کاهش احتمال سندرم متابولیک با یک ساعت ورزش استقامتی در هفته کاهش احتمال سندرم متابولیک با یک ساعت ورزش استقامتی در هفته

کاهش احتمال سندرم متابولیک با یک ساعت ورزش استقامتی در هفته

در این مطلب از ابرتازه ها درباره کاهش احتمال سندرم متابولیک با یک ساعت ورزش استقامتی در هفته توضیحاتی را بیان می نماییم. برای بالا بردن دانش خود در این زمینه با ما همراه باشید.

تاثیر ورزش های استقامتی ٬ تفاوت بین استقامتی وهوازی ٬ ورزش استقامتی

تاثیر ورزش های استقامتی ٬ ورزش استقامتی

انجام کمتر از یک ساعت ورزش استقامتی در طول هفته‌ باعث کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های سندرم متابولیک می‌شود. سندرم متابولیک فاکتورهایی همچون فشار خون بالا، قند خون بالا و وزن زیاد هستند که باعث ایجاد بیماری‌های قلبی – عروقی می‌شوند.

پیش از این مشخص شده بود که انجام ورزش‌های هوازی باعث کاهش احتمال بیماری‌های قلبی می‌شود. با این حال در مطالعات اخیر مشخص شده است که ورزش‌های استقامتی نیز تاثیر زیادی بر کاهش احتمال بیماری‌های مربوط به سندرم متابولیک دارند.

بررسی‌ها نشان داده است افرادی که یک یا دو جلسه ورزش استقامتی در طول هفته‌ انجام می‌دهند، ۱۷ درصد کمتر به سندرم متابولیک مبتلا می‌شوند و از بروز بیماری‌های قلبی – عروقی کاسته می‌شود.

این میزان می‌تواند تا ۲۹ درصد احتمال بیماری‌های قلبی – عروقی را کاهش دهد. بررسی‌ها نشان داده است که بهترین میزان انجام ورزش‌های استقامتی در طول هفته‌، انجام دو جلسه نیم ساعته است.

منبع: ایسنا

درمان با ورزش

آرشیو

تمرینات ورزشی برای کاهش درد شانه

تمرینات ورزشی برای تقویت شانه و کتف, کاهش درد شانه, درمان درد شانه و کتف تمرینات ورزشی برای تقویت شانه و کتف, کاهش درد...