5 قانون برای انجام بهتر حرکات کششی 5 قانون برای انجام بهتر حرکات کششی

زیبایی اندام, نرمش و حرکات کششی, انجام بهتر حرکات کششی

زیبایی اندام, نرمش و حرکات کششی, انجام بهتر حرکات کششی

نرمش و حرکات کششی, انجام بهتر حرکات کششی

در این مطلب از ابرتازه ها ۵ قانون برای انجام بهتر حرکات کششی را بیان می نماییم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

انجام حرکات کششی بعد از ورزش برای سرد کردن بدن مفید است. انجام پنج ‌دقیقه حرکت کششی بعد از ورزش می‌تواند مفید باشد و از آسیب‌دیدگی‌ جلوگیری می‌کند.

پنج قانون زیر می‌تواند به انجام بهتر حرکات کششی کمک کند.

۱. حرکات کششی ترکیبی انجام دهید

بدن ما بیش از ۶۰۰ عضله دارد. برای کشیدن هر کدام از این عضلات نیاز نیست که یک حرکت کششی مجزا انجام دهید. به جای آن می توانید حرکات کششی انجام دهید که بر روی چند عضله کارکند.

۲. مفاصل را نیز درگیر کنید

در حرکات کششی مفاصل بدن را نیز درگیر کنید، زیرا  آنها نیز نیاز به سرد شدن دارند. کشیدن مفاصل نیز بسیار مهم است. مفاصلی همچون مفصل مچ پا، لگن، ستون فقرات و شانه‌ها را درگیر کنید.

۳. حرکت کنید

در حین حرکت، کشش ایجاد کنید. بهتر است در حالت‌های مختلف حرکات کششی انجام دهید. بنابراین تنها در حالت نشسته یا ایستاده حرکات کششی انجام ندهید.

۴. حداقل ۱۵ ثانیه در حرکت کششی باقی بمانید

هر حرکت کششی را برای ۱۵ تا ۳۰ ثانیه نگه دارید. اگر بتوانید یک ‌دقیقه دیگر در حرکت بمانید ایده‌آل است. بدن سریع به حرکت عادت می‌کند و طولانی تر انجام دادن حرکت مفیدتر است.

۵. تنفس را فراموش نکنید

تنفس درست در هنگام انجام حرکت فایده آن را افزایش می‌دهد. تعداد نفس‌های خود را بشمارید. شما حداقل به ۱۰ ‌دقیقه انجام حرکات کششی بعد از ورزش احتیاج دارید.

منبع: ایسنا

زیبایی اندام

آرشیو

ویتامین های ضروری بدنسازی

ویتامین های ضروری بدنسازی سلول های بدن ما به ویژه سلول های عضلانی برای متابولیسم مناسب و رشد و نگهداری خودشان به واکنش های...