عوامل اصلی ناباروری در عصر حاضر عوامل اصلی ناباروری در عصر حاضر
 
عوامل اصلی ناباروری در عصر حاضر

 


* فست فودها عامل افزایش ناباروری

اگرچه پیشرفت علم در خیلی از موارد موجب کاهش یا درمان ناباروری شده است اما بررسی‌ها، علت شیوع آن در عصر حاضر را نیز نشان می‌د‌هد. بر اساس شعار پیشگیری بهتر از درمان است،‌ پزشکان درباره تغییر سبک زندگی هشدار می‌دهند و همان را عامل افزایش ناباروری می‌دانند.

 

یک متخصص زنان و زایمان درباره دلایل افزایش ناباوری می‌گوید: در سال‌های اخیر بدلیل افزایش مصرف مواد غذایی هورمونی، فست فود، سیگار و مواد مخدر، آمار ناباروری افزایش یافته است.

ادامه مطلب…

 

بررسی‌ها نشان می‌دهد ۲۵ درصد مشکلات ناباروری مربوط به زنان و ۵۰ درصد آن به مردان مرتبط است. البته در ۲۵ درصد موارد نیز برای ناباروری دلیلی وجود ندارد.

 

*  ازدواج دیرهنگام

ازدواج دیرهنگام را می‌توان یکی از دلایل افزایش ناباروری دانست، به‌عنوان مثال اگر طبق روال گذشته یک خانم و آقا در ۲۰سالگی یا در اوایل دهه ۲۰ زندگی خود ازدواج کنند، شاید اصلا دچار نازایی نشوند و حتی امکان این وجود دارد که به‌راحتی دو تا سه فرزند هم به دنیا آورند، اما بعد از ۳۰‌سالگی و به‌ویژه در سال‌های نزدیک به ۴۰‌سالگی دچار ناباروری شوند چراکه عامل سن در امر باروری به‌خصوص برای خانم‌ها مهم است.

 

خانم‌ها زمانی که به سنین بالاتر می‌رسند امکان دارد دچار ناباروری شوند درحالی‌که قبلا و در سنین پایین‌تر همین خانمی که دچار ناباروری شده دو تا سه زایمان موفق انجام داده است.

 

بالا رفتن سن ازدواج هم در آقایان و هم در خانم‌ها، امکان دارد مشکلات باروری ایجاد کند. شاید امروزه برخی از مادربزرگ‌ها بگویند پیش‌تر فلانی زایمان کرده و دو بچه به دنیا آورده و دیگر هم بچه‌دار نشده است.

 

زمانی که فردی در سنین پایین‌تر بچه‌دار شده باشد و بعد در سنین بالاتر به مشکل برخورده باشد دیگر پیگیر قضیه نمی‌شود و به‌دنبال مشکل نمی‌گردد.اما امروزه می دانیم این مسئله نوعی ناباروری است.

منبع : جام نیوز

دانستنی های جنسی دانستنیهای قبل از ازدواج

آرشیو

9 علت رایج مربوط به انزال دردناک در مردان

انزال دردناک در مردان, انزال دیررس, علل تاخیر در انزال انزال دردناک در مردان, انزال دیررس انزال دردناک علاوه بر اینکه بر روی نوع...

بستن تبلیغ
بستن تبلیغ