نحوه ردیابی لپ‌تاپ دزدیده شده در ویندوز 10 نحوه ردیابی لپ‌تاپ دزدیده شده در ویندوز 10

ردیابی لپ‌تاپ دزدیده شده در ویندوز ۱۰

پیدا کردن لپ تاپ گمشده, ردیابی لپ تاپ بدون نیاز به اینترنت

لپ تاپ ویندوز دزدیده شده خود را به راحتی بیابید. در این مطلب از ابرتازه ها نحوه ردیابی لپ‌تاپ دزدیده شده در ویندوز ۱۰ را توضیح می دهیم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

ردیابی لپ‌تاپ دزدیده شده , ردیابی لپ تاپ سرقتی

ردیابی لپ تاپ دزدیده شده, ردیابی لپ تاپ سرقتی

هیچ چیز بدتر از این نیست که لپ‌تاپ خود را گم کنیم و یا کسی آن را از ما بدزدد. خوشبختانه به لطف سرویس‌های مکان یاب، یافتن دستگاه‌های گم شده بسیار ساده شده و ویندوز۱۰ قابلیت‌های امنیتی بسیار خوبی از جمله یافتن لپ‌تاپ‌های گم شده دارد.

اما باید پیش از آن که لپ‌تاپتان دزدیده شود این قابلیت را فعال کنید!

۱- به  Settings > Update & Security > Find My Device بروید.

۲- اگر سرویس مکان یاب شما روشن است به بخش بعدی بروید. اگر نه یک لینک می‌بینید: Turn on location settings to use this feature. روی لینک کلیک کنید. سپس تنظیمات مکان را می‌بینید. زیر گزینه‌ی Location for this device is off روی Change کلیک کنید و سوئیچ آن را روشن کنید ( برای دسترسی به این صفحه می‎توانید به  Settings > Privacy > Location بروید.) به تب Find My Device بازگردید.

۳- زیر گزینه‌ی Find My Device is off روی Change کلیک کرده و سوئیچ گزینه را روشن کنید. ممکن است از شما خواسته شود که به حساب کاربری Outlook خود بروید.

برای مشاهده‌ی مکان دستگاه خود به  account.microsoft.com/devices بروید. در این قسمت لیست دستگاه‌هایی را که از حساب کاربری ویندوز شما استفاده می‌کنند را می‌بینید. در این قسمت هر دستگاه که حساب کاربری شما روی آن تنظیم شده باشد به شما نشان داده می‌شود. در این قسمت می‌توانید ببینید که دستگاه شما آخرین بار چه زمانی و کجا دیده شده است. روی Find my device کلیک کرده تا مکان را روی نقشه ببینید.

اما باید چند نکته را به یاد داشته باشید:

• این قابلیت روی لپ‌تاپ‌هایی که نیاز به domain login دارند کار نمی‌کند. در نتیجه اگر از لپ تاپ مدرسه یا محل کار استفاده می‌کنید نمی‌توانید از این قابلیت بهره ببرید. 

• برای فعال کردن این قابلیت باید به عنوان ادمین وارد کامپیوتر شوید. 

درضمن این قابلیت تنها زمانی کار می‌کند که کامپیوتر شما به وای‌فای متصل باشد. هرگاه که دستگاه آنلاین باشد مکان کامپیوتر به روز رسانی می‌شود.

منبع:faceit.ir 

تکنولوژی

آرشیو

نحوه تغییر رابط کاربری ویندوز 10 به ویندوز 7

ترفندهای ویندوز ۱۰, تغییر رابط کاربری ویندوز ۱۰ به ویندوز ۷, تغییر شکل وینـدوز ۱۰ ترفندهای ویندوز ۱۰, تغییر رابط کاربری ویندوز ۱۰ به...