6 راهکار برای تقویت سرعت وای فای 6 راهکار برای تقویت سرعت وای فای

راه تقویت سرعت وای فای

آنتن افزایش قدرت وای فای, افزایش سرعت امواج وای‌فای

آیا سرعت وای‎فای‎‎ شما کند است؟ آیا می‎خواهید قدرت اتصال بی‎سیم خود را افزایش دهید؟ در این مطلب از ابرتازه ها ۶ راهکار برای تقویت سرعت وای فای ارائه می دهیم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

افزایش قدرت وای فای, تقویت سرعت وای فای

افزایش قدرت وای فای, تقویت سرعت وای فای

 نکات ذکر شده در این راهنمای تقویت اتصال وای‎فای‎‎ برای مبنای تجربه شخصی در زمینه کار با روتر و کسب اطلاعات در زمینه نحوه کارکرد وای‎فای‎‎ گردآوری شده است. اگر شما همچنان با مشکل اتصال کم سرعت یا از دست دادن میزان زیادی پکت ارسال شده از طریق وای‎فای‎‎ مواجه هستید و هنوز هم از یک روتر ارزان قیمت مدل پایین که شرکت خدمات دهنده اینترنت شما در اختیارتان قرار داده استفاده می‎کنید، چاره دیگری ندارید جز این که روتر خود را تعویض کنید. در غیر این صورت این ۶ راهکار را اجرا کنید.

افزایش قدرت وای فای, تقویت سرعت وای فای

افزایش قدرت وای فای, تقویت سرعت وای فای

۱. از تداخل کانال با همسایگان جلوگیری کنید.

انتخاب یک کانال کم تراکم به طور قابل ملاحظه‎ای کیفیت اتصال بی‎سیم شما را بهبود می‎بخشد (سفر در بزرگراه خلوت‎تر آسان‎تر است). بر اساس کشوری که در آن اقامت دارید مجموعا بین ۱۱ تا ۱۴ کانال در اختیار شما است. با انتخاب کانالی که کمتر توسط دیگران استفاده شده باشد شما به یک ارتباط سریع‎تر به واسطه قدرت سیگنال بیشتر و تداخل کمتر امواج رادیویی دست پیدا خواهید کرد.

برای پیدا کردن کانال‎های خلوت می‎توانید از اپلیکیشن هایی که برای این منظور طراحی شده است استفاده کنید. به عنوان نمونه، WiFi Analyzer می‎تواند با تبدیل کردن کامپیوتر، لپ‎تاپ یا موبایل شما به یک تحلیلگر امواج، به شما برای پیدا کردن مشکلات وای‎فای‎‎، انتخاب بهترین کانال و یا بهترین مکان برای قرار دادن روتر کمک کند.

افزایش قدرت وای فای, تقویت سرعت وای فای

 سرعت امواج وای‌فای

۲. به جای باند ۲.۴ گیگاهرتز از ۵ گیگاهرتز استفاده کنید.

اگر برایتان مقدور است یک روتر دو بانده تهیه کنید. هر دو فرکانس ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز مزایا و معایب خاص خود را دارند. اگر از قبل یک روتر دو بانده در اختیار دارید فرکانس ۵ گیگاهرتز آن را نیز فعال کنید. برخی از مزایا و معایب این دو شامل موارد زیر هستند:

۵ گیگاهرتز سریع‎تر از ۲.۴ گیگاهرتز است.

۲.۴ گیگاهرتز سیگنال بهتر و گسترده‎تری را نسبت به ۵ گیگاهرتز ارائه می‎کند.

دستگاه‎های قدیمی‎تر ممکن است نتوانند از ۵ گیگاهرتز پشتیبانی کنند.

تراکم و تداخل امواج در فرکانس ۵ گیگاهرتز کمتر است و برای استفاده در محیط‎های آپارتمانی ایده‎ال است.

افزایش قدرت وای فای, تقویت سرعت وای فای

 کنترل سرعت وای فای

۳. از آنتن‎های ۹dBi استفاده کنید

ارتقا دادن آنتن روتر یکی دیگر از راهکارهایی است که می‎توان سرعت و منطقه تحت پوشش وای‎فای‎‎ را افزایش داد. معمولا اغلب آنتن‎هایی که از ابتدا روی خود روتر قرار دارند ۵dBi و حتی بعضی ۲dBi هستند. اگر روتر شما از ۲ یا ۳ آنتن قابل جدا شدن استفاده می‎کند، بهتر است همه آنها را ارتقا دهید. محدوده تقریبی تحت پوشش آنتن‎های ۹dBi نزدیک ۱۴۰ متر است.

افزایش قدرت وای فای, تقویت سرعت وای فای

برنامه افزایش سرعت وای فای کامپیوتر

۴. Throughput Enhancement و Roaming Aggressiveness را فعال کنید.

قرار دادن گزینه roaming aggressiveness روی بیشترین میزان ممکن به لپتاپ شما کمک می‎کند سریع‎تر به یک AP با سیگنال قوی‎تر دسترسی پیدا کند که برای مناطق پر تراکم مثل برج‎های اداری و ساختمان‎های بلند مرتبه ایده‎ال است. اگر تراشه مودم شما توسط اینتل ساخته شده باشد می‎توانید این قابلیت را فعال کنید. با فعال شدن قابلیت Intel Throughput Enhancement  آداپتور شبکه بی‎سیم می‎تواند به جای منتظر بودن برای انقضای DIFS از SIFS برای فاصله بین پکتها استفاده کند. کوتاه شدن زمان انتظار منجر به افزایش توان عملیاتی دستگاه‎های بی‎سیم می‎شود.

افزایش قدرت وای فای, تقویت سرعت وای فای

۵. تقویت کننده بادبانی شکل

احتمالا قبلا هم شنیده بودید که با این روش می‎توان سیگنال را تقویت کرد. چیزی که شما نیاز دارید یک تکه فویل آلومنیومی‎ (شبیه فویل‎هایی که در آشپزی استفاده می‎شود) است. الگوی نمایش داده شده در تصویر زیر را چاپ کنید و فویل را بر اساس آن برش بزنید.

افزایش قدرت وای فای, تقویت سرعت وای فای

۶. موقعیت مکانی روتر را درست انتخاب کنید

سعی نکنید روتر را هر گوشه و کناری که شده پنهان کنید.

آن را تا حد امکان در مرکز خانه قرار دهید.

تا حد ممکن آن را بالاتر از سطح زمین (مثلا روی کتابخانه) قرار دهید.

آن را از سایر تجهیزات الکترونیک دور نگه دارید.

افزایش قدرت وای فای, تقویت سرعت وای فای

سایر نکات و ترفندها

میان افزار روتر خود را هر چند مدت به‎روزرسانی کنید.

از یک افزایش دهنده محدوده سیگنال یا تقویت کننده استفاده کنید.

روتر خود را فلش کنید (این کار به کاربران غیر حرفه‎ای توصیه نمی‎شود).

منبع: shabakeh-mag.com

کامپیوتر و اینترنت

آرشیو

انواع روش‌های تبلیغ در تلگرام

روش‌های تبلیغ در تلگرام, تبلیغات بازدیدی تلگرام, تبلیغات کلیکی در تلگرام روش‌های تبلیغ در تلگرام, تبلیغات بازدیدی تلگرام در این مطلب از ابرتازه ها...