گران‌ ترین خودروهای دست‌ ساز جهان + تصاویر - عکس ماشین گران‌ ترین خودروهای دست‌ ساز جهان + تصاویر - عکس ماشین

در حدود صد سال گذشته هنری فورد با ایجاد یک خط تولید جدید توانست مفهوم جدیدی برای خودرو سازی ارایه دهد.

طبق تعاریف او هدف یک کارخانه خودروسازی تولید بیشترین تعداد محصول در کمترین زمان است.

اما خودروهایی که در خط تولید تماما اتوماتیک ساخته می‌شوند به هیچ عنوان منحصر به فرد نیستند، به همین دلیل خودروسازان بسیاری با تولید خودروهایی که در بیشتر مراحل با نیروی انسانی ساخته شده سعی دارند تا طرفداران منحصر به فردی جذب کنند.

این اقدام علاوه بر اینکه دقت کار را بالا می‌برد، ارزش مادی محصولات را نیز افزایش می‌دهد.

دقیقاً به همین خاطر است که خودروسازان بزرگ، بهترین‌ محصولات خود را که اغلب قیمت‌های کهکشانی دارند به این صورت می‌سازند.

 گران‌ ترین خودروهای دست‌ ساز جهان :

پاگانی Zonda c12 f

اخبار,اخبارگوناگون,گران‌ترین خودروها

این خودروی ایتالیایی که از یک موتور وی شکل ۱۲ سیلندر مرسدس‌بنز استفاده می‌کند، می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت دست یابد. قیمت آن ۶۵۰ هزار دلار است.

فراری Enzo

اخبار,اخبارگوناگون,گران‌ترین خودروها

از این مدل فراری تنها ۴۰۰ عدد ساخته شد. در حراجی‌های مختلف قیمت این فراری تا ۷۰۰ هزار دلار نیز افزایش یافت. Enzo  مجهز به یک موتور قدرتمند ۱۲ سیلندر است که می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۶۰ کیلومتر در ساعت دست یابد.

مک‌لارن F1

اخبار,اخبارگوناگون,گران‌ترین خودروها

با اینکه تنها در حدود ۱۰۰ عدد از این خودرو در دهه ۱۹۹۰ ساخته شد، این مدل هنوز هم به عنوان یکی از بهترین‌ها محسوب می‌شود. اگر بتوانید این خودرو را برای خرید پیدا کنید ارزش آن چیزی در حدود ۹۰۰ هزار دلار است. موتور ۱۲ سیلندر این خودرو می‌تواند سرعت این وسیله را به ۳۸۶ کیلومتر در ساعت برساند.

زنوو ST1

زنوو ST1

این خودروی ۱.۲۵ میلیون دلاری به طور کامل توسط دست طراحی شده است و از یک موتور ۸ سیلندری ۷ لیتری بهره می‌برد. در طول یک سال ۱۵ دستگاه از این خودرو ساخته می‌شود که تهیه آن را برای افراد بسیاری غیر ممکن می‌کند.

می‌باخ landaulet

اخبار,اخبارگوناگون,گران‌ترین خودروها

مجهز به موتوری ۱۲ سیلندری وی شکل با سقف جمع شو. این خودرو ۱.۴ میلیون دلار قیمت دارد. در هنگام فروش مجهز به سیستم صوتی خاصی است که از ۲۱ بلندگو برای تولید بهترین صدا بهره می‌برد.

لامبورگینی Reventon

اخبار,اخبارگوناگون,گران‌ترین خودروها

طراحی خاص این مدل از لامبورگینی به گونه‌ای است که شما را به یاد دهه ۸۰ می‌اندازد. با اینکه معلوم نیست چه تعداد از این مدل ساخته می‌شود اما قیمت آن ۱.۶ میلیون دلار است.

آستون مارتین One-77

اخبار,اخبارگوناگون,گران‌ترین خودروها

عدد ۷۷ موجود در اسم این خودرو به این دلیل است که تنها ۷۷ مدل از آن ساخته خواهد شد. این خودرو مجهز به یک موتور ۱۲ سیلندری است و قیمت آن در حدود ۱.۸۵ میلیون دلار برآورد شده است.

پاگانی Zonda cinque Roadster

اخبار,اخبارگوناگون,گران‌ترین خودروها

پاگانی تنها ۵ عدد از این مدل خودرو را تولید کرده که قیمت هریک از آن ها ۱.۸۵ میلیون دلار رقن خورده. این خودروی گران قیمت مجهز به یک موتور ۱۲ سیلندری مرسدس بنز است و بدنه آن با الهام گرفتن از موشک‌های فضایی ساخته شده است.

بوگاتی Veyron Super sports

اخبار,اخبارگوناگون,گران‌ترین خودروها

سریع‌ترین خودروی سواری در بازار که مجهز به موتور ۱۶ سیلندری است که حداکثر سرعت این وسیله را به ۴۳۲ کیلومتر در ساعت می‌رساند. شتاب صفر تا ۱۰۰ این خودرو ۲.۵ ثانیه و تنها ۲۰ عدد از آن ساخته شده است. قیمت این خودرو ۲.۴ میلیون دلار اعلام شده است.

لامبورگینی Veneno

اخبار,اخبارگوناگون,گران‌ترین خودروها

از این مدل لامبورگینی تنها ۹ عدد ساخته خواهد شد. این خودرو مجهز به یک موتور ۱۲ سیلندری است که حداکثر سرعت آن را به ۳۵۴ کیلومتر در ساعت می‌رساند. شتاب ۰ تا ۱۰۰ این خودرو ۲.۸ ثانیه است که قیمت این محصول را به ۳.۹ میلیون می رساند.

منبع : بازارخبر – عکس ماشین

3,041
0

خودرو

آرشیو

آشنایی با مشخصات فنی و ظاهری دنا پلاس توربو و امکانات خودروی دنا پلاس توربو

دنا پلاس توربو از جمله محصولات تولید شده توسط شرکت ایران خودرو است تا بلکه بتواند شکل به روز شده‌ای از محصولات قدیمی این...