آشنایی با بیوگرافی رستم میر لاشاری (خواننده)آشنایی با بیوگرافی رستم میر لاشاری (خواننده)

بیوگرافی رستم میر لاشاری, خواننده, خواننده ایرانی

بیوگرافی رستم میر لاشاری, خواننده, خواننده ایرانی

بیوگرافی رستم میر لاشاری, خواننده

در این مطلب از ابرتازه ها شما را با بیوگرافی رستم میر لاشاری آشنا می نماییم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

رستم میرلاشاری، اهل بخش لاشار و خواننده شناخته شده بلوچ می‌باشد که سبک کاری اش غالباً تلفیقی از موسیقی بومی بلوچستان و موسیقی پاپ می‌باشد.

نام شناسنامه‌ای: رستم میر لاشاری

زادگاه: ۲۲ ژانویهٔ ۱۹۶۱ زاهدان، سیستان و بلوچستان، ایران

سبک: پاپ، موسیقی فرهنگی، الکترونیکا

حرفه‌(ها): خواننده-ترانه‌پرداز، موسیقی‌دان، تهیه‌کننده موسیقی، تهیه‌کننده، طراح مد، پدیدآور

سازها: گیتار، ساز کوبه‌ای

سال‌های فعالیت: ۱۹۹۴–تاکنون

رستم میرلاشاری، اهل بخش لاشار و خواننده شناخته شده بلوچ می‌باشد که سبک کاری اش غالباً تلفیقی از موسیقی بومی بلوچستان و موسیقی پاپ می‌باشد. وی هم اکنون ساکن شهر استکهلم سوئد می‌باشد و در گروهی تحت عنوان گلبانگ که متشکل از هنرمندانی از بلوچستان، سوئد و آفریقا می‌باشد به فعالیت موسیقی می‌پردازد، رستم میرلاشاری همچنین همکاری گسترده با سعید شنبه زاده که اصالتاً وی نیز بلوچ است آغاز نموده، رستم دارای دو پسر است که پسر بزرگ ایشان بامشاد نام دارد و موزیسین نیز هست.

بیوگرافی رستم میر لاشاری, خواننده, خواننده ایرانی

رستم میرلاشاری، اهل بخش لاشار و خواننده شناخته شده بلوچ می‌باشد

وی معتقد است بردگان سیاه پوست آفریقایی که به همراه استعمار گران به جنوب ایران آمدند تأثیری فراوان بر موسیقی این نواحی گذاشته‌اند هرچند که به فراموشی سپرده شده این تأثیر و جا دارد که احیا گردد، وی همچنین در آهنگهای فارسی خود توانسته موفق عمل کند. . . وی در سال ۲۰۱۶ همکاری گسترده ای با شنبه زاده آغاز کرد.

این هنرمند تحصیلات خود را در رشته موسیقی ملل در دانشگاه استکهلم، پایتخت سوئد، به پایان رسانده و در حال حاضر در همین دانشگاه مشغول کار است.

رستم میرلاشاری در گفت‌و‌گویی با اشاره به این موضوع که از آمیزش و هم‌نشینی فرهنگ‌ها است که فرهنگ جهانی بارور می‌شود ، از هدف‌ها و تلاش پیگیر خود در تلفیق موسیقی بلوچستان ایران با موسیقی بومی و محلی دیگر ملیت‌ها، می‌گوید : «‌هدف من از تلاش در ارتباط با موسیقی این است که بتوانم موسیقی بلوچستان ایران که با آن بزرگ شده‌ام را با موسیقی سایر ملل بیامیزم.

روبه‌ رو شدن فرهنگ و موسیقی ملل مختلف این امکان را می‌دهد که هم برای رشد خود از آنها کمک بگیریم و هم برای شناساندن موسیقی و فرهنگی که با آن بزرگ شده‌ایم و احساس می‌کنیم این موسیقی و فرهنگ چیزی دارد که می‌تواند مورد علاقه و توجه دیگران قرار گیرد . »

بیوگرافی رستم میر لاشاری, خواننده, خواننده ایرانی

زندگی نامه رستم میرلاشاری

وی در ادامه می‌افزاید: «بر اساس این فلسفه ، وقتی من در استکهلم فعالیت‌های موسیقی خود را آغاز کردم به همراه تعداد دیگری از علاقمندان به این فلسفه ، گروه ” گلبانگ ” را تشکیل دادیم و موفق شدیم موزیسین‌های خوبی را گرد آوریم که هر کدام ریشه در یک گرایش موسیقیایی داشتند . وقتی روی گرایش موسیقیایی تکیه می‌کنم منظورم موسیقی فولکلور ملت‌های مختلف است . به اعتقاد من این تلاش موفق بوده و به همین خاطر ما توانسته‌ایم ۱۵ سال فعالیت کنیم، موسیقی تولید کنیم، مورد توجه رسانه‌های جمعی قرار بگیریم و تورهای مختلف داشته باشیم . »

رستم میرلاشاری در ادامه گفت‌وگو به ویژگی‌های این نوع موسیقی اشاره می‌کند و می‌گوید: «‌ بدون شک موسیقی بلوچی تحت تاثیر موسیقی‌ های دیگر قرار دارد ولی در عین حال قائم به ذات خود است و ویژگی‌ های خاص خود را دارد . گرایش‌های مختلف در این موسیقی به وفور یافت می‌شود ، ولی بدون شک به موسیقی ایرانی بیشتر از موسیقی هندی نزدیک است . »

رستم میرلاشاری، موسیقی دان از بلوچستان ایران، با حمایت دانشگاه موسیقی شهر استکهلم همه ساله دست به برگزاری یک جشنواره جهانی موسیقی می‌زند و هر سال به دعوت او یک گروه موسیقی از ایران نیز دراین فستیوال شرکت می‌کند.

بیوگرافی رستم میر لاشاری, خواننده, خواننده ایرانی

عکس های رستم میرلاشاری

بیوگرافی رستم میر لاشاری, خواننده, خواننده ایرانی

بیوگرافی رستم میر لاشاری

گردآوری:بیتوته

بیوگرافی رستم میر لاشاری

بیوگرافی هنرمندان

آرشیو

آشنایی با بیوگرافی محمدرضا هدایتی (بازیگر، صداپیشه و خواننده)

بیوگرافی محمدرضا هدایتی در این مطلب از ابرتازه ها با بیوگرافی محمدرضا هدایتی آشنا می نماییم. برای شناخت بیشتر این بازیگر، صداپیشه و خواننده با...