نحوه ی درست کردن ترشی بادمجان شکم پر نحوه ی درست کردن ترشی بادمجان شکم پر

نحوه ی درست کردن ترشی بادمجان شکم پر

طرز تهیه ترشی بادمجان ، مواد لازم برای ترشی بادمجان شکم پر

نحوه ی درست کردن ترشی بادمجان شکم پر

مواد لازم :

 سبزی ترشی  ۱/۵ کیلو
 ادویه  یک قاشق سوپخوری
 نمک  یک قاشق سوپخوری
 بادمجان قلمی کوچک  ۳ کیلو
 سرکه به میزان لازم

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر :

سبزی ترشی شامل جعفری، نعناع، ترخون و در صورت امکان کمی سبزیهای معطر محلی است.سبزیها را پس از پاک کردن و شستن روی یک پارچه تمیز پهن کرده و می گذاریم یک شبانه روز بماند تا آب آنها کاملاً گرفته شود. سپس آنها را خرد می کنیم.

برای تهیه این ترشی از بادمجان های کوچک استفاده می کنیم. اگر بادمجان ها خیلی ریز و کوچک باشد، کلاهک سبز آن را بر نمی داریم و به همین ترتیب آنها را در حالیکه یک برش۳ سانتیمتری در وسط بادمجان ها ایجاد کرده ایم، در سرکه می جوشانیم. به طوری که برای هر یک کیلو، یک لیوان سرکه لازم است. ظرف را روی حرارت ملایم قرارمی دهیم تا بادمجان ها کمی بپزد، ولی له نشود.

سبزی ترشی خرد شده را درظرف تقریباً بزرگی می ریزیم وسیر، نمک و ادویه را به آن اضافه می کنیم . بعد ازمخلوط کردن آنها، شکم بادمجان ها را ازاین مخلوط پرمی کنیم و در ظروف مخصوص ترشی می ریزیم . سپس روی مواد سرکه می ریزیم تا سرکه روی بادمجان ها را بگیرد. در آنها را محکم می بندیم و در جای خنک نگه می داریم.

نکات تغذیه ای :
خوردن ترشی به همراه غذا باعث افزایش اشتها می شود. همچنین به علت دارا بودن سرکه باعث هضم بهتر غذا و چربی ها میشود. اگر در صورت خوردن یک غذای چرب احساس سنگینی کردید، با خوردن مقداری ترشی یا آبلیمو یا آبغوره که همگی خاصیت اسیدی دارند، حالتان بهبود خواهد یافت.
تذکر:
در مصرف ترشی نباید زیاده روی کرد.همانطور که اشاره شد ترشی خاصیت اسیدی دارد ، بنابراین افرادی که دچار ناراحتی معده هستند نباید آن را مصرف کنند.
این ترشی به علت دارا بودن بادمجان، برای افرادی که به آن حساسیت دارند مناسب نیست.

منبع : sooran.com

نحوه ی درست کردن ترشی بادمجان شکم پر

انواع مربا و ترشیجات

آرشیو

نحوه درست کردن ترشی زردآلو با سرکه بالزامیک

درست کردن ترشی زردآلو با سرکه بالزامیک, ترشی زردآلو با سرکه بالزامیک درست کردن ترشی زردآلو با سرکه بالزامیک, ترشی زردآلو در این مطلب...