۵ شغل به درد نخور که هرگز ارزش امتحان ندارند۵ شغل به درد نخور که هرگز ارزش امتحان ندارند

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران: مشاغلی که انرژی و زمان زیادی مصرف می کنند و حقوق پایینی دارند، حتی برای یک مرتبه هم ارزش امتحان کردن ندارند.
بنابراین پیش از اشتغال به آنها حتما به این مسایل توجه داشته باشید.

همه ما موقعیت این را نداریم تا هنرپیشه، خواننده یا مدل شویم. بیشتر ما مجبور هستیم صبح زود از خواب بیدار شویم و سرکار برویم. اما به این معنا نیست که باید شغل سخت و سطح پایین برای خود انتخاب کنیم. طیف گسترده ای از انواع
کار وجود دارد که حقوق های مناسب، امکان پیشرفت و موقعیت های خوبی دارند.
اگر شما به توانایی ها و ضعف های خود آگاه باشید می توانید از آنها در جهت درست استفاده کنید.

در این مطلب ۵ شغلی را نام برده ایم که بهتر است دست از آنها بکشید و به مشاغل جایگزینی که نام برده ایم مشغول شوید.

۱. شغلی که باید از آن اجتناب کنید : فروشنده تلفنی

شاید تصور کنید چانه گرمی دارید و می توانید از این توانایی در جهت پول درآوردن استفاده کنید اما این کار به آن آسانی که تصور می کنید نیست.

http://media.abartazeha.com/pic/147631_197.jpg

تعریف این شغل: دریافت تماس های ناخواسته برای بیشتر افراد ناخوشایند است.
فروشنده تلفنی باید با غریبه ها تماس بگیرد و از آنها بخواهد کالایی را سفارش دهند و برای خرید آن پولی را هزینه کنند. مطمئن باشید این مساله برای مردم خوشایند نیست و آنها تمایل دارند تا هرگز تماسی از طرف شما نداشته باشند.

اگر از تعریف این شغل خوشتان نیامده است باید بدانید که
واقعیت بسیار بدتر از این است. این کار هیچ پیشرفت و آینده مثبت و حتی
موقعیت اجتماعی خوبی ندارد. میانگین حقوق و پورسانت های پرداختی آن نیز
بسیار پایین است.

در عوض چه شغلی انتخاب کنید: کارشناس روابط عمومی

اگر احساس می کنید انسان خوش صحبتی هستید و روابط اجتماعی خوبی دارید به جای فروشنده تلفنی شدن می توانید به عنوان کارشناس روابط عمومی مشغول به کار شوید. در این کار باید اطلاعیه های رسمی و آگهی ها رسانه ای عمومی برای جلب نظر مثبت مردم به شرکت و محصولاتی که برای آن کار می کنید، بنویسید. این شغل آینده خوبی دارد و در چند سال گذشته پیشرفت خوبی در جوامع مختلف داشته است. حقوق این شغل نیز دوبرابر بیشتر از کارشناس فروش بودن است.

برای به دست آوردن این شغل باید مدارک کارشناسی در رشته های روزنامه نگاری، روابط عمومی، ارتباطات، تجارت یا زبان انگلیسی داشته باشید.

۲. شغلی که باید از آن اجتناب کنید: دستفروش دوره گرد

کار کردن به عنوان فروشنده دوره گرد و فردی که برای فروش محصول خود خانه به خانه می رود، بدترین کاری است که می توانید برای خود انتخاب کنید. افرادی که این کار را انجام می دهند بیشتر مواقع با درهای بسته روبه رو می شوند تا
مشتری های خوشحال و راغب.

http://media.abartazeha.com/pic/147632_382.jpg

تعریف این شغل: در این شغل سطح پایین باید خانه به خانه بروید و در خانه ها را بزنید یا در گوشه خیابان بساط کنید تا محصولات خود را به مردم رهگذر بفروشید. چانه زدن با مردم و سرراه مردم ایستادن برای فروش محصول چیزی نیست
که برازنده شما باشد. این کاری است که باید ساعت های زیادی را با سختی کار کنید و در انتها کمترین پول ممکن نصیب شما بشود. در آمد این کار خوب نیست.
اگر فروشندگی را دوست دارید بهتر است به دنبال یک کار ثابت بروید.

حتما بخوانید:  تکنیک های جذب مشتری و کسب درآمد بیشتر

از همه مهم تر اینکه این شغل هیچ پیشرفت و آینده ای ندارد .

در عوض چه شغلی انتخاب کنید: مدیر منابع انسانی

به جای اینکه خانه به خانه بروید، اتاق به اتاق بروید اما این بار نه برای فروش محصول بلکه به عنوان مدیر منابع انسانی. هدف از این شغل جذب نیروهای جدید، استخدام نیروهای با استعداد و حل مشکلات داخلی است. میانگین درآمد آن
نیز بد نیست و پیشرفت و موقعیت اجتماعی بیشتر از فروشنده دوره گرد بودن دارد. البته برای این شغل باید لیسانس منابع انسانی یا مدیریت بازرگانی داشته باشید.

۳. شغلی که باید از آن اجتناب کنید: کارمند اداره پست

دریافت نامه و کارت پستال بسیار هیجان انگیز است اما چه احساسی دارد اگر هر روز مجبور باشید نامه هایی که هیچ گاه تمامی ندارند را مرتب و دسته بندی کنید؟
اگر شما هم باور دارید این کار هیچ هیجان و انرژی مثبتی ندارد، بنابراین بهتر است هرگز آن را در فهرست مشاغل دلخواه خود قرار ندهید.

