کاش ما هم ب . ز بودیم / طنز سیاسی کاش ما هم ب . ز بودیم / طنز سیاسی

کاش ما هم ب . ز بودیم

شایعه شده بابک زنجانی روز شنبه بدهی دو میلیارد و ۶۰ میلیون یورویی خود را به وزارت نفت پرداخت کرد.

خیلی دوست داشتیم عددش را به ریال برایتان بنویسیم ولی حقیقتا ما تا ۱۰ الی ۱۲ رقم بیشتر بلد نیستیم بنویسیم.

تبدیل این عدد به ریال شاید از عهده فیثاغورس، فیثاغورث، فیساقورس، فیساغورص، فیصاغورث، فیساقورس یا هر چیزی که اسمش هست بربیاید. یعنی صد رحمت به نوشتن « ضرس قاطع».

این فامیلی بود خدابیامرز داشت؟ از اصل موضوع دور شدیم. تا به حال فکر می‌کردیم ثروتمندتر از حسین هدایتی در جهان وجود ندارد. شهرستانی هستیم دیگر. با دلی پاک و ساده و زودباور.

چه می‌دانستیم در این جهان هستند کسانی‌که بتوانند دو میلیارد و ۶۰ میلیون یورو پول داشته باشند. فکرش را که می‌کنیم می‌بینیم در این مبلغ، ۶۰ میلیون یوروی آخرش حکم پول خرد را دارد.

آی اگر این پول خرد را به ما می‌دادند. چه کارها که نمی‌کردیم. اول از همه یک گوشی جی ال ایکس می‌خریدیم که راحت از جیب‌مان در بیاید. بعد می‌رفتیم یک ماشین شاسی بلند می‌خریدیم. م

ثلا از این نیسان های آبی. بعد پیکان‌مان را می‌فروختیم و خرج زندگی‌مان را می‌دادیم. در خیابان راه می‌رفتیم و با چک می‌زدیم توی صورت کسانی‌که به ما نگاه می‌کردند. پولش را می‌دادیم. یک تیم فوتبال می‌خریدیم. اگر آن ۲ میلیارد یورو را داشتیم لیونل مسی را هم می‌خریدیم، می‌آوردیم می‌نشاندیم روی نیمکت و هاشم بیک زاده را می‌گذاشتیم جایش بازی کند.

مجبورش می‌کردیم روزی ۳ ساعت بنشیند پای فیس بوک تا جواب مردمی‌که به او توهین می‌کنند را بدهد. وای، الان که فکر می‌کنیم چقدر کار برای انجام دادن داریم. علیرضا علیفر را می‌خریدیم و می‌گفتیم برود خانه شان کلا استراحت کند. بعد پول می‌دادیم جام جهانی برزیل را در ایران برگزار کنند.

بابک زنجانی را هم می‌خریدیم تا بهمان یاد بدهد چطور یک فردی که راننده بوده می‌تواند این قدر درآمد داشته باشد. احسان پیربرناش را هم می‌خریدیم ولی قسطی می‌خریدیم تا بهش فشار بیاید و متوجه شود حقوق را که دیر می‌دهد به ما فشار می‌آید.

بعد بهش می‌گفتیم ما را بخنداند. مگر طنزنویس نیست؟ خب اگر راست می‌گوید ما را بخنداند. خیلی کار داریم که باید انجام دهیم. پس تا شما هم به این فکر کنید که با این پول چه کارهایی می‌توانید انجام دهید ما برویم یک فلافل نسیه بخریم بخوریم. از بس فکر کردیم گشنه‌مان شد. البته همین الان اصل خبر تکذیب شد، دیگر نیازی نیست این مطلب را بخوانید.

منبع : بیتوته – روزنامه قانون

کاش ما هم ب . ز بودیم / طنز سیاسی

886
0

سیاسی

آرشیو

ماجرای دستگیری روح الله زم مدیر کانال تلگرام آمد نیوز | روح الله زم کیست ؟

ماجرای دستگیری روح الله زم مدیر کانال تلگرام آمد نیوز به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،...