نحوه درست کردن شفدرز پای (پای چوپان) نحوه درست کردن شفدرز پای (پای چوپان)

نحوه درست کردن شفدرز پای

در این مطلب از ابرتازه ها نحوه درست کردن شفدرز پای یا پای چوپان را توضیح داده ایم. برای یادگیری این دستور غذایی با ما همراه باشید.

شفدرز پای یا پای چوپان ٬ طرز پخت پای چوپان ٬ نحوه درست کردن شفدرز پای

طرز پخت پای چوپان ٬ نحوه درست کردن شفدرز پای

مواد لازم برای شفدرز پای یا پای چوپان :

 سیب زمینی پخته ۳ عدد بزرگ 
 گوشت چرخ کرده  ۳۰۰ گرم
پیاز   ۱عدد بزرگ
 قارچ ربع کیلو (بیشتر) 
فلفل دلمه به مقدار لازم
پنیر پیتزا به مقدار لازم
رب گوجه به مقدار لازم
ادویه های دلخواه به مقدار لازم

طرز تهیه شفدرز پای یا پای چوپان :

سیب زمینی را پخته پوره می کنیم یک کم نمک و آویشن و فلفل سیاه به آن اضافه می کنیم. گوشت را با پیاز ریز شده تفت می دهیم ادویه های دلخواه و رب گوجه را اضافه می کنیم یک کم که سرخ شد آب می ریزیم تا کاملا بپزد و آب آن کشیده شود.

قارچ خرد شده درشت با فلفل دلمه را تفت می دهیم و با روغن کم سرخ می کنیم. حالا داخل ظرف دلخواه لایه اول گوشت لایه بعد قارچ و فلفل دلمه و بعد یک لایه کلفت پنیر و لایه آخر سیب زمینی را که به شکل گلوله کوچک درآورده ایم و می چینیم.

سس بشامل :

۱ و نیم قاشق آرد را تفت می دهیم یک کره ۵۰ گرمی اضافه می کنیم یک کم که سرخ شد یک لیوان شیر اضافه کرده هم می زنیم تا سس غلیظ شود بعد سه قاشق خامه به آن اضافه می کنیم.

حالا سس را روی مواد داخل ظرف ریخته و داخل فر از قبلا گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه به مدت ۳۰ دقیقه قرار می دهیم. ۵ دقیقه هم گریل را روشن می کنیم.

گردآوری: بیتوته

شیرینی پزی

آرشیو

نحوه درست کردن شیرینی زعفرانی با مارمالاد میوه

آموزش شیرینی پزی, پخت شیرینی زعفرانی با مارمالاد, درست کردن شیرینی زعفرانی با مارمالاد میوه پخت شیرینی زعفرانی با مارمالاد, درست کردن شیرینی زعفرانی...