ده فیلم جنجالی و بحث برانگیز تاریخ سینما + تصاویر ده فیلم جنجالی و بحث برانگیز تاریخ سینما + تصاویر
فیلم روانیده فیلم جنجالی و بحث برانگیز تاریخ سینما را بشناسید. برخی آثار سینمایی علاوه بر خشونت، رفتارهای ضد انسانی و صحنه های شنیع جنسی، توهین به مقدسات، فضایل انسانی و زیر سوال بردن آنها نه تنها…

 

برخی آثار سینمایی علاوه بر خشونت، رفتارهای ضد انسانی و صحنه های شنیع جنسی، توهین به مقدسات، فضایل انسانی و زیر سوال بردن آنها نه تنها اعتراض افراد و گروه ها را به دنبال داشته بلکه نقد منتقدان را به دوش کشیده و جزء فیلمهای بحث برانگیز محسوب می شوند.

http://media.abartazeha.com/pic/history_of_cinema.jpg

«پرتقال کوکی» محصول (۱۹۷۱)

فیلم فوق العاده خشن «استنلی کوبریک» نه تنها از سوی جامعه کاتولیک محکوم شد ، بلکه به خاطر صحنه های خشن و پورنو مورد انتقاد منتقدانی همچون «پائولین کائل» قرار گرفت و درجه x برای نمایش آن انتخاب شد.

http://media.abartazeha.com/pic/history_of_cinema1.jpg

«مونتی پیتون» محصول (۱۹۷۹)

این فیلم به خاطر تلفیق عقاید متعدد مذهبی درباره «مسیح ع» نه تنها خشم گروه های مذهبی را برانگیخته ،‌بلکه با فیلمنامه در هم نوعی مسخرگی را به همراه دارد.

http://media.abartazeha.com/pic/history_of_cinema2.jpg

«تولد یک ملت» محصول (۱۹۱۵)

این فیلم با زمان بیش از ۱۰۰ دقیقه جزء اولین موفقیت سینمایی محسوب می شود ولی محتوای آن بیشتر شبیه به ویدئوهای تبلیغاتی علیه سیاهان آمریکا است . این فیلم در آن زمان کمتر انتقاداتی در پی داشت ولی با گسترش عقاید مخالف برده داری به اثری بحث برانگیز تبدیل شد.

http://media.abartazeha.com/pic/history_of_cinema3.jpg

«روانی» محصول (۱۹۶۰)

فیلمهای «هیچکاک» به داشتن سکانسهای پرهیجان و خشن معروف است. او قانون اجتماعی را در این فیلم شکسته و به نوعی فضایل اخلاقی که مغایر با شرایط آن دوره بود را زیر پا گذاشته است.

http://media.abartazeha.com/pic/history_of_cinema4.jpg

«شیاطین» محصول (۱۹۷۱)

مذهب و مسیحیت هدف اصلی این فیلم بوده است تا در قالب گروهی از راهبردهای برهنه و توهین به مسیح «ع» فیلمی بحث برانگیز از خود به جا بگذارد.

http://media.abartazeha.com/pic/history_of_cinema5.jpg

«پیروزی ویل» محصول (۱۹۳۵)

این فیلم که شخص هیتلر تهیه کنندگی آن را بر عهده داشته ، دادگاه نورنبرگ سال ۱۹۳۴ طبق سلیقه نازیها ساخته شده و سیاستهای موردنظر آنها همانند حشره ای زیر پوست هر مخاطب نفوذ می کند.

http://media.abartazeha.com/pic/history_of_cinema7.jpg

«پرسه» محصول (۱۹۸۰)

یک دهه بعد از فیلم «جن گیر» ، «ویلیام فراید کین» فیلمی با بازی «آل پاچینو» ساخت که در قالب ژانر جنایی ، دغدغه های قاتل و نفرت او همجنس گراها را نشان می دهد. این فیلم فقط انجمن گروه های همجنس گرا را به دنبال داشت .

http://media.abartazeha.com/pic/history_of_cinema8.jpg

«کودکان» محصول (۱۹۹۵)

این فیلم رفتارهای پرخطر نوجوانان نیویورکی را در حد گسترده ای نشان می دهد. نمایش این فیلم نه تنها اعتراضات عمومی بلکه گروه های مبارزه با بیماریهای مراقبتی را به دنبال داشت.

http://media.abartazeha.com/pic/history_of_cinema9.jpg

«جن گیر»‌ محصول (۱۹۷۳)

«جن گیر»‌زمانی مجوز اکران را بدست آورد که صحنه های شنیعی از آن درباره دختر جن زده حذف شد.

http://media.abartazeha.com/pic/history_of_cinema10.jpg

«مصائب مسیح» محصول (۲۰۰۴)

«مل گیبسون» با اتخاذ از منابع غیر انجیل ، ساعات پایانی عمر مسیح «ع» را به تصویر کشید . این فیلم نه تنها مورد انتقاد منتقدان (درباره شدت خشونت علیه مسیح) قرار گرفت بلکه جوامع مذهبی را به اعتراض وادار کرد.

منبع : سیمرغ – بازنشر : ابرتازه ها

5,769
0

سینما

آرشیو

خلاصه داستان سریال بچه مهندس + عکس بازیگران

سریال بچه مهندس داستان و سرگذشت پسری است که در دهه ۶۰ اتفاق افتاده و با روایت های گوناگون تا دهه نود می رسد....