زندگی نامه محمد شریعتمداری (وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت) + سوابق زندگی نامه محمد شریعتمداری (وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت) + سوابق

زندگی نامه محمد شریعتمداری

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور, محمد شریعتمداری ویکی پدیا, بیوگرافی محمد شریعتمداری, سوابق محمد شریعتمداری 

زندگی نامه محمد شریعتمداری

زندگی نامه محمد شریعتمداری

تولد ۳ تیر ۱۳۳۹ در تهران

حزب سیاسی : اصلاح طلب ، بنیاد باران

همسر(ان): خانم نیلوفر لوایی

فرزندان : سه دختر و یک پسر

محل تحصیل: دانشگاه شهید باهنر کرمان

شغل : عضو شورای راهبردی روابط خارجی
عضو هیئت امناء ستاد اجرایی فرمان امام (ره)
عضو هیئت امناء شاه عبدالعظیم

سوابق محمد شریعتمداری :

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور ایران، جانشین رئیس‌جمهور ایران در شورای عالی ایرانیان، شورای عالی فضایی و شورای استاندارد و تحقیقات صنعتی و رئیس ستاد تنظیم بازار است و در آغاز کار دولت یازدهم حسن روحانی، بیست روز سرپرست وزارت ورزش و جوانان و در دولت های هفتم و هشتم وزیر بازرگانی بوده‌است.

وی در حال حاضر مشاور رهبر معظم انقلاب و از سال ۱۳۸۵ تا کنون باحکم رهبری عضو شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس کمیسیون اقتصادی شورا است.

شریعتمداری بعنوان نامزد تصدی وزارت بازرگانی در دولت هفتم به مجلس شورای اسلامی معرفی و با کسب رأی اعتمادی بالا از مجلس پنجم و تنها با ۹ رأی مخالف تایید و به حکم رئیس جمهور،به سمت وزیر بازرگانی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

از سال ۱۳۷۳ پس از ۳ سال عضویت در هیئت امناء ستاد اجرایی فرمان امام با نظر رهبری در سمت ریاست ستاد اجرایی فرمان امام نیز مشغول به خدمت بود.

ازسال ۱۳۷۰ تاکنون عضویت در هیئت امناء آستان شاه‌عبدالعظیم و عضویت و دبیری هیئت امناء مؤسسه علمی – فرهنگی دارالحدیث در قم را نیز تحت اشراف محمدی ری شهری بر عهده دارد.

محمد شریعتمداری ویکی پدیا, بیوگرافی محمد شریعتمداری, سوابق محمد شریعتمداری

از سال ۱۳۶۸ در دولت اول اکبر هاشمی رفسنجانی، همزمان با خدمت در سمت معاون نظارت و حسابرسی دفتر، بعنوان قائم مقام وزیر بازرگانی انجام وظیفه کرد.

معاون و جانشین معاونت امور انقلاب نخست وزیری در زمان نخست وزیری رجایی، عضویت در کمیته مرکزی انقلاب اسلامی در زمان مهدوی کنی از مهمترین مناسب قبل از انقلاب وی به شمار می رود همچنین کاندیدای ریاست جمهوری در سال ۹۲ بوده که به نفع هاشمی رفسنجانی کنار کشید.

در دوره تصدی وزارت بازرگانی شریعتمداری،سپردن کار مردم به مردم ، کاهش میزان مداخله دولت در شئونی که مردم علاقمند به انجام آن هستند و کوچک سازی بخش اجرایی و البته توانمندسازی بخش ستادی بازرگانی کشور ، از امور زیر بنایی دیگری بود که با بررسی قوانین و مقررات سیاست ها و برنامه های حاکم بر نظام بازرگانی کشور و سپس با اصلاح ، تکمیل و لغو و تأسیس برخی از آنها آغاز شد.

اما نکته حائز اهمیت نحوه مدیریتی شریعتمداری در مناسبی است که تصدی آنها را به عهده داشته؛ در حالیکه وزارت عریض و طویل صنعت معدن و تجارت اکنون به یک وزیر توانمند،خلاق و نوآور با رویکردی تحول گرایانه نیاز دارد ، وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم یک مدیر محافظه کار موفق است و به نظر می رسد انتخاب ایشان صرفا برای ادامه روند فعلی وزارت خانه بوده و تغییر و تحول اساسی و بنیادینی در این وزارت خانه رخ نخواهد داد و با توجه به همسو بودن فضا فکری شریعتمداری با سیاست های دولت دوازدهم انتخاب این فرد دور از ذهن نبود.

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور, محمد شریعتمداری ویکی پدیا

محمد شریعتمداری

زندگی نامه محمد شریعتمداری , سوابق محمد شریعتمداری ، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور, محمد شریعتمداری ویکی پدیا, بیوگرافی محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت

3,493
0

سیاسی

آرشیو

ماجرای دستگیری روح الله زم مدیر کانال تلگرام آمد نیوز | روح الله زم کیست ؟

ماجرای دستگیری روح الله زم مدیر کانال تلگرام آمد نیوز به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،...