در این نقاط کاربرد سرکه ممنوع می باشد در این نقاط کاربرد سرکه ممنوع می باشد

در این نقاط کاربرد سرکه ممنوع می باشد

در این مطلب از ابرتازه ها نقاطی که در آنها کاربرد سرکه اشتباه است را بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

کاربرد سرکه ٬ کاربرد سرکه در تمیزکاری

کاربرد سرکه ٬ کاربرد سرکه در تمیزکاری

سرکه یکی از محبوب‌ترین مواد غذایی مورد استفاده همه خانم‌ها می‌باشد. سرکه یک لکه بر خیلی پرکاربرد است. به علاوه سرکه طبیعی و نسبتا ارزان است. البته می‌دانید که سرکه خاصیت اسیدی هم دارد و به همین دلیل بعضی جاها نمی توانید از آن استفاده کنید.

۱- گرانیت و سنگ مرمر

قبل از هر چیز بایدها و نبایدهای شستشوی سطوح را می دانید؟ اسید موجود در سرکه می‌تواند موجب سیاه شدن سنگ های طبیعی شود. برای تمیز کردن سنگ های طبیعی می‌توانید از مایع ظرفشویی و آب گرم استفاده کنید.

کاربرد سرکه ٬ کاربرد سرکه در تمیزکاری

کاربرد سرکه ٬ کاربرد سرکه در تمیزکاری

۲- لکه تخم مرغ روی لباس یا زمین

اگر کمی از صبحانه لذیذتان روی لباس یا روی میز ریخته، برای پاک کردن این یک قلم اصلا به سرکه فکر نکنید. سرکه پاک کردن لکه تخم مرغ را مشکل تر می‌کند. شما می توانید با مرکبات بهترین شوینده را درست کنید! و البته بی خطر.

کاربرد سرکه ٬ کاربرد سرکه در تمیزکاری

کاربرد سرکه در تمیزکاری

۳- اتو

شما می دانید چطور می توانید وسایل استیل را برق بیندازید. سرکه می‌تواند به قطعات داخلی اتو صدمه بزند. بنابراین برای تمیز کردن جرم اتو بخار از سرکه استفاده نکنید. بهترین راه محافظت از اتو بخار این است که پس از هر بار مصرف آب اضافی آن را تخلیه کنید و برای تمیز کردن از دستورالعمل سازنده اتو کمک بگیرید.

کاربرد سرکه ٬ کاربرد سرکه در تمیزکاری

سرکه می‌تواند به قطعات داخلی اتو صدمه بزند

۴- پارکت های طبیعی

یکی از رازهای خانه‌داری برای داشتن خانه ای تمیز این است که بدانیم چطور از مواد شوینده بهره ببریم. درباره این موضوع که آیا می‌توان از سرکه برای تمیز کردن پارکت استفاده کرد یا نه هنوز هم اختلاف وجود دارد. ولی نکته قابل توجه این است که اکثر افراد صاحب نظر در این حوزه این موضوع را توصیه نمی کنند. به نظر بهتر است برای این کار از تمیزکننده های مخصوص پارکت استفاده کنید. ولی اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید از سرکه روی پارکت استفاده کنید حتما آنرا با آب رقیق کنید و ابتدا روی قسمتی از زمین که زیاد جلوی دید نیست امتحان کنید.

کاربرد سرکه ٬ کاربرد سرکه در تمیزکاری

برای این کار از تمیزکننده های مخصوص پارکت استفاده کنید

۵- لکه های سر سخت

بعضی از لکه‌ها را نمی‌توان با پاک کننده های اسیدی مثل سرکه تمیز کرد. از جمله لکه جوهر، بستنی و خون را نمی توان با سرکه تمیز کرد.

منبع : chidaneh.com

نظافت وسایل

آرشیو

روش آسان رفع جرم کاشی و سرامیک

روش آسان رفع جرم کاشی و سرامیک تمیز کردن جرم سرامیک در مورد کاشی های سرامیکی، مراقبت مداوم کلید اصلی است. این متریال ها...