آشنایی با مسجد جامع شافعی کرمانشاهآشنایی با مسجد جامع شافعی کرمانشاه

مسجد جامع شافعی کرمانشاه

تصاویر مسجد جامع شافعی, عکس مسجد جامع شافعی

در این مطلب از ابرتازه ها شما کاربران عزیز را با مسجد جامع شافعی کرمانشاه آشنا می نماییم. با ما همراه باشید.

مسجد جامع شافعی کجاست, مسجد جامع شافعی کرمانشاه

مسجد جامع شافعی کجاست

مسجد جامع شافعی مسجد جامع اهل سنت در شهر کرمانشاه است که در راسته بازار کرمانشاه (تاریکه بازار) قرار دارد. که در سال ۱۳۲۴ تأسیس شده است. این مسجد از یک سو به میدان جوانشیر و از سوی دیگر به تاریکه بازار منتهی می‌شود و در محلی که پیش‌تر زائرسرا بوده توسط تعدادی از خیرین اهل سنت به سرپرستی مرحوم حاج ملاسید حسین مسعودی خریداری و احداث شد. امروزه تنها در بنای تازه مسجد که در کنار بنای قدیمی و به سبک مساجد ترکیه ساخته شده است نماز برگزار می‌شود.

مسجد جامع شافعی کجاست, مسجد جامع شافعی کرمانشاه

مسجد جامع شافعی کرمانشاه

ملامحمد ربیعی، که در جریان قتل‌های زنجیره‌ای کشته شد. در سفر علمای اهل سنت استان کرمانشاه به عربستان و دیدار با عبد العزیز آل شیخ مفتی اعظم عربستان هزینه تعمیر و نوسازی این مسجد توسط خیرین اهل سنت عربستان تامین شد . طبق بررسی های میدانی اهل سنت و جماعت استان کرمانشاه حدود چهل و شش در صد از جمعیت استان را تشکیل می دهند اهل سنت در مناطق شهر کرمانشاه – پاوه – جوانرود – ثلاث باباجانی – نوسود – روانسر و… به صورت وسیع زندگی می کنند . تعداد مساجد اهل سنت ۵۰۲ مسجد است.

مسجد جامع شافعی کجاست, مسجد جامع شافعی کرمانشاه

مسجد جامع شافعی از یک سو به میدان جوانشیر و از سوی دیگر به تاریکه بازار منتهی می‌شود

مسجد جامع شافعی کجاست, مسجد جامع شافعی کرمانشاه

منبع: wikipedia.org

گردشگری

آرشیو

راهنمای انتخاب و خرید چادر مسافرتی مناسب

انواع چادر مسافرتی, خرید چادر مسافرتی, بهترین چادر مسافرتی چادر مسافرتی امروزه به عنوان یکی از اصلی‌ترین لوازم سفر گوشه‌ای از صندوق اتومبیل قرار...