راه حلی جهت جلوگیری از ورود آلودگی کفش به خانه راه حلی جهت جلوگیری از ورود آلودگی کفش به خانه

راه حلی جهت جلوگیری از ورود آلودگی کفش به خانه

در این مطلب از ابرتازه ها راهکاری برای جلوگیری از ورود آلودگی کفش به خانه ارائه می دهیم. با ما همراه باشید و از این راه حل استفاده نمایید.

کاهش آلودگی کفش در خانه ٬ جلوگیری از ورود آلودگی کفش به خانه

جلوگیری از ورود آلودگی کفش به خانه

اگر بخواهیم از ورود آلودگی کفش به خانه جلوگیری کنیم، چه راهکاری را پیشنهاد می کنید؟

بر اساس تحقیقات انجام شده کفش ها آلودگی، میکروب و باکتری های زیادی را با خود حمل می کنند که ورود آنها به خانه می تواند بیماری و خطرات بسیار جدی را به دنبال داشته باشد. پس تا حد ممکن با کفش وارد خانه نشوید. خصوصا اگر در خانه فرزند کوچکی دارید که نسبت به بیماری ها حساسیت بیشتری دارند، این کار را به هیچ وجه انجام ندهید.

بهترین راه حل برای از کاهش آلودگی کفش در خانه، استفاده از پادری در ورودی خانه است. با قرار دادن پادری تا حدی آلودگی به دام می افتد و میزان کمتری از آن وارد خانه می شود. پادری باید به اندازه ای باشد تا شما قبل از زورود به خانه روی آن راه بروید و حداقل به اندازه یک قدم طول داشته باشد و پهنایی به اندازه در داشته باشد. طول قدم انسان بطور متوسط ۷۰ سانتی متر است.

در پادری از جنس آکریلیک که در قسمت زیرین هم پلاستیک دارد، به راحتی می توان گرد و غبار را خارج کرد؛ پس انتخاب بسیار مناسبی در ورودی خانه هستند. پادری هایی که بافت درست و پرزهای بیشتری دارند، آلودگی را بیشتر به دام می اندازند.

کاهش آلودگی کفش در خانه ٬ جلوگیری از ورود آلودگی کفش به خانه

کاهش آلودگی کفش در خانه

برای انتخاب رنگ پادری به سراغ رنگ هایی نروند که با کوچکترین قدمی چرک و کدر می شوند. رنگ های خنثی مانند طوسی، قهوه ای، سرمه ای و کرم و سیاه برای پادری مناسب هستند ولی این نکته را هم در نظر داشته باشید که پادری باید آلودگی زیاد را از تغییر رنگش نشان دهد. برای شستن پادری از آب گرم و صابون استفاده کنید و آن را در معرض آفتاب و جریان هوا قرار دهید تا خشک شود.

استفاده از کفپوش های صاف و صیقلی مانند سنگ های گرانیت میزان آلودگی را کمتر می کنند. در کاشی هایی که بافت یا درزهای عمیقی دارند، مقدار بیشتری آلودگی و گرد و غبار را در خود نگه می دارند.

منبع : chidaneh.com

مهارتهای زندگی

آرشیو

پیشنهادهای خرید هدیه روز مادر

پیشنهادهای خرید هدیه روز مادر در این مطلب از ابرتازه ها پیشنهادهای خرید هدیه روز مادر را بیان می نماییم. برای استفاده از این مطلب...