نکات مهم در همراه کردن آقایان در خرید نوروزینکات مهم در همراه کردن آقایان در خرید نوروزی

نکات مهم در همراه کردن آقایان در خرید نوروزی

نکات مهم در همراه کردن آقایان در خرید نوروزی ۵مورد است که باید هنگام خرید کردن آقایان باید آنها را رعایت کنیم.در بازارگردهای آخر سال اگر دقت بیشتری بکنید، خانم هایی را می بینید که شادان و خندان و پرانرژی هستند و در مقابل آقایانی که بی حوصله و خسته، گویی به دنبال همسرانشان کشیده می شوند. کمی اگر دقت کنند و نکات مهم در همراه کردن آقایان در خرید نوروزی را بدانند آنچنان همسرشان را با خود همراه می کنند که نه نگرانی داشته باشد و نه ناراحتی.

 

نکات مهم در همراه کردن آقایان در خرید نوروزی

در این یادداشت سعی کرده ایم نکات مهم در همراه کردن آقایان در خرید نوروزی  و بازار رفتن مرور کنیم. با ما همراه باشید. بعضی مسائل هستند که با فهمیدن و پذیرفتنشان راحت تر می توانید زندگی کنید. یکی از این مسائل تفاوت های خانم ها و آقایان در علاقه و لذت بردن از خرید کردن است. برای خانم ها خرید کردن، فرآیندی است که در کنار تأمین اجناس مورد نیاز آنها، یک تفریح لذتبخش نیز به حساب می آید. آقایان اما خرید کردن را تکلیفی مثل دیگر تکالیف زندگی خود می دانند که هرچه سریع تر بتوانند این تکلیف را به پایان برده و به سرانجام برسانند احساس بهتری دارند.

 

نکات مهم در همراه کردن آقایان در خرید نوروزی

 

اندازه جیب همسرتان را درک کنید
هیچ مردی دوست ندارد در برابر خواسته ها و نیازهای همسر و فرزندانش شرمنده شود. مردان تمام تلاش شان را برای تأمین زندگی همسرشان می کنند و حتی گاهی ۲ و ۳ شیفت کار می کنند تا بتوانند هزینه های مالی خانواده را تأمین کنند. در چنین وضعیتی اینکه شما هنگام خرید همسرتان را تحت فشار و در مضیقه بگذارید چندان عادلانه به نظر نمی رسد. از پیامبر مهربانی و رحمت، حضرت محمد(ص) هم نقل شده که ایشان همواره خانم ها را به رعایت و مدارا با وضعیت مالی همسر توصیه می کردند و در حدیثی تامل برانگیز فرموده اند: از زنی که با شوهر خود مدارا نکند و از او چیزی را بخواهد که انجام آن در قدرت او نباشد هیچ کاری قبول نخواهد شد و روز قیامت خدا را درحالی که بر او غضبناک است ملاقات خواهد کرد.

با برنامه خرید کنید
از جمله تفاوت های اساسی زنان و مردان هنگام خرید، ساختاریافتگی ذهنی آقایان در برابر و پراکندگی و وسعت ذهنی در خانم هاست. همسر شما به عنوان یک مرد انتظار دارد پیش از خرید، برنامه خرید شما مشخص باشد. اینکه بدانید از کجا می خواهید خرید کنید، چه چیزهایی بخرید و تقریبا چه زمانی را صرف خرید کنید. سعی کنید این تفاوت را در همسرتان محترم بشمرید و هنگام خرید، آشفتگی او را با متمرکز و هدف دار کردن خریدتان به حداقل برسانید. این درست است که شما دوست دارید از این مغازه و این پاساژ به مغازه و پاساژ بعدی بروید و برای بررسی و خریدن هر چیزی که لازم دارید زمان صرف کنید ولی باور داشته باشید که هیچ چیز بیشتر از این کار نمی تواند همسر شما را کلافه و عصبی کند.

نکات مهم در همراه کردن آقایان در خرید نوروزی

 

برای بچه ها چه فکری کرده اید؟
در طول خرید معمولا شما که انتخاب کننده اصلی و محور خرید هستید مشغول و سرگرم کار خودتان می شوید و بچه ها غالبا روی دوش همسرتان می افتند. بچه ها در این موارد غر می زنند، گریه می کنند، گرسنه می شوند، نیاز به دستشویی پیدا می کنند، به وسیله های چیده شده در مغازه ها دست می زنند و خلاصه هزارجور شیطنت و دردسر برای پدر بیچاره درست می کنند. حالا شما درنظر بگیرید برای پدری که اصل بازار آمدن را یک تکلیف آزار دهنده می بیند، فشار بچه ها چقدر سخت است و چه بر سرش خواهد آورد.

زمان خرید را درست انتخاب کنید
انتخاب زمان مناسب برای خرید رفتن همراه همسرتان یکی از ظرافت های مهمی است که شما باید درنظر داشته باشید. خودتان را جای همسرتان بگذارید. فرض کنید شما قرار است کاری را انجام دهید که علاقه ای به آن ندارید و آن را یک تکلیف آزار دهنده می دانید، طبیعی است برای چنین کاری رغبت چندانی نداشته باشید، حالا فرض کنید این کار آزار دهنده در زمانی اتفاق بیفتد که شما خسته اید پس برای جلوگیری از چنین شرایطی دقت کنید حتما زمان مناسبی را برای خرید رفتن با همسرتان انتخاب کنید و مدت زمان خرید را نیز به حداقل برسانید.

 

سقف خرید را مشخص کنید
قبل از خرید با همسرتان صحبت کنید و بر سر مبلغی که می توانید در این دوره از خرید هزینه کنید، توافق کنید. مردها معمولا نگران این هستند که مبادا هزینه های خرید از مبلغی که آنها درنظر گرفته اند بیشتر شود و شرمنده همسرشان شوند. بهتر است همان ابتدای خرید تکلیف تان را با همسرتان مشخص کنید و سقف خرید را معین کنید.

به همسرتان جایزه بدهید
یک لباس مناسب، یک قطعه ابزار که جزو خریدهای همیشگی مورد علاقه آقایان است یا هر چیز دیگری که می دانید همسرتان به آن علاقه دارد. با این کار نه تنها همسرتان را درگیر فرایند خرید می کنید بلکه او را دوباره سر ذوق می آورید. همچنین می توانید برای همه خریدهایتان نظر همسرتان را بپرسید اما از او انتظار نظر تخصصی و دقیق در همه موارد را نداشته باشید. در مقابل اما می توانید به صورت گزینشی در موارد خاصی که نظر همسرتان برایتان اهمیت ویژه ای دارد از همسرتان بخواهید که در این مورد خاص نظر دقیقی به شما بدهد. به همسرتان بگویید که در این مورد نظر او اهمیت زیادی برای شما دارد و درخواست کنید تا با حوصله و دقت پاسخ شما را بدهد.

روانشناسی

آرشیو

خطر بیماری اوتیسم در افراد روان پریش

اختلال اوتیسم, خطر بیماری اوتیسم, اوتیسم در کودکان اختلال اوتیسم, خطر بیماری اوتیسم در این مطلب از ابرتازه ها درباره خطر بیماری اوتیسم در افراد...