بستن تبلیغ

بستن تبلیغ
آموزش دوخت پرده ضخیمآموزش دوخت پرده ضخیم

آموزش دوخت پرده ضخیم

دوخت پرده زمستانی ، دوخت انواع پرده ، آموزش دوخت پرده ، آموزش پرده دوزی

آموزش دوخت پرده | آموزش دوخت پرده ضخیم

شما می‌توانید پرده مورد نیاز خود را از پارچه‌های ضخیم و مخمل‌هایی که برای رومبلی و پرده استفاده می‌شود، انتخاب کنید. مدل مورد نظرتان را که انتخاب کردید برای آن مقدار پارچه لازم را در نظر بگیرید.

اگر پرده خود را از بالای پنجره تا زمین بگیرید، بیشتر جلوی هدر رفتن گرما گرفته می‌شود. برای خرید پارچه دقت داشته باشید که حدود یک برابر و نیم تا ۲ برابر میزان عرض پنجره، پارچه نیاز دارید.
برای پرده یک پنجره یک و نیم متری، کافی است از یک پارچه ۳ متر عرض، ۳ متر و نیم تهیه کنید. ۳ متر برای پرده و نیم متر برای والان.

اگر دوست دارید از آن والان‌های بدون چین با تزیین شرابه‌های کریستالی درست کنید، ابتدا مدل مورد نظر را انتخاب کنید. حالا پارچه خود را به عرض پنجره بعلاوه ۲۰ تا ۲۵ سانت از دو طرف و ارتفاع مورد نیاز (معمولا ۴۰ تا ۵۰ سانت) روی زمین پهن کنید.

اگر از پارچه مخمل استفاده می‌کنید به راه و بیراه آن توجه کنید. همچنین در مورد والان خیلی دقت کنید که محل اتصال تکه، کاملا با ادامه طرح تطابق داشته باشد.
بعد از این مرحله یک لایی که به لایی یقه‌ای معروف است و از قبل تهیه کرده‌اید را روی کار سنجاق کنید و طرح مورد نظرتان را از دولای وسط به سمت حاشیه والان پیاده کنید (باید والان و لایی را از وسط دولا کنید که طرح کاملا به صورت قرینه قرار گیرد).
وقتی این کار تمام شد، اتو را کاملا داغ کرده و با برداشتن و گذاشتن آن، لایی را به پشت کار بچسبانید. برای تسهیل این کار بهتر است از قبل زیر کار پتو پهن کرده باشید، زیرا تخته اتویی به این بزرگی برای زیر کار وجود ندارد.

بعد از چسباندن لایی، لبه‌های کار را خیلی تمیز زیگزاگ زده سپس نوار کریستالی پرده‌تان را به آن بدوزید.

وقتی کار تمام شد این والان را به حلقه‌های چوب پرده تزیینی رویی بیاویزید و پرده را که خیلی ساده دوخته می‌شود و مختصری (توسط نوار دوخته شده به بالای آن) چین می‌خورد به چوب پرده زیرین آویزان کنید. این چوب پرده باید از ۳ یا ۴ نقطه به دیوار یا سقف محکم شده باشد تا سنگینی پرده باعث تاب برداشتن آن نشود.

منبع : pcparsi.com

آموزش دوخت پرده ضخیم

هنر در خانه

آرشیو

تزیینات ساده و زیبای دمپایی روفرشی

آموزش تزیین دمپایی روفرشی, تزیین دمپایی عروسکی آموزش تزیین دمپایی رو فرشی, دمپایی رو فرشی اگر دمپایی روفرشی ساده ای دارید می توانید با...