رییس‌ جمهور شوم فردوسی‌پور را تهیه كننده کل تلویزیون می‌كنم! رییس‌ جمهور شوم فردوسی‌پور را تهیه كننده کل تلویزیون می‌كنم!
 
بهروز وثوقی‌ راد

چهره‌های ورزشی زیادی برای انتخابات شورای شهر ثبت‌نام کردند اما بحث انتخابات ریاست جمهوری آنقدر سنگین و جدی است که حتی مدیران پرنفوذ سیاسی که در بالاترین سطح فوتبال فعالیت می‌کنند هم جرات و توانایی ورود به آن را در خود نمی‌بینند. میان این همه ورزشکار و فوتبالیست که دارای تحصیلات و سوابق مدیریتی هستند یک لیدر به نمایندگی از جامعه فوتبال و ورزش برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرده است؟!

بهروز وثوقی‌راد لیدری که با تیپ و قیافه دهه ۳۰ و ۴۰ در استادیوم‌ها حاضر می‌شود برای رفتن به خیابان پاستور دورخیز کرده است. کلاه مخملی سکونشین که تا دیروز استیل‌آذین و پرسپولیس و گهر را تشویق می‌کرد و به دلیل شکل و شمایل خاصش در فوتبال ایران شناخته شده حالا در اقدامی عجیب‌تر از تیپ و مدل لباس پوشیدنش وارد عرصه سیاست شده است!

* چرا برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کردی؟‌

– دوستان و اهالی ورزش از من خواستند کاندیدا شوم. به عشق این مردم کاندیدا شدم، به عشق مردمی که همیشه به من لطف دارند. مردم آدم‌های سینه سوخته و مخلص و خالص مثل من را دوست دارند و از امثال من انتظار دارند وارد گود شویم و برای آنها کاری انجام دهیم.

* اگر رییس جمهور شوی چه کارهایی برای مردم انجام می‌دهی؟
– اولین کاری که می‌کنم به تمام شهرهای ایران می‌روم و برای هرکدام یک کارخانه و یک ورزشگاه می‌سازم. برای مردم تمام شهرها تفریح درست می‌کنم. کاری می‌کنم که نخبه‌ها از ایران نروند و به نخبه‌هایی که آن‌طرف آب هستند امکانات و پول می‌دهم تا به کشور برگردند و به مردم کشور خدمت کنند. نمی‌گذارم سیگار و مواد مخدر وارد کشور شود و جوانان ایرانی را از دود و اعتیاد نجات می‌دهم. تمام شهرها را می‌گردم و استعداد این جوان‌ها را کشف می‌کنم. مادران فرزندان خود را دوست دارند و می‌خواهند پیشرفت و سلامتی و خوشبختی جگرگوشه‌هایشان را ببینند. آرزوی تمام مادران ایران را برآورده می‌کنم و به جوانان آن‌ها امکانات می‌دهم و نمی‌گذارم به سمت بیکاری و فساد و اعتیاد و خلاف بروند.

* با علاقه‌ای که به بهروز وثوقی داری اگر رییس‌جمهور شوی او را به سینمای ایران برنمی‌گردانی؟‌
– اتفاقا این هم از برنامه‌های من است. اما چون هنوز معلوم نیست بشود یا نشود قول آن را به مردم نمی‌دهم. مردم بهروز وثوقی‌ را دوست دارند و اگر بشود به عشق مردم و برای شاد کردن آن‌ها او را به ایران و سینما برمی‌گردانم. البته اگر رییس‌جمهور شوم از این رییس‌جمهورها نیستم که از فردی خط بگیرم. رییس‌جمهور باید خودمختار باشد و حرفش برو داشته باشد و آنقدر شجاعت و قوت داشته باشد که حرفش را به کرسی بنشاند. رییس‌جمهور فرمالیته و نمایشی بودن فایده‌ای ندارد. اگر رییس‌جمهور شوم یکی مثل جهان پهلوان تختی و پوریا ولی و عبدا… موحد و مرحوم محمدعلی فردین می‌شوم.

* رییس‌جمهور شوی چه کسی را وزیر ورزش و رییس فدراسیون می‌کنی؟‌
– دکتر عزیزی خادم را وزیر ورزش می‌کنم. ریاست فدراسیون را هم به دکتر دادگان یا علی دایی یا علی پروین می‌دهم.

