برترین رهبران دنیای تکنولوژی در سال ۲۰۱۳ به انتخاب مجله فورچون برترین رهبران دنیای تکنولوژی در سال ۲۰۱۳ به انتخاب مجله فورچون

ایلان ماسک

روز پنجشنبه مجله فورچون (Fortune)، لیست ۵۰ تن از سرشناس ترین افراد فعال در حوزه کسب و کار در سال ۲۰۱۳ را منتشر کرد. ما در ادامه این مطلب اسامی ۵ نفر اول عرصه تکنولوژی را از میان این لیست کلی ۵۰ نفره مرور خواهیم کرد.

در عین ناباوری بسیاری از رهبران مطرح دنیای تکنولوژی در این لیست ۵ نفره حضور ندارند. اگر لیست ۵۰ نفر اول حوزه کسب و کار را در نظر بگیریم، لری پیج مدیر عامل گوگل در رتبه ۸، مریسا میر مدیر عامل یاهو در رتبه ۱۰، مارک زاکربرگ مدیر عامل فیسبوک در رتبه ۱۲، و تیم کوک مدیر عامل اپل در رتبه ۴۷ قرار گرفته اند.

در ادامه مطلب با ما باشید تا ببینیم ۵ نفر برتر کیستند.

۱. ایلان ماسک (Elon Musk): اگر تا یکی دو سال پیش نام او نشنیده بودید، حداقل این اواخر زیاد از او شنیده اید. نابغه ای که رهبری سه شرکت تسلا موتورز، اِسپِیس ایکس، و سولار سیتی را بر عهده دارد. او نه تنها در لیست ۵ نفره رتبه اول را به دست آورده، در لیست ۵۰ نفره فورچون هم رتبه اول را کسب کرده و به عنوان موفق ترین فرد حاضر در دنیای کسب و کار معرفی شده.

۲. ما هواتِنگ (Ma Huateng) با نام مستعار پانی (Pony): این سرمایه گذار و کارفرمای بزرگ عرصه اینترنت، یکی از بنیان گذاران پلتفرم شبکه اجتماعی چینی تِن سِنت (Tencent) نیز هست. بالا رفتن ارزش شرکتش او را به یکی از ثروتمندترین افراد حاضر در عرصه تکنولوژی چین تبدیل کرده.

۳. آنجلا آرنتز(Angela Ahrendts): او از سال ۲۰۰۶ مدیر عامل شرکت مُد “بوربِری” است. او قرار است از ابتدای ۲۰۱۴ این شرکت را به مقصد اپل ترک کند تا مقام راهبری استراتژیک، گسترش و عملیات ها را بر عهده گیرد که مدیریت فروشگاه های اپل نیز در حوزه اختیارات او است. برخی اعتقاد دارند خانم آرنتز در آینده ای نزدیک شایستگی مدیرعاملی اپل را نیز خواهد داشت.

۴. رید هِیستینگز (Reed Hastings): او مدیر عامل فعلی نِتفلیکس و عضو هیئت مدیره فیسبوک و چندین سازمان غیر انتفاعی دیگر است. او کسی است که با قدرت تمام از طریق توسعه پخش اینترنتی فیلم ها یا همان اینترنت استریمینگ، سلطه چند ساله دی وی دی ها را از میان برداشت.

 

۵. جِف بِزوس (Jeff Bezos) : مدیر عامل آمازون گویی هیچگونه اِبایی از برآورده نشدن انتظارات دیگران ندارد. او از سودهای سرشار دو دهه اخیر آمازون بهره گرفته و می خواهد به حوزه های کاملاً جدیدی پا بگذارد.

منبع : narenji.ir – برترین رهبران دنیای تکنولوژی در سال ۲۰۱۳ به انتخاب مجله فورچون

تکنولوژی

آرشیو

نحوه تغییر رابط کاربری ویندوز 10 به ویندوز 7

ترفندهای ویندوز ۱۰, تغییر رابط کاربری ویندوز ۱۰ به ویندوز ۷, تغییر شکل وینـدوز ۱۰ ترفندهای ویندوز ۱۰, تغییر رابط کاربری ویندوز ۱۰ به...