امیر جدید قطر در اولین سخنرانی‌ چه گفت؟امیر جدید قطر در اولین سخنرانی‌ چه گفت؟

amirghatar

خبرگزاری مهر: امیر جدید قطر در سخنانی ضمن تاکید بر ادامه طرحهای توسعه و رشد در این کشور از پایبندی به معاهدات بین المللی و منطقه ای و همکاری عربی در چارچوب شورای همکاری خلیج فارس خبر داد.

تمیم بن حمد آل ثانی مدعی شد: پدرم انقلاب تدریجی را پیش برد و کشور را از گذشته به وضعیت کنونی انتقال داد و دستاوردهای بزرگی انجام داد.

وی افزود: پدرم در حالی حکومت را ترک کرد که قطر در مسیر پیشرفت و سازندگی پیش می رود.پدرم حکومت را در اوج قدرت واگذار کرد.

تمیم ضمن پایبندی به ادامه چشم انداز توسعه تا سال ۲۰۳۰ گفت: تغییر شخص امیر به مفهوم این نیست که چالش ها تغییر پیدا کرده است.چالش سرمایه گذاری در زمینه های نفت و گاز و زیر ساختی همچنان وجود دارد.

وی افزود: روابط منطقه ای و بین المللی ما بر اساس منافع قطر است.ما به همکاری عربی در چارچوب شورای همکاری خلیج فارس پایبندیم.

امیر جدید قطر همبستگی کامل خود را با فلسطینی ها تا تحقق آرمانهای آنها اعلام کرد. وی اعلام کرد: قطر به بازیگر فعالی در عرصه بین الملل تبدیل شده است.

تمیم بر احترام کشورش به معاهدات منطقه ای و بین المللی تاکید کرد و به زعم خود، قطر را حامی منافع ملتهای عربی دانست.

وی افزود: ما از همه جریانها حمایت می کنیم و طرفدار جریان خاصی نیستیم.

امیر جدید قطر مدعی شد با تقسیم بندیهای طایفه ای و مذهبی در کشورهای عربی مخالف است.

اخبار سیاسی

آرشیو

تاریخ امتحانات نهایی خرداد امسال بخاطر ماه رمضان تغییر میکند؟

تاریخ امتحانات نهایی خرداد سال ۹۷ تاریخ امتحانات نهایی خرداد : رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تقارن ماه رمضان...