* مدیریت استقلال و پرسپولیس را به چه کسانی می‌دهی؟‌
– به کسانی می‌دهم که در گذشته برای این تیم‌ها زحمت کشیده‌اند. علی پروین یا دکتر دادگان را مدیرعامل پرسپولیس و علی جباری یا منصور پورحیدری را هم مدیرعامل استقلال می‌کنم.

* برای تیم ملی چه تصمیمی می‌گیری؟‌ کی روش را نگه می‌داری یا مربی ایرانی را بالای سر تیم می‌گذاری؟‌
– به آقای کی روش پول‌های میلیاردی می‌دهیم اما هیچ فایده‌ای هم برای ما ندارد. جای او کسانی مثل مایلی‌کهن، قلعه‌نویی و دایی را می‌آورم که درد فوتبال ایران را می‌دانند. اینجا اگر یک خارجی هر کاری ‌کند و هرطور که نتیجه بگیرد هیچ‌کس اعتراض نمی‌کند چون فکر می‌کنند خارجی‌ها بیشتر می‌فهمند و نباید کاری به کارشان داشت اما اگر یک ایرانی اشتباه کند پدرش را در می‌آوریم. اما من به ایرانی بیشتر از خارجی اعتقاد و اعتماد دارم.

* عادل فردوسی‌پور در برنامه نود هوای تو را داشت و چند بار تصویر و مصاحبه تو را نشان داد. رییس‌جمهور شوی به عادل چه پست یا امتیازی می‌دهی؟
– از عادل گلایه دارم! برنامه‌اش عالی و جالب و پربیننده است. ولی تصویر کسانی مثل من که مخلص و خالص و بدون هیچ چشمداشتی برای این فوتبال زحمت می‌کشیم را نشان نمی‌دهد!

* اما تصویر تو که زیاد پخش می‌شود؟
– قبلا آره اما یک مدت است که دیگر نشان نمی‌دهد. انگار دیگر اختیار تام‌ ندارد و برایش تعیین تکلیف می‌کنند. عادل را از پدر و برادر و دایی خودم بیشتر دوست دارم. او مثل مرحوم ناصر حجازی و جهان پهلوان تختی اسطوره ورزش ایران است. برای عادل‌خان که ریاست فیفا هم کم است. اما اگر رییس‌جمهور شوم اول اینکه به عادل اجازه می‌دهم در اجرای برنامه نود اختیار تام داشته باشد و بعد این‌که تهیه‌کنندگی تمام شبکه‌های ایران را برایش در نظر می‌گیرم. عادل‌خان دومی ندارد و اسطوره مردم ایران است.

* نزدیک‌ترین رقیب تو برای پست ریاست‌جمهوری چه کسی است؟
– والا اگر تایید صلاحیت شوم، رقیب ندارم و صددرصد رای می‌آورم. مردم بهروز وثوقی‌راد را دوست دارند. تمام هواداران استقلال و پرسپولیس و گهر به من رای می‌دهند.

* اگر این‌طور شود که ۳۰، ۴۰ میلیون رای می‌آوری و رکورد رییس‌جمهورهای قبلی را می‌زنی؟
– آره، ۳۰، ۴۰ میلیون رای می‌آورم. مردم با چهره و اخلاق و مرام من حال می‌کنند. مردم کلاه‌مخملی فوتبال ایران را دوست دارند و برای‌شان چهره جالبی هستم. اگر رای بیاورم، استقلال و پرسپولیس را بدون دریافت هیچ پولی به هواداران و پیشکسوتان واگذار می‌کنم و این ۴۷، ۴۸ میلیارد که روی این تیم‌ها قیمت می‌گذارند بیخود است. استقلال و پرسپولیس برای هواداران و پیشکسوتان است.

* اصلاح‌طلبی یا اصولگرا؟
– من به عنوان طرفدار مردم و کاندیدای مستقل و مردمی وارد انتخابات شدم و به هیچ حزب و گروه و شخصی وابستگی ندارم.

* اگر رییس‌جمهور شوی برای تیم گهر چه کار می‌کنی؟
– اگر رییس‌جمهور شوم لیگ برتر را ۱۸ یا ۲۰ تیمی می‌کنم تا گهر در لیگ برتر بماند و دل مردم شاد شود.

