راههای ایجاد تعادل بین کار و زندگی شخصیراههای ایجاد تعادل بین کار و زندگی شخصی

روانشناسی

آرشیو

دانستنی هایی درباره اختلال روانی وسواس

درمان وسواس شستشو, درمان وسواس فکری, اختلال روانی وسواس درمان وسواس شستشو, اختلال روانی وسواس در این مطلب از ابرتازه ها دانستنی هایی درباره...

افراط در کار, ایجاد تعادل بین کار و زندگی شخصی, برقراری تعادل میان کار و زندگی

افراط در کار, ایجاد تعادل بین کار و زندگی شخصی, برقراری تعادل میان کار و زندگی

ایجاد تعادل بین کار و زندگی شخصی, برقراری تعادل میان کار و زندگی

کارآفرینان زندگی شلوغی دارند؛ اما باید تعادلی بین کار و زندگیشان برقرار و برنامه منظمی برای انجام کار‌ها ایجاد کنند. در هیاهوی روزمره خود گم شده‌اید؟ خانواده از بی‌توجهی شما نسبت به آنها آزرده‌خاطر است؟ جای هیچ نگرانی وجود ندارد. کارآفرینان زندگی شلوغی دارند؛ اما باید تعادلی بین کار و زندگیشان برقرار و برنامه منظمی برای انجام کار‌ها ایجاد کنند. در این مطلب از ابرتازه ها درباره راههای ایجاد تعادل بین کار و زندگی شخصی توضیحاتی را بیان می نماییم. با ما همراه باشید.

۱۵ دقیقه ای که زندگی شما را تضمین می کند.

۱. با تیم خود هماهنگ باشید

۵ دقیقه با اعضای تیم خود صحبت کنید و در این زمان موارد مهم را باهم بررسی کنید. اگر با بحران غیرمنتطره‌ای روبه‌رو شده‌اند به آنها اطمینان دهید که از آنها حمایت می‌کنید و در حل مشکلات کمکشان خواهید کرد.

۲. اولویت‌های روز بعد را مرتب کنید

کارهای روز بعد را به‌ترتیب اولویت مرتب کنید، ۵ دقیقه به خود فرصت دهید و آنها را یادداشت کنید. با اولویت‌بندی کارها می‌توانید به‌سرعت و بدون مشکلی تمام کارها را انجام دهید.

۳. تقویم خود را چک کنید

ملاقات‌ها و تماس‌های روز بعد خود را بررسی کنید و برای آنها آماده شوید. هیچ‌چیز بدتر از فراموش کردن یک جلسه کاری یا آماده نبودن برای آن نیست.

۴. محل کارتان را تمیز و مرتب کنید

این کار ممکن است به‌نظر ساده باشد؛ اما یک میز نامرتب اصلا ظاهر خوبی ندارد. محل کار تمیز ذهن شما را باز می‌کند.

۱۵ دقیقه آخر یک روز کاری را صرف انجام کارهای بالا کنید. از اجرای درست کارهای تیم مطمئن شوید؛ کارهای روز بعد را اولویت‌بندی کنید و محل کارتان را مرتب کنید.

سخن آخر

با انجام این نکات صبح روز بعد یک برنامه مشخص برای کارها دارید و بدون تلف کردن زمان، همه کارها را انجام می‌دهید؛ برای همه چیز آماده هستید و بهره‌وری بیشتری خواهید داشت.

منبع: نوپانا

تعادل بین کار و زندگی شخصی

بستن تبلیغ
بستن تبلیغ