تعریف این شغل: امیدواریم که انجام کار تکراری را دوست داشته باشید. این کار بسیار یکنواخت و ملالت آور است. کارمند پست باید همیشه نامه ها و بسته های دریافتی را دسته بندی، بیمه و مرتب کند. این کار هیچ جای پیشرفتی هم ندارد مگر اینکه سوپروایزر شوید.

در این زمانه، بیشتر ارتباطات الکترونیک هستند و خدمات پستی امنیت چندانی هم ندارد زیرا ممکن است بعد از چند سال
به طور کل این شغل از بین برود.

در عوض چه شغلی انتخاب کنید: تکنسین ثبت پزشکی و اطلاعات سلامتی

تکنسین ثبت پزشکی و اطلاعات سلامتی، شغل پویا و ادامه داری است. کارگرها پیر می شوند و به مراقبت نیاز دارند، شرکت های بیمه دوست دارن هزینه پرداخت کنند و داروخانه داشتن شغل بزرگی است. همه این مشاغل حول یک محور می چرخند.
بنابراین کارهایی که به مراقبت های پزشکی یا فروش لوازم پزشکی و درمانی مرتبط است، بسیار خوب هستند.

برای قدم گذاشتن در این کار باید مدرک معتبر در زمینه فناوری اطلاعات پزشکی داشته باشید.

۴. شغلی که باید از آن اجتناب کنید: متصدی پذیرش

به عنوان متصدی پذیرش باید به طور خسته کننده و ناراحت کننده در تعامل با افراد مختلف باشید.

http://media.abartazeha.com/pic/147634_615.jpg

تعریف این شغل: آیا دوست دارید تماس های تلفنی خود را انتخاب شده پاسخ دهید؟ به عنوان متصدی پذیرش نمی توانید این کار را انجام دهید. در این شغل مجبور هستید همه تماس ها را پاسخ دهید، پیغام ها را بنویسید و با ویزیتورهای شرکت
های مختلف در تماس باشید.

حتما بخوانید:  کسب درآمد در دوران دانشجویی با این 10 کسب و کار

اگر حتی بتوانید هر ساعت به طور ملالت باری لبخند هم بزنید، اما باید بدانید گذشت زمان در این شغل بسیار کند صورت
می گیرد و همیشه نخستین نفری هستید که مورد انتقاد قرار می گیرد. این شغل حقوق بالایی نیز ندارد و نمی توان روی آینده آن حساب باز کرد.

در عوض چه شغلی انتخاب کنید: مدیر اجرایی

افرادی که تصور می کنند زاده شده اند تا کارهای پذیرشی انجام دهند می توانند به مشاغل اداری، مدیر دفتر یا مدیر اجرایی هم فکر کنند. با صرف کمی هزینه و وقت برای آموزش دیدن در این زمینه می توانید در پست های مدیریتی اداره ها
مشغول به کار شوید. مدیر اجرایی حقوق بیشتری از منشی و متصدی پذیرش دارد.
در این شغل باید کارهایی همچون خرید ملزومات دفتر، نظارت بر کار کارمندان اجرایی، بودجه بندی هزینه ها و نظارت بر امکانات شرکت را انجام دهید.

باید بدانید شرکت های مختلف مدارک مختلفی را نیز برای این شغل در نظر دارند. به طور مثال، برخی از شرکت ها برای مدیر اجرایی به کارشناسی های مهندسی یا مدیریت بازرگانی نیاز دارند. بعضی ها نیز مدارک دیپلم دبیرستان را نیز برای
تصدی این شغل قبل می کنند.

۵. شغلی که باید از آن اجتناب کنید: چوب بر

شاید تصور کنید چوب بر بودن و قطع درختان کار آسانی است اما این کار به دلیل حقوق بسیار کم و خطراتی که دارد، به هیچ وجه ارزش انتخاب به عنوان شغل ثابت را ندارد.

http://media.abartazeha.com/pic/147635_719.jpg

تعریف این شغل: این شغل را می توانید بدون داشتن هیچ مدرک تحصیلی هم به دست بیاورید. چوب بری شغلی است که در نتیجه تجربه به دست می آید و به اصطلاح در طول کار باید آن را یاد گرفت. اما در نظر داشته باشید، محل کار شما جنگل
است و باید زیر گرمای آفتاب یا باران کار کنید. این شغل آینده روشن و هیچ گونه پیشرفتی ندارد. در این کار باید قطعات بزرگ را در قبال کمترین دستمزد بلند و جابه جا کنید.

انتخاب این شغل به هیچ عنوان منطقی نیست. فقط در مواقعی که هیچ شغل دیگری برای انتخاب وجود ندارد باید به این کار روی آورد.

در عوض چه شغلی انتخاب کنید: مدیر ساخت

اگر نمی توانید کار اداری انجام دهید و همه روز خود را در اداره و پشت میز
سپری کنید، می توانید شغلی همچون مدیر ساخت و ساز را انتخاب کنید. در این
شغل برای نظارت بر ساخت پروژه های ساختمان های صنعتی، تجاری یا مسکونی با
مهندسین و معمارهای مختلف در ارتباط هستید. این کار آینده بسیار خوب و حقوق
مناسبی دارد.

البته مدیر ساخت باید حتما لیسانس مهندسی، معماری، مدیریت ساختمانی یا مهندسی ساختمان داشته باشد. علاوه بر آن، باید چندین سال نیز در حوزه ساخت و ساز تجربه کاری داشته باشید تا بتوانید مدیریت این شغل را به عهده بگیرید.