* راستی نظرت در مورد احمدی‌نژاد چیست و در کابینه‌ات از او استفاده می‌کنی؟
– رییس‌جمهور بدی نبود اما اختیار تام نداشت! از احمدی‌نژاد هم استفاده می‌کنم. یا وزیر دولتم می‌شود یا مشاورش می‌کنم. کسی که طرفدار مردم و مردم دوست باشد و طرفدار جوانان باشد در کابینه من جا دارد و از او حمایت می‌کنم.

* رییس‌جمهور شدی تیپ و قیافه‌ات را عوض می‌کنی یا همین جوری می‌مانی؟
– کلاه مخملی فوتبال ایران با همین شکل و شمایل می‌ماند. رییس‌جمهور شوم تیپ و استیل‌ و قیافه‌ام تغییر نمی‌کند. به سفرهای استانی و جلسات هیات دولت و حتی سفرهای خارجی با همین کلاه‌مخملی و کت‌وشلوار همیشگی‌ام می‌روم. دوست دارم مثل امام علی(ع) زندگی و حکومت کنم و الگویم مولا و سرور تمام مردان جهان است. بهروز وثوقی‌راد خاکی و مردمی است و اگر رییس‌جمهور شود خاکی و مردمی باقی می‌ماند. به قول گلپا: «درویشم و دل پاک دارم».

* تایید صلاحیت شوی برای ستاد انتخاباتی‌ات چه برنامه‌ای داری؟
– نیازی به ستاد انتخاباتی ندارم. سایت‌ها برایم تبلیغ می‌کنند و همین کافی است. دیگر مثل قبل نیست و مردم اطلاعات‌شان بالا رفته و نیاز به ستاد انتخابات نیست. کسانی که طرفدار عدالت و صداقت هستند خودشان به من رای می‌دهند. نگرانی از بابت رای آوردن ندارم و مطمئن هستم مردم ایران به من رای می‌دهند. قیصر کلاه‌مخملی فوتبال ایران رییس‌جمهور می‌شود چون عاشق مردم است. شعار من هم این است «ایران قهرمان میشه خدا می‌دونه که حقشه».

* از رییس‌جمهورهای قبلی کار چه کسی را قبول داری؟
– به نظر خودم استقلال عمل خاتمی بیشتر بود و هوای سینما و فوتبال را هم داشت. شهید رجایی هم الگوی من است و خاکی و مردمی بودنش را دوست دارم. احمدی‌نژاد هم مردم‌دوست و دلسوز بود اما حیف که استقلال عمل نداشت.

* فکر می‌کنی تایید صلاحیت شوی؟
– امیدوارم. امید من به اوستا کریم است.

* تا حالا هیچ ورزشکاری برای حضور در انتخابات تایید صلاحیت نشده. مرحوم حجازی هم ثبت‌نام کرده بود اما رد صلاحیت شد!
– هیچ بعید نیست که من را هم مثل مرحوم ناصرخان رد صلاحیت کنند. ناصرخان که اسطوره فوتبال ایران و حتی از اسطوره هم فراتر بود. آدم خیلی خاصی بود. قلب پاک و مهربون، باصفا، خوشتیپ و جنتلمن، تحصیل کرده، رک‌گو، شجاع، مردم‌دوست، نترس و دلسوز مردم بود. خدا رحمتش کند. اما این که سرنوشت من چه می‌شود دست خداست. آدم باید تو همه کارها خدا را در نظر بگیرد. حالا هم اگر خدا خواست رییس‌جمهور می‌شوم و اگر نخواست نمی‌شوم. راضی‌ام به رضای خدا. خیلی‌ها سعی می‌کنند خودشان را میان مردم محبوب کنند اما نمی‌توانند مثل امثال مرحوم حجازی، علی کریمی، فرهاد مجیدی و مهدوی‌کیا و بهروز وثوق راد در دل مردم جا باز کند.

جام ورزشی
1,730
0

ورزشی

آرشیو

هالک ایرانی در حال راهی شدن به کشتی کج

هالک ایرانی در حال راهی شدن به کشتی کج پسر ایرانی معروف به هالک ایرانی به خاطر استیل اندامی که دارد مورد توجه رسانه های...