دلایلی برای استفاده از طراح دکوراسیون داخلیدلایلی برای استفاده از طراح دکوراسیون داخلی

طراح دکوراسیون داخلی, فنون طراحی داخلی, هزینه طراحی دکوراسیون منزل

طراح دکوراسیون داخلی, فنون طراحی داخلی

طراح دکوراسیون داخلی, فنون طراحی داخلی

در این مطلب از ابرتازه ها دلایلی برای استفاده از طراح دکوراسیون داخلی را بیان می نماییم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

طراح های معمار آدم‌های مهمی هستند که می‌توانند زندگی ما را بهتر کنند. آنها کارشان نظم و ترتیب دادن به زندگی ماست. اما حتی اگر آدم مرتب و منظمی هم باشیم،‌ باز هم به وجود آنها نیاز داریم. چرا؟ چون آنها خوب می دانند چطور محیط زندگی ما را آن طور که چشم مان خسته نشود و بازده مان بالاتر برود، کنار هم بچینند. آنها به معنای واقعی کلمه یک جادوگر و شگفتی‌ساز هستند. بگذارید یکبار با هم مرور کنیم که چرا استخدام یک طراح معمار همیشه ما را به نتیجه ای که در حباب بالای سرمان داریم، نزدیک تر می‌کند.

چون طراحان به ما می گویند، با فضای کم چه کنیم

واقعیت این است که سر و کله زدن با فضاهای کوچک آپارتمان های نقلی کار اصلا ساده ای نیست. شاید با خودتان فکر کنید، با چند کمد و قفسه می شود به نتیجه ای رسید که آن قدرها هم بد نیست. اما اگر بگوییم یک معمار و طراح خوب می تواند تا دو برابر فضای بیشتر در اختیارتان بگذارد چطور؟ قبول داشته باشیم یا نه، آنها همیشه راه های جایگزین زیادی در ذهنشان دارند و چون کارشان این است، راه حل هایشان عموما بهتر از ماست. درست چیدن مبلمان خانه یا خرید مبلی که در دکور خانه جا بگیرد، کار مهمی است. یک طراح داخلی معمولا روز یا هفته‌ای یک بار به چنین پروژه‌هایی برمی‌خورد. پس حتما نگاه بازتری نسبت به ما دارد.

طراح دکوراسیون داخلی, فنون طراحی داخلی

طراح دکوراسیون داخلی, فنون طراحی داخلی

چون طراح داخلی خانه را برایمان می تکاند

وسایلی که هیچ وقت از آنها استفاده نکرده ایم و باید دور ریخته شود، در کنار دورریختنی هایی که برای زیباتر کردن فضای خانه به کار می آیند. این دو گروه را فقط یک معمار داخلی می تواند از هم تفکیک کند. به دردنخورها باید دور ریخته شوند ولی ما معمولا به خاطر دلبستگی یا بی‌حوصلگی، شاید حتی به خاطر این که فرق بین دکور خوب و بد را نمی دانیم، سالها حضورشان را تحمل می کنیم. اما معمار داخلی که پایش به خانه باز شد،‌ می گوید کدام را باید نگه داشت و به شیوه‌ی مطلوبی از آن استفاده کرد و کدام یک را باید برای همیشه کنار گذاشت. گاهی شاید ایده هایشان ساده اما بسیار کاربردی باشد. مثلا اگر فیلم زیاد می‌بینید و اهل شبکه های تلویزیونی نیستید، می‌توانید از یک پروژکتور استفاده کنید که کیفیت بهتر و قیمت کمتری دارد. چرا این به ذهن خودتان نرسیده بود؟ چون گرفتار «عادت» شده اید و به این دلیل که، آنها «کار»شان این است.

طراح دکوراسیون داخلی, فنون طراحی داخلی

معمار داخلی می گوید کدام را باید نگه داشت و به شیوه‌ی مطلوبی از آن استفاده کرد

چون معمار داخلی اسباب هزارسال پیش را جوری می چیند که مدرن باشد

شاید هزار سال پیش، سی یا حتی ۱۵ سال پیش یک دوست عزیز برایتان کادوی قدیمی آورده که زمان خودش خیلی مهم بوده و زرق و برق زیادی هم داشته اما حالا فقط یک اسباب اضافی است که نه دلتان می‌ آید آن را دور بریزید و نه از شکل و شمایلش دل خوشی دارید. در چنین وقت هایی پای معماران داخلی باز می شود. شاید کارشان به سادگی رنگ و جلا بخشیدن به یک پیانو یا در قدیمی باشد. ممکن است جای آن را تغییر بدهند یا نور خانه را طوری بتابانند تا این وسیله‌ی قدیمی زیباتر به نظر برسد. هرچه باشد، آنها «فوت و فن» کار را بلدند و بابت این مهارت باید پول بگیرند.

طراح دکوراسیون داخلی, فنون طراحی داخلی

معماران داخلی جای وسایل قدیمی را تغییر می دهند یا با نورپردازی، آن را زیباتر می کنند

چطور با طراحان و معماران داخلی همکاری کنیم؟

طراحان و معماران داخلی هرچند آدم های مهمی هستند و کارشان را در کلاس های تئوری و عملی گذرانده اند اما علامه‌ی دهر که نیستند. واقعیت این است که، گاهی ممکن است سلیقه‌ی ما لزوما با آن چیزهایی که این افراد می گویند جور نشود. پس چه کار باید کرد؟ راهش کنار گذاشتن خجالت است و «بازخورد دادن» است. بدون رودروایستی بگویید چه چیزی دلتان می‌خواهد و سعی کنید کاری کنید که طراح شما مثل خودتان فکر کند. آنها کارشان را بلد هستند اما وظیفه‌ی نهایی شان این است که برای شما که مشتریشان هستید طراحی کنند. پس لطفا حتما به آنها بازخورد بدهید.

طراح دکوراسیون داخلی, فنون طراحی داخلی

باید بگویید چه چیزی دلتان می‌خواهد و سعی کنید کاری کنید که طراح شما مثل خودتان فکر کند

منبع : chidaneh.com

دکوراسیون

آرشیو

شیک ترین مدل روتختی با طرح سه بعدی

مدل روتختی با طرح سه بعدی در این مطلب از ابرتازه ها شیک ترین مدل روتختی با طرح سه بعدی را ارائه می نماییم....