بهترین روش مطالعه و درک مطالب بهترین روش مطالعه و درک مطالب

بهترین روش مطالعه و درک مطالب

اگر می خواهید در درس هایتان موفق باشید و راحت تر مطالب را به حافظه خود بسپارید فقط کافی است بهترین روش مطالعه که سایت ابر تازه ها برای شما عزیزان آماده کرده است را بخوانید و نکات آن را در مطالعات و درس خواندن به کار گیرید.

روش مطالعه

سرعت مطالعه خود را کاهش داده و مطالب را چندین بار تکرار کنید‎

بهترین روش مطالعه

این مهارت‌ها بسیار ابتدایی هستند و تقریبا هر کسی می‌تواند با کمی تمرین به آن‌ها دست یابد…

۱- نظری کلی بر مطالب بیندازید: 

وقتی می‌خواهید مطلب جدیدی را بخوانید، به طور مستقیم خود را درگیر آن مطلب نکنید. در ابتدا یک نگاه کلی به مطلب بیندازید تا موضوع را درک کنید یا به عکس‌ها، زیرنویس عکس‌ها و خلاصه‌هایی از متن که موجود هستند، نگاه کنید. اگر می‌خواهید کتاب بخوانید ابتدا به فهرست و مقدمه کتاب نگاهی بیندازید. این پیش‌زمینه‌ها به درک مطلب شما کمک زیادی خواهد کرد.

 ۲- سرعت مطالعه خود را کاهش داده و مطالب را چندین بار تکرار کنید: 

کاهش سرعت مطالعه در مورد مطالب پیچیده و دشوار به شما در یادگیری بهتر کمک می‌کند.

 تفاوت یک دانش‌آموز خوب و ضعیف در این است که شاگرد ضعیف اگر مطلبی را نفهمد، آن را دیگر نمی‌خواند و به سراغ مطالب دیگر می‌رود و اگر آن مطالب نیز به مطلب قبلی ربط داشته باشد، از آن‌ها هم چیزی نمی‌فهمد ولی دانش‌آموز خوب وقتی با مطلب سختی مواجه می‌شود آن‌قدر آن مطلب را تکرار می‌کند و از دیگران می‌پرسد تا خوب یاد بگیرد.

۳- نکات مهم درس را در برگه‌ای جداگانه یادداشت کنید: 

یادداشت برداشتن از مطالب مهم و دشوار به درک بهتر آن مطلب کمک می‌کند. هم‌چنین انجام آن، کار شما را برای شب امتحان نیز راحت‌تر می‌کند.

منبع: موفقیت

موفقیت در امتحانات

آرشیو

راههای تقویت حافظه دانش آموزان در فصل امتحانات

راههای تقویت حافظه دانش آموزان, ایام امتحانات, تقویت حافظه راههای تقویت حافظه دانش آموزان, ایام امتحانات جو دوسر، حجم بالایی از ویتامین‌های گروه B،...