت گوشی موبایل میروید! اما خم شدن روی یک صفحه نمایش کوچک برای دنبال کردن پیام­ها چندان کار آرامش بخش و جالبی به نظر نمیرسد!

در عوض میتوانید یک لیوان آب سرد بخورید. این کار را نشسته انجام دهید و برای ۵ دقیقه فقط با لیوان آب سرد خود باشیدو به چیزی فکر نکنید. حتماً احساس آرامش پیدا میکنید.

  1. انرژی دادن به بدن و آزادسازی ذهن با انجام حرکات سریع و رقص

اگر اهل رقص باشید، امکان ندارند هنگام رقص احساس بدی داشته باشید. یک جای خصوصی در محل کار پیدا کنید؛ مانند داخل خودرو، یک اتاق کوچک و… سپس هدفون خود را بزنید و چشمان خود را ببنید و بدن خود را حرکت دهید.

حتی اگر نتوانید این حرکات را انجام دهید، میتوانید بنشینید و چند آهنگ شاد را با چشم بسته گوش کنید. این کار را به مدت چند دقیقه انجام دهید تا به یک تعطیلات ذهنی برود! مطمئناً بعد از این کار برای چند ساعت انرژی دریافت کرده­اید.

اختصاصی مجله ابرتازه ها – ترجمه هادی فاخریان

منبع : theeverygirl

غلبه بر بی­‌حالی در نیمروز

اختصاصی پیشگیری از بیماری

آرشیو

علل و علائم پیر چشمی و راههای درمان آن

علائم پیر چشمی, پیر چشمی چیست, جلوگیری از پیر چشمی پیر چشمی معمولا بالای سن ۴۰سال شروع می شود و علت آن کم شدن...