علائم افسردگی شدید در ساختار مغز انسان علائم افسردگی شدید در ساختار مغز انسان

تاثیر افسردگی شدید بر روی مغز

در این مطلب به تاثیر بیماری افسردگی بر روی مغز انسان می پردازیم، Major Depressive Disorder یا به اصطلاح ((افسردگی))،اختلالی روانی است که مشخصه اصلی آن،داشتن حالت پریشانی در وضعیت ها و موقعیت های مختلف به مدت حداقل دو هفته می باشد، با ما همراه باشید …

افسردگی٬ افسردگی شدید ٬ درمان افسردگی٬ راههای درمان افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی٬ افسردگی٬ افسردگی شدید٬ درمان افسردگی٬ راههای درمان افسردگی

مطالعات محققان دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند نشان می دهد که این بیماری ساختار مغز را تغییر می دهد.

تغییر در بخش هایی از مغز به نام ماده سفید دیده شده که این قسمت راه های عصبی را دربر می گیرد و سلول های مغز را قادر به ارتباط با یکدیگر از طریق سیگنال های الکترونیکی می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پزشکی آمریکایی ساینس دیلی،ماده سفید بخش کلیدی اتصالی مغز است و اختلال در آن موجب بروز مشکل در درک و دریافت احساسات و مهارت های نیازمند تفکر می شود.

نتیجه مطالعه انجام شده روی بیش از سه هزار نفر که گسترده ترین مطالعه از این نوع است؛ اطلاعاتی از بیولوژی افسردگی به دست می دهد و می تواند به تشخیص و درمان بهتر این بیماری کمک کند.

دانشمندان دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند از نوعی روش تصویربرداری منحصر به فرد با ام آر آی به نام DTI برای نقش برداری از ساختار ماده سفید استفاده کردند.

کیفیت این ماده که به نام یکپارچگی ماده سفید شناخته می شود در افراد مبتلا به افسردگی کاهش یافته بود. تغییرات مشابه در افراد سالم از جهت این بیماری، دیده نشد.

بیماری افسـردگی مهم ترین دلیل ناتوانی در جهان است و علایم آن شامل بی حوصلگی، خستگی مفرط و احساس پوچی است.

کارشناسان می گویند به دلیل گسترده جامه آماری این تحقیق یعنی سه هزار و ۴۶۱ نفر یافته های آن تا حد زیادی درست هستند.

هیتر والی/Heather Whalley یکی از محققان ارشد دانشگاه ادینبورگ می گوید: این مطالعه با استفاده از گسترده ترین جامعه آماری نشان می دهد افسردگی می تواند ماده سفید و ارتباطات عصبی این بخش از مغز را تحت تاثیر قرار دهد. ارائه درمان به بیماران مبتلا به افسردگی بسیار ضروری است و پی بردن بهتر به سازوکار آن کمک می کند تا راه های درمان کارآمدتری را به کار بندیم.

منبع: ایرنا

مشاوره خانواده

آرشیو

20 نشانه دوستان غیر واقعی

۲۰ نشانه دوستان غیر واقعی در این مطلب از ابرتازه ها نشانه دوستان غیر واقعی را بیان می نماییم. برای استفاده از این مطلب با ما...