آشنایی با فضیلت سوره مدثر آشنایی با فضیلت سوره مدثر

آشنایی با فضیلت سوره مدثر

در این مطلب از ابرتازه ها شما کاربران عزیز را با فضیلت سوره مدثر آشنا می نماییم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

تفسیر سوره مدثر ٬ خاصیت سوره مدثر ٬ فضیلت سوره مدثر

تفسیر سوره مدثر ٬ فضیلت سوره مدثر

هفتاد و چهارمین سوره قرآن است که مکی و ۵۶ آیه دارد. «مدثر» از نام های رسول خداست چنانکه در زیارتی خطاب به ایشان آمده است: «السلام علیک ایها المدثر». (۱)

رسول خدا صلی الله علیه و اله وسلم در فضیلت این سوره فرمودند: هر که سوره مدثر را قرائت نماید ده برابر کسانی که رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم را در مکه تصدیق یا تکذیب کردند حسنه عطا می شود.(۲)

در روایتی از امام باقر علیه السلام نقل شده است: کسی که در نمازهای واجبش سوره مدثر را قرائت نماید بر خداوند واجب است او را با پیامبر اکرم همراه و هم درجه قرار دهد و در زندگی دنیایی شقاوت و بدبختی به او نمی رسد.(۳)

آثار و برکات سوره

۱) توفیق حفظ قرآن

در سختی از امام صادق علیه السلام روایت شده است: کسی که بر قرائت این سوره مداومت ورزد اگر خواستار حفظ قرآن باشد به حفظ آن توفیق می یابد و اگر بیشتر از آن بخواهد خداوند به او اعطا می کند.(۴)

_______________
پی نوشت:
(۱) بحار الانوار، ج۱۵، ص۱۵۱
(۲) مجمع البیان, ج۱۰,ص
(۳)ثواب الاعمال، ص۱۲۰
(۴) تفسیرالبرهان، ج۵، ص۵۲۱
منبع: «قرآن درمانی روحی و جسمی، محسن آشتیانی، سید محسن موسوی»

اعمال مستحبی

آرشیو

همه چیز درباره خواندن نماز شب اول قبر (نماز لیله الدفن)

احکام نماز شب اول قبر, خواندن نماز شب اول قبر, نماز لیله الدفن احکام نماز شب اول قبر, خواندن نماز شب اول قبر در...

دیدگاه کاربران

  • علیرضا خوشی
    سپتامبر 25, 2017

    سلام و ادب ، همسرم خانم صلاحی از ارادتمندان امام حسین (ع) و یک اربعین زیارت عاشورا خواندند و بعداز زیارت کربلا و نجف ، خیلی ناگهانی در شب شهادت امام رضا(ع) ما را به سوی خدا ترک کردند . از یک هفته قبل از این رحلت ، ایشان وصیت نامه ای عرفانی آماده کردند و تمامی اعضایشان را هدیه دادند . بسیار همسر مومنه و مادر نمونه ای بودند و تمامی اینها را از کنیزی در خانه ارباب امام حسین (ع) دارند . خدا تمامی رفتگان را ببخشد و بیامرزد و برای شادی روح تمامی مومنین و مومنات و همسر بنده فاتحه ای بخوانید . من این سوره را از طرف ایشون و همه رفتگان علی الخصوص مومنین و مومنات خواندم .