بستن تبلیغ
طرز تهیه ترشي بندریطرز تهیه ترشي بندری

طرز تهیه ترشی بندری

ترشی بندری جنوب , طرز تهیه ترشی با آب گوجه , طرز تهیه ترشی بندری

طرز پخت ترشی بندری, ترشی بندری جنوب, طرز تهیه ترشی با آب گوجه

مواد لازم برای تهیه ترشی بندری: 

 تمرهندییک بسته
 موسیر پنجاه گرم
هویج سه عدد
 خیارسه عدد
رب انار ترش  یک لیوان
بادمجان متوسط   سه عدد
سیر یک بوته
کرفس  ۳-۲ شاخه
گل کلم یک کیلو
  فلفل سبز ریزپنجاه گرم
سیب زمینی ترشی نیم کیلو
ادویه ترشییک تا دو قاشق سوپ خوری
گوجه فرنگی کالپنج عدد
آب گوجه فرنگی غلیظ یک لیوان
سبزی معطر خرد شده (نعنا، گشنیز، مرزه، ترخون)یک لیوان

طرز تهیه ترشی بندری :

ابتدا فلفل سبزهای تند را شسته و داخل کمی سرکه و آب و نمک بجوشانید تا نرم شوند ،سپس آنها را ریز کنید.تمبرهندی را درون ظرفی ریخته و مقداری سرکه روی آن بریزید و به طور کامل هم بزنید سپس آن را با آبکش ریز صاف کنید و هسته های آن را جدا نمائید.(این عمل را چند بار انجام دهید تا کاملا گوشت تمبر هندی جدا شود)

گوجه فرنگی ها را پوست گرفته و به صورت نگینی خرد کنید ، هویج ها و سیب ترشی و سیرها را پوست کرده و ریز خرد نمائید ، برگ های کرفس را جدا نموده و به اندازه هویج ها خرد کنید.

خیارها را همراه با پوست خرد کنید و در آبکش بریزید ؛ مقداری نمک روی آن بپاشید و ۳ ساعت صبر کنید تا آب اضافی آن از بین برود.

موسیرها را شسته و به صورت ورقه ای یا ریز خرد کنید، بوته های گل کلم را نیز از هم جدا نموده و ریز خرد کنید. سبزی های معطر را ساطوری کنید و با تمامی مواد بالا مخلوط نمائید.

بادمجان ها را پوست گرفته و به صورت مربعی خرد کنید و با کمی سرکه بجوشانید تا نرم شوند سپس به همان صورت داغ به بقیه مواد اضافه کرده و خوب مخلوط نمائید.

ادویه مخصوص ترشی ، رب انار ، آب گوجه فرنگی غلیظ شده و تمبرهندی حل شده در سرکه را به مخلوط اضافه کنید سپس مخلوط آماده شده را درون ظرف مخصوص ترشی ریخته و سرکه آن را اندازه کنید تا جایی که روی آن را کامل بپوشاند ، نمک و فلفل هم به میزان دلخواه به ترشی اضافه کنید و ظرف ترشی را در جای خنکی قرار دهید.حدود ۲هفته صبر کنید تا ترشی شما کاملا جا بیفتد.

نکات مهم در تهیه ترشی :

۱)بهتر است ترشی را در یخچال نگهداری کنید.

۲)میتوانید به ترشی ۲تا۳قاشق سوپخوری پودر سیر و موسیر هم اضافه کنید.

۳)اگر دوست دارید به جای فلفل سبز تند از فلفل سبز شیرین استفاده کنید.

۴)رب انار ترش مزه این ترشی را بهتر میکند.

۵)آب گوجه فرنگی غلیظ با صاف کردن گوجه از آبکش بدست میاید ، میتوانید به جای آب گوجه فرنگی غلیظ از مخلوط ۳ قاشق رب و ۱ لیوان آبجوش استفاده کنید.

منبع :sooran.com– بازنشر: www.abartazeha.com

انواع مربا و ترشیجات

آرشیو

نحوه درست کردن ترشی زردآلو با سرکه بالزامیک

درست کردن ترشی زردآلو با سرکه بالزامیک, ترشی زردآلو با سرکه بالزامیک درست کردن ترشی زردآلو با سرکه بالزامیک, ترشی زردآلو در این مطلب...