هر آنچه در برنامه دیشب ۹۰ گذشت ۴/۹/۱۳۹۲ هر آنچه در برنامه دیشب ۹۰ گذشت ۴/۹/۱۳۹۲

به گزارش ابرتازه ها به نقل از باشگاه خبرنگاران برنامه این هفته نود از ساعت ۲۲:۳۵ دوشنبه چهارم آبان ۱۳۹۲ از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت.

سئوال پیامکی این هفته برنامه نود به بهترین گل نیم فصل اختصاص یافته بود.

در ابتدای برنامه گزارشی کامل از دیدار تیم های ایران و لبنان و حاشیه های موجود در این دیدار پخش شد.

مصاحبه هایی از بازیکنان تیم ملی در لبنان پخش شد که بازیکنان از شرایط این دیدار سخن می گفتند.

میهمانان برنامه: پیمان حسینی (متولد ۶۲) و احمدزاده (متولد ۶۵) ملی پوشان فوتبال ساحلی

پیمان حسینی در خصوص وضعیت فوتبال ساحلی ایران گفت: با آمدن خانم شهریاری وضعیت فوتبال ساحلی بهتر از گذشته شده و رو به رشد است.

وی در مورد حمایت مردم ایران از تیم ملی فوتبال ساحلی گغت: از مردم کشورمان تشکر می کنیم که در امارات به خوبی از ما حمایت کردند و  در بازی فینال احساس کردیم در ایران بازی می کنیم و از همه آنها ممنونیم.

حسینی در مورد بازی با ایتالیا و داوری در این دیدار خاطرنشان کرد: داوری این دیدار مشکل زیادی داشت و فقط با این نیت به زمین رفتیم تا با هر نتیجه ای که شده بازی را به سود خود درآوریم.

وی در ادامه صحبت هایش گفت: پیش از حضور در فوتبال ساحلی در فوتبال چمنی بازی می کردم ولی از حضورم در فوتبال ساحلی پشیمان نیستم چرا که مردم کشورم از عملکردم رضایت دارم.

حسینی در مورد گلهایی که در بازی های جام بین قاره ای زده بود گفت: در تمریناتم گل زدن را در برنامه ام قرارداده بودم و با توجه به تمریناتی که داشتم توانستم دو گل در این رقابت ها به ثمر برسانم.

بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی با کمترین میزان قرارداد در لیگ فوتبال ساحلی حضور می یابند. ملی پوشان بین ۵ تا ۳۰ میلیون قرارداد دارند که واقعا انصاف نیست.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: ۴ تن از بازیکنان تیم ملی فوتبا ساحلی سرباز هستیم و امیدوارم مسئولان فکری به حال ما کنند تا از اردو ها دور نباشیم.

احمدزاده گفت: از سال ۷۹ فوتبال ساحلی در گیلان آغاز شد و از همان زمان با فوتبال ساحلی همراه بودم، در سال ۸۵ برای نخستین بار عازم مسابقات آسیایی شدیم. طی ۵ سال نخست فعالیت فوتبال ساحلی خودمان مخارج تیم ملی را میدادیم. طی دو سه سال اخیر خانم شهریاری به فوتبال ساحلی آمده و پیشرفت زیادی را در این سالها شاهد بوده ایم.

احمدزاده در مورد بازیهای جام بین قاره ای نیز گفت: داوران خیلی تلاش کردند تا تیم ایران بازنده میدان باشد ولی ملی پوشان کشورمان با غیرت خود توانستند قهرمان این رقابت ها شوند.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود گفت: من به همراه چند تن از بازیکنان حدود هشت سال در تیم ملی خاک خورده ایم ولی هنوز کاری نداریم و از مسئولان می خواهیم از ما و فوتبال ساحلی به خوبی حمایت کنند چرا که این تیم در امارات کار بزرگی انجام داد.

گزارشی از کودکان کار پخش شد که در این گزارش با کودکانی صحبت میشد که بی سرپرست و یا بد سرپرست بودند و برای گذران امور به کارهای مختلف مشغول بودند.

گزارش نود تا نود پخش شد و طی آن مسائل و اتفاقات یک هفته اخیر فوتبال ایران و جهان به تصویر کشیده شد.

گزارش کوتاهی از جواد نکونام پخش شد که در مالزی حضور دارد و قرار است در مراسم انتخاب بهترین بازیکن آسیا شرکت کند.

گزارشی کامل از دیدار تیم های استقلال و ملوان و حاشیه های آن پخش شد.

سپس تصاویری از دیدار تیم های صنعت نفت آبادان و گسترش فولاد تبریز در جام حذفی و حاشیه های آن پخش شد.

غلامرضا رفیعی کارشناس حقوقی فوتبال از سوئیس روی خط تلفنی برنامه آمد و در مورد پاداش بازیکنان راه یافته به جام جهانی گفت: پاداش های این بازیکنان به باشگاههایی میرسد که در دو سال اخیر قراردادشان در آنجا ثبت شده است.

