رقیب قهرمان معروف ایرانی کشتی کشته شد رقیب قهرمان معروف ایرانی کشتی کشته شد

رقیب قهرمان معروف ایرانی کشتی کشته شد

رقیب قهرمان معروف کشتی ایران به نام شمس الوارا شمس الوارایف ملی پوش سابق کشتی آزاد آذربایجان با پیوستن به گروه تروریستی داعش در حمله هوایی در خاک عراق کشته شد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا از جزئیات بیشتر این خبر آگاه شوید.

رقیب قهرمان معروف ایرانی کشتی کشته شد

شمس الوارا شمس الوارایف، قهرمان کشتی آزاد اروپا که در سال ۲۰۱۴ از دنیای کشتی خداحافظی کرده و به داعش پیوسته بود، در عراق در یک حمله هوایی در نزدیکی شهر موصل کشته شد.

شمس الوارایف در سال ۱۹۸۴ در روسیه به دنیا آمد و در سن ۲۰ سالگی تابعیت آذربایجان را قبول کرد. او مدال نقره ۲۰۰۹ و برنز ۲۰۰۷ جهان را در کارنامه داشت. شمس الوارایف همچنین یک طلا و سه نقره اروپا به دست آورده بود و در المپیک پکن نیز برای جمهوری آذربایجان کشتی گرفت.

رقیب قهرمان معروف ایرانی کشتی کشته شد
شمس الوارایف، در جام جهانی ۲۰۰۹ تهران و در فینال بین ایران و آذربایجان مقابل صادق گودرزی به پیروزی رسید. در آن کشتی محمود احمدی نژاد، رییس جمهور وقت ایران در دقایق پایانی و در مبارزه فردین معصومی به سالن آمد که معصومی کشتی برده را با باخت عوض کرد و ایران نایب قهرمان شد. البته صادق گودرزی سال بعد در مسابقات مسکو او را شکست داد.

منبع : رکنا

1,179
0

ورزشی

آرشیو

تاریخ برگزاری بازی های آسیایی 2018 + لیست رشته های ایران

کمیته برگزاری ۲۰۱۸ Asian Games زمان‌بندی مورد نظر برای برگزاری این دوره را مشخص کرده است. طبق این برنامه مراسم افتتاحیه روز شنبه ۸...