چند نمونه از اختلالات خواب عجيب و غريب چند نمونه از اختلالات خواب عجيب و غريب

متخصصان با مشاهده‌ی نمونه‌های عجیبی از اختلالات خواب در میان افراد دریافتند که مغز تاثیر زیادی در ایجاد عوامل اختلال خواب دارد.

اختلالات خواب عجیب و غریبی در دنیا وجود دارد که افراد زیادی به آنها دچار می‌شوند و گرفتار بیماری‌های نادری نیز خواهند شد.

بیماری زیبای خفته

لوئیزا توپ دختر ۱۵ ساله است که هنگامی که به خواب می‌رود دیگر کسی نمی‌تواند او را از خواب بیدار کند او دارای یک بیماری نادر به نام “بیماری زیبای خفته” است و تاکنون پزشکان نتوانسته‌اند درمانی قطعی برای او به وجود بیاورند.

او یک روز کامل (۲۴ ساعت) می‌خوابد و تعداد دفعات زیادی حتی تا چند روز به طور کامل خوابیده است.

این بیماری که بیداری غیر ۲۴ ساعت نامیده می‌شود شب و روز افراد را با هم مختل می‌کند و ساعت طبیعی بدن را به هم می‌ریزد و افراد در خواب هوشیار هستند و ساعت‌های طولانی می‌خوابند.

  نارا کولیسی

افرادی که هنگام انجام کارهای ضروری خوابشان می‌برد.

این شاید یکی از بهترین و شناخته شده و در عین حال جالب‌ترین اختلالات باشد که خواب افراد هنگامی که در حال انجام کارهای ضروری هستند حمله می‌کند و فعالیت‌های روزمره را دچار اختلال می‌کند این حمله خواب ممکن است هنگام رانندگی، پیاده‌روی و حتی ظرف شستن نیز بروز کند.

اختلالات خواب

کاتاپ لکسی

زنی که هنگامی که می‌خندد خوابش می‌گیرد

سکراسکات از یک اختلال نادر رنج می‌برد که باعث می‌شود او هنگام شوخی و خنده ناگهان احساس خواب آلودگی شدید کند و به طرز عجیبی به خواب برود. این اختلال خواب‌ها در حال حاضر ۵ نفر از هر ده هزار نفر در جهان را به خود مبتلا کرده است.

تقریبا هر کسی هنگامی که به خواب می‌رود به طور مسالمت آمیز به خواب عمیق فرو می‌رود اما در وضعیت‌هایی دیده شده است که سندرم مرگ ناگهانی در افراد باعث شده است تا شخص سالم و تندرست هنگامی که به خواب عمیق فرو می‌رود دیگر هرگز بیدار نمی‌شود.
این سندرم مرگ در نوزادان نیز دیده می‌شود اما در مردان  مسن به مراتب بیشتر است.

گردآوری : مجله ابرتازه ها – چند نمونه از اختلالات خواب عجیب و غریب

منبع :yjc.ir

مطالب جالب

آرشیو

مقاله در مورد 13 آبان و روز دانش آموز

روز دانش آموز, متن تبریک روز دانش آموز, مطالب جالب روز دانش آموز روز دانش آموز, متن تبریک روز دانش آموز در این مطلب...