نکاتی درباره افراد تازه کار و ورزش زیبایی اندام نکاتی درباره افراد تازه کار و ورزش زیبایی اندام

افراد تازه کار در تناسب اندام

افراد تازه کار و ورزش زیبایی اندام

بسیاری از افراد تازه کار هستند و در رشته های ورزشی چندان تجربه خاصی ندارند در این باب نکاتی برای افراد تازه کار همراه با ورزش زیبایی اندام نیز قرار داده ایم.توجه و علاقه نسبت به ورزش زیبایی اندام «طبیعی » رو به ازدیاد است – پرورش ماهیچه های بدن برای به دست آوردن اندامی زیبا و حسی خوب بدون استفاده از داروهای مختلف یا مواد غیرمجاز خطرناک ، روز به روز تعداد بیشتری از مردان ، با الهام گرفتن از اندام های عضلانی و محکم ورزشکاران حرفه ای و ستاره های سینما، روانه سالن های ورزشی می شوند تا شکم هایی عضلانی و بازوهایی زیبا پرورش دهند.

بدنسازی و زیبایی اندام

 

دیوید گروگن ، از زیبایی اندام کارهای منطقه «واشنگتن دی سی » که در بسیاری از مسابقات زیبایی اندام آماتوری پیروز شده ، می گوید: «متاسفانه ، در اکثر موارد، زیبایی اندام کارهای تازه کار مسیر غلطی را طی می کنند؛ اشتباهاتی مرتکب می شوند که ممکن است منجر به نتایج مایوس کننده و همچنین مشکلات بلندمدت در رابطه با سلامتی شان شود.»

دیوید گروگن ، ۳۹ ساله ، می گوید: «مردم بسیار مایلند اندامی شبیه عکس هایی که در مجلات از زیبایی اندام کارهای حرفه ای چاپ می شود، داشته باشند.» ولی انتظارشان از تمرین در سالن های ورزشی معمولا به شدت غیرواقع بینانه است .او اضافه می کند: «دیدن این تصاویر در مجلات برای پسران جوان کاملا گمراه کننده است ، زیرا باورشان می شود می توانند با ورزش کردن شبیه آنها شوند.

 

عکس هایی که در مجلات می بینید عکس فردی است که ۱۲ هفته رژیم غذایی گرفته و ورزش سخت کرده ، که برای زیباتر به نظر آمدن آرایش و رنگ شده ، و آب بدنش را هم به کلی از دست داده است . بدن آنها فقط برای یک یا دو روز به شکلی می ماند که در مجله می بینید – یعنی عکسی از دوران اوج آن فرد. غیرممکن است شخصی بتواند هر روز این شکلی باشد.»

گروگن ، که قدش ۱۷۶ سانتیمتر و وزنش حدود ۹۹ تا ۱۰۲ کیلو در زمان های خارج از مسابقه و ۸۸ کیلو در زمان مسابقات است ، می گوید: «در ضمن ، حتی با پرورش اندام طبیعی ، داشتن چنین ابعاد و اندازه هایی بیشتر تصور است تا واقعیت . اگر این زیبایی اندام کارها را حضورا ببینید، متوجه می شوید که اصلا آدم های درشت هیکلی نیستند، اگر کسی من را وقتی ۸۶ کیلو هستم ب لباس ببیند، حتما فکر می کند هیکل من ایراد دارد زیرا تمام چربی بدنم را از دست داده ام و هیکلم کوچکتر از اندازه معمولی است . ولی ، در زمان مسابقه ، وقتی روی صحنه ایستاده اید و همه فقط به ماهیچه هایتان نگاه می کنند، به نظر بزرگ می آیید.»

زیبایی اندام

بدنسازی

بزرگتر همیشه بهتر نیست

 

برخی از زیبایی اندام کارها پا در مسیر اشتباه مصرف داروهای شیمیایی برای رسیدن به نتایج چشمگیر می گذارند. به گفته گروگن ، رشته زیبایی اندام – مخصوصا در سطح حرفه ای و حتی بین آماتورها و جوانان – به شکل بی رویه ای مملو از ترکیبات ناسالمی از استروئیدهای تقویتی یا نیروزا، هورمون های رشد، از بین برنده های چربی ، و دیگر مواد دارویی و مشابهات دارویی شده است زیرا «همه می خواهند عضلاتشان بزرگ شود، حتی زیبایی اندام کارهای باتجربه تر.»