محمد رضا کسرایی مسئول امور بین المللی فدراسیون فوتبال نیز روی خط تلفنی آمد و این مسئله را تایید کرد. البته وی اعلام کرد ما نامه هایی که باید به باشگاهها می دادیم ارسال کرده ایم که فردوسی پور این قضیه را نپذیرفت و بحث هایی در این خصوص صورت گرفت.

آمار مسابقه پیامکی پس از گذشت یک ساعت و نیم از آغاز برنامه:

گزارشی از پیشکسوتان پرسپولیس پخش شد و طی آن مصاحبه علی پروین و سایر پیشکسوتان پرسپولیس پخش شد.

محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: طی سفری که به ایتالیا داشتیم دو موضوع را مد نظر داشتیم، یکی بحث ستاره های میلان و دیگری بحث تشکیل آکادمی فوتبال بود و مهدوی کیا باعث شد که ما پیشکسوتان آث میلان را به ایران بیاوریم که مهدوی کیا از این قضیه استقبال کرد و این اتفاق از آنجا رقم خورد و خیلی خوشحالیم که با این کار پیشکسوتان پرسپولیس را گرد هم آوریم.

وی افزود: خیلی خوشحالم که در این بازی مهدوی کیا و باقری خداحافظی می کنند و بازی خوبی است و دیداری جذاب با ستارگان دنیا است و پولی که به ایتالیا دادیم به بیماران سرطانی ایتالیا و اینجا نیز به شیرخوارگاه آمنه تعلق می گیرد که این هم کار زیبایی است و از این بابت خوشحالم.

حدود ۲۰۰ هزار یورو برای این دیدار پرداخت می شود که تمام آن از سوی اسپانسر و درآمدهای حاصل از بازی پرداخت خواهد شد.

رویانیان در خصوص تیم میلان نیز اطلاعاتی داشت که باعث تعجب فردوسی پور شده بود و عنوان کرد چند وقت دیگر از شما بعنوان کارشناس دیدارهای خارجی استفاده شود.

برنامه نود 4 آذر

وی در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها تصریح کرد: در این دیدار خانم های سفیران و خانمهای خارجی می توانند در ورزشگاه حضور یابند.

وی ادامه داد: از لحاظ سخت افزاری هنوز به جایی نرسیده ایم که حضور بانوان ایرانی را در ورزشگاهها شاهد باشیم و ورزشگاههای ما چنین آمادگی ندارند.

رویانیان در مورد حضور پیشکسوتان پرسپولیس در تمرین گفت: از همه آنها تشکر میکنیم که در هر حالی آمدند و به هر حال خود این بزرگان می دانند که تا چه حد بدنشان جواب می دهد و علی پروین تیم را به درستی ارنج خواهد کرد.

رضا غیاثی و اصفهانیان، پیشکسوتان داوری از میهمانان برنامه این هفته بودند.

اصفهانیان در مورد مسائل و مشکلات داوری گفت: اختلافی که میگویند بین کمیته و دپارتمان است، اختلاف آنچنانی نیست و ما می گوییم هر گروه باید وظایف مربوط به خود را انجام دهد و فردی که در دپارتمان فعالیت می کند باید در راستای اهداف کمیته داوران حرکت کند.

غیاثی در این باره خاطرنشان کرد: متاسفانه اختلافاتی بین اعضای کمیته وجود دارد که خیلی بد است و بدتر اینکه برخی اعضای دپارتمان از این قضیه سوء استفاده می کنند!

کمیته داوران باید در گرفتن حق الزحمه داوران ورود کند نه در چینش داوران!

من هنوز گفته جناب سیار را قبول دارم که گفت” داوری ما سبدی از سیب های خوش بوی گلاب است که دو سیب کرمو هم در آن است”

اصفهانیان در مورد حق الزحمه داوران گفت: کلی در اینباره بحث کردیم و تازه قرار شده ۳۰ درصد به حق الزحمه داوران لیگ برتر و ۵۰ درصد به حق الزحمه داوران لیگ های پایه اضافه شود.

غیاثی در ادامه صحبت هایش عنوان کرد: داوران می خواهند اگر برایشان مشکلی پیش آمد کمیته داوران از آنها حمایت کند نه آنها جمع شوند و مشکلات کمیته داوران را برطرف کنند!

در همین راستا گزارشی از مرتضی شکرانه داور اصفهانی فوتسال کشورمان پخش شد که به سرطان معده دچار شده است و وی در آن به مشکلات خود اشاره کرد و عنوان داشت: در یک شرکت کار می کردم که به خاطر داوری از آنجا بیرون آمدم ولی اکنون هیچ حمایتی نمی شوم و هزینه های سنگین درمان را خودم متحمل می شوم.

