بیرون بردن نوزاد از چه زمانی مناسب است؟بیرون بردن نوزاد از چه زمانی مناسب است؟

دانستنيهاي نوزادان

آرشیو

نکاتی درباره صندلی ماشین کودک

صندلی ماشین بچه, صندلی ماشین کودک, صندلی ماشین برای نوزادان صندلی ماشین بچه, صندلی ماشین کودک در این مطلب از ابرتازه ها نکاتی درباره...

بیرون بردن نوزاد از چه زمانی مناسب است

در این مطلب از ابرتازه ها درباره زمان بیرون بردن نوزاد توضیحاتی را بیان نموده ایم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

بیرون بردن نوزاد ٬ دانستنی های نوزادان ٬ رفتار با نوزاد ٬ سلامت نوزاد

بیرون بردن نوزاد ٬ دانستنی های نوزادان

بسیاری از پدر و مادرانی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند یک نگرانی بزرگ دارند و آن اینکه از چه زمانی می‌توانند فرزندشان را به خارج از محیط خانه ببرند؟

در بسیاری از فرهنگ‌ها و جوامع والدین و به خصوص مادران ترجیح می‎‌دهند که حداقل برای یک ماه یا بیشتر نوزادشان (در صورتیکه در سلامت کامل باشد) را از خانه خارج نکنند. اما واقعیت این است که هیچ دلیل پزشکی و روشنی ارائه نشده که نشان دهد این کار سلامت نوزاد را در معرض خطر قرار می‌دهد.

هوای تازه و تغییر ضرب آهنگ زندگی برای افراد در هر سنی، مفید و تأثیرگذار است از آن جمله نوزادان. البته همواره باید به یاد داشت که قرار گرفتن نوزاد در معرض سایرین می‌تواند زمینه ابتلای وی به بیماری را فراهم کند. برای اینکه شرایط ابتلای نوزاد به بیماری‌های مختلف را به حداقل برسانید توصیه می‎شود که زمان قرار گرفتن او را در فضاهای سربسته و همچنین مکان‌های شلوغ را به حداقل برسانید. قبل از اینکه هر فردی بخواهد کودک را در آغوش گرفته و یا او را لمس کند مطمئن شوید که دست‌هایش را به خوبی شسته باشد. و در نهایت اینکه نوزاد را از افراد بیمار دور نگاه دارید.

هرچه نوزاد بزرگتر می‌شود، بیش از پیش به محیط اطراف خود علاقمند می‌شود. او تقریبا به هر چیزی که در محیط بیرون می‌بیند علاقه نشان می‌دهد. نوزاد خیلی زود شیفته نگاه‌ها، صورت‌ها، صداها و بوها می‌شود. به همین دلیل بد نیست که هر از گاهی نوزاد را در هوای مساعد از خانه بیرون برده تا او به این کنجکاوی‌ها ادامه دهد. برای اینکه کمترین مشکل را در حین بیرون بردن نوزاد داشته باشید باید به برخی نکات ساده توجه کنید که مهمترین آنها رعایت کردن زمان انجام این کار است. بردن نوزاد به محیط خارج از خانه پس از آنکه شیر خورده و پوشکش نیز عوض شده توصیه می‌شود. حتی ممکن است زمانی که به اتفاق نوزاد در خارج از خانه به سر می‌برید، او آرام آرام به خواب رفته و چرتی نیز بزند.

اگر در نظر دارید که برای بیش از یک ساعت نوزاد را در خارج از خانه نگاه دارید حتما با آمادگی کامل راهی بیرون از خانه شوید. دقت داشته باشید که باید در کیف وسایل نوزاد چندین پوشک، وسایل انجام تعویض پوشک، لباس‌های اضافی و شیر خشک (درصورتیکه نوزاد از آن استفاده می کند) وجود داشته باشد.

اگر قرار است زمان قابل توجهی را در خارج از خانه سپری کنید حتما دقت لازم را در لباس نوزاد به خرج دهید. اگر هوا سرد است حتما باید لباس کافی بر تن نوزاد کنید. سر، پاها و دست‌ها باید به خوبی پوشانده شود. نکته مهم دیگر این است که باید چند لایه لباس بر تن نوزاد کنید تا در مواقع لزوم بتوانید با درآوردن یک یا چند عدد از آنها، بدن کودک را در دمای مناسبی حفظ کنید. از همه مهمتر اینکه باید مراقب تغییرات شدید دما و تابش نور مستقیم خورشید به صورت و بدن کودک باشید.

منبع:ninisite.com

بستن تبلیغ
بستن تبلیغ