تصوری که بیشتر مردم از زیبایی اندام دارند با مشاهده بدن های کشتی گیران حرفه ای ، و همچنین اندام های بیش از حد پرورش یافته زیبایی اندام کارهای حرفه ای شکل گرفته و هیچ گونه تصوری از هزینه فیزیکی و جسمانی ای که این کار دربردارد، ندارند. حتی معروفترین زیبایی اندام کار دنی، آرنولد شوارتزنگر، اعتراف کرده که در آن دوران از استروئیدهای تقویتی استفاده می کرده – زمانی که این داروها قانونی بودند.

استفاده از استروئیدهای تقویتی در میان زیبایی اندام کارها بسیار رایج است . گروگن می گوید، «در نمایش های بزرگ زیبایی اندام ، که افراد از سرتاسر دنیا در آنها شرکت می کنند، شاهد نمایش غول های استروئیدی می شوید، زندگی شان در آن روز خاص خلاصه می شود، و به نظر می رسد هر آن ممکن است عضلات بازویشان منفجر شود.»

متخصصین تندرستی می گویند تاثیرات استروئیدهای تقویتی و دیگر تقویت کننده های شیمیایی غیرواقعی هستند، و خطرات بسیار زیادی را متوجه می کنند. استفاده از استروئیدهای تقویتی معمولا منجر به استفاده مزمن و شدید از دیگر داروها می شود. گروگن می گوید، «واقعیت تلخی که در مورد زیبایی اندام کارهای حرفه ای ، که از دارو استفاده می کنند، وجود دارد این است که اکثر این افراد معتاد و آدم های لاابالی هستند.»

 

زیبایی

بدنسازی و زیبایی اندام

 

پرورش اندام طبیعی از مصرف دارو و مواد غیرمجاز اجتناب می ورزد، و بدن را از راه تمرین و رژیم غذایی مناسب پرورش می دهد. گروگن ، که مارشال ایالات متحده است ، می گوید، «زیبایی اندام کارهای طبیعی از این کارشان به خود می بالند.» او اضافه می کند، «اینها افراد معمولی ای مانند من و شما هستند.»نیل گروسمن ، دندانپزشک ۵۷ ساله اهل بالتیمور، مریلند، می گوید، «معمولا آدم ها دید اشتباهی نسبت به اشخاصی که وارد رشته زیبایی اندام می شوند دارند.

 

تعداد افرادی که مدرک دانشگاهی دارند و وارد این رشته می شوند شگفت انگیز است .»پرورش جسم و اندام از راه طبیعی شامل سه چیز است : ورزش های مقاومتی ، ورزش های قلبی – عروقی ، و پشتیبانی تغذیه ای .گروسمن می گوید، «موفقیت فردی که می خواهد هیکل مناسبی داشته باشد، که قوی به نظر آید، مستلزم داشتن درک درستی از تمرینات ورزشی و تغذیه مناسب است .»

ورزش های مقاومتی گروه های مختلف عضلات را توسط ورزش با وزنه پرورش می دهد، هم با استفاده از وزنه های آزاد و هم با دستگاه های وزنه برداری ، تمرینات ترکیبی ، که شامل بیش از یک مفصل و یک گروه از ماهیچه ها است . از قبیل وزنه برداری یک ضرب و وزنه برداری به حالت درازکش روی نیمکت (بنچ پرس )، به خاطر افزایش نیروی عضلانی و آمادگی جسمی کلی اهمیت دارند. ورزش هایتقویتی مجزا روی پرورش یک عضله خاص تمرکز می کند و فقط یک مفصل را حرکت می دهد، از قبیل استفاده از حلقه ها برای قوی کردن عضله دو سر بازو.

ولی برای داشتن عضلاتی مانند عضلات زیبایی اندام کارها، وزنه برداری و ورزش های تقویتی به تنهایی کافی نیست . چربی بدن مانند لایه ای ساختمان عضلانی را می پوشاند، که ظاهری نرم و منحنی شکل به عضلات بدن می دهد. زمانی که چربی بدن به حداقل کاهش می یابد، عضلات بدن به شکل کاملا برجسته به نظر می آیند.چربی بدن یک انسان معمولی تقریبا ۲۰ – ۲۵ درصد وزنش است . و اگر فرد چاق باشد این درصد بیشتر است . چربی بدن ورزشکاری که تمرینات ورزشی مرتب انجام می دهد ممکن است حدود ۱۰ درصد باشد، در حالی که یک زیبایی اندام کار حرفه ای چربی بدنش را تا میزان ۵ درصد کاهش می دهد.

زیبایی اندام

آرشیو

تمرینات قدرتی برای عضله سازی مخصوصاً مردان

تمرینات قدرتی برای عضله سازی, حجم و عضله سازی, حرکت قدرتی تمرینات قدرتی برای عضله سازی, حجم و عضله سازی در این مطلب از...