اصفهانیان ادامه داد: در اساسنامه فدراسیون فوتبال آمده یکی از اعضای هیئت رییسه باید رییس دپارتمان داوری شود. بر همین اساس ما حدود ۷ ماه پیش نامه ای به نبی نوشتیم که به کفاشیان اطلاع داده شود که با این قضیه موافقت نشد.

غیاثی خاطرنشان کرد: اساسنامه فدراسیون مشکل دارد و این اساسنامه هنوز روی میز رییس در حال خاک خوردن است و به هیئت ها ارسال نشده است. من می گویم اصفهانیان وعسگری باید با هم هماهنگ باشند و عسگری با هماهنگی اقدام کند.

وی گفت: آیین نامه کمیته داوران کامی شده است؟ مشکلات از همین جا آغاز می شود.

گزارشی از صحبت های داوران فوتبال و انتقادات آنها پخش شد که اغلب آنها نسبت به حق الزحمه داوری گله مند بودند.

اصفهانیان در مورد دعوت کردن محسن ترکی برای حضور در کلاس داوری گفت: ما همه را برای حضور در کلاس دعوت کردیم و نمی دانم چرا وی عنوان می کند به وی اعلام نشده و یا دیر اعلام شده است. ما نیز مثل همین اقایان خارج از کشور قضاوت کرده ایم و پس از بازیگشت از مسابقه در همان فرودگاه به ما می گفتند باید در مسابقه بعدی قضاوت کنید و ما نیز مشکلی نداشتیم و در مسابقه قضاوت می کردیم ولی ترکی پس از اینکه به وی گفته شد برای قضاوت بیایند عنوان کرد که بنا به شرایط موجود در مسابقه قضاوت نکنم بهتر است.

محسن ترکی روی خط تلفنی برنامه آمد و عنوان داشت: محسن ترکی دو ماه است که لبخند روی لبش نیامده و از میهمانان برنامه می خواهم لبخند نزنند چرا که جامعه داوری روزهای بدی را پشت سر گذاشته است.

وی گفت: پس از قضیه ای که برای محسن قهرمانی پیش آمد اگر بیشتر از وی ناراحت نبودم ، کمتر از وی نیز ناراحت نبودم و با وی نیز تماس داشتم. نامه ای به کفاشیان نوشتیم و داوران آن را امضا کردند که اگر ناپاکی در داوری است باید با آن برخورد شود.

وی در خصوص دعوت نامه برای حضور در کلاس داوری افزود: در حالی که باید چهارشنبه شب درتهران بودیم دعوت نامه پنجشنبه شب به دست من رسید.

وی در خصوص صحبت اصفهانیان مبنی بر اینکه ۵ داور از شش داور مشهدی در این کلاس حضور داشتند افزود: ترکی با ۵ داور دیگر فرق دارد چرا که طی دو ماه اخیر صحبت های زیادی بر علیه ترکی شد!

سپس مصاحبه هایی از رویانیان و علیپور در خصوص محسن قهرمانی پخش شد که در نوع خود جالب توجه بود.

گزارشی از فرج کریمی فوتبالیست پیشکسوت اندیمشک پخش شد که به مدت ۶ ماه است که در کما به سر می برد، پس از پخش این گزارش حسین فرکی با برنامه نود تماس گرفت و عنوان داشت برای کمک به این پیشکسوت حاضر است هرگونه بازی دوستانه در آن منطقه داشته باشد.

داوری دیدار های استقلال – ملوان و صنعت نفت آبادان – گسترش فولاد توسط غیاثی مورد بررسی قرار گرفت.

گزارشی کامل از لیگ یک و آمار مربوط به آن پخش شد.

غیاثی خاطرنشان کرد: مشکل داوری ما این است که نظارت درستی صورت نمی گیرد و اطمینانی که بین کمیته داوران بوده دیگر نیست.

اصفهانیان گفت: فشردگی بازیهای لیگ برتر، لیگ یک و جام حذفی زیاد است و اینها را دپارتمان باید نگاه کند نه ما!

همینطور که اصفهانیان و غیاثی در حال بحث کردن با یکدیگر بودند تیتراژ برنامه نود پخش شد و صحبت های این دو کارشناس داوری نیمه تمام ماند!

برنامه نود این هفته ساعت ۲:۱۸ بامداد سه شنبه پایان یافت.

منبع : yjc.ir – هر آنچه در برنامه دیشب ۹۰ گذشت ۴/۹/۱۳۹۲

777
0

ورزشی

آرشیو

تاریخ برگزاری بازی های آسیایی 2018 + لیست رشته های ایران

کمیته برگزاری ۲۰۱۸ Asian Games زمان‌بندی مورد نظر برای برگزاری این دوره را مشخص کرده است. طبق این برنامه مراسم افتتاحیه روز شنبه ۸...