نحوه درست کردن فینگر گوجه فرنگی نحوه درست کردن فینگر گوجه فرنگی

طرز تهیه فینگر گوجه فرنگی, درست کردن فینگر گوجه فرنگی, روش پخت فینگر گوجه فرنگی

پخت فینگر گوجه فرنگی, درست کردن فینگر گوجه فرنگی, روش پخت فینگر گوجه فرنگی

پدرست کردن فینگر گوجه فرنگی, روش پخت فینگر گوجه فرنگی

در این مطلب از ابرتازه ها نحوه درست کردن فینگر گوجه فرنگی را بیان می نماییم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

فینگر فودها به غذاهای لقمه ای و غذاهای انگشتی و سرپایی و … معروف هستند. طرز تهیه فینگر فود ها در منزل به راحتی امکان پذیر است. کافیست شما کمی صبر و حوصله و خلاقیت به خرج بدهید.

مواد لازم برای فینگر گوجه فرنگی :

گوجه فرنگی حلقه ای شده  ۳ عدد 
شیر ولرم  یک دوم پیمانه 
 پنیر فتا  ۱۰۰ گرم
 شوید ساطوری شده  ۵۰ گرم
نمک ۱ قاشق چایخوری
شکر ۱ قاشق چایخوری
پودر خمیر ترش یک دوم قاشق چایخوری
آرد الک شده به میزان لازم
روغن زیتون ۱ قاشق سوپخوری
روغن مایع به میزان لازم

طرز تهیه فینگر گوجه فرنگی :

شیر، یک سوم پیمانه روغن مایع، نمک، شکر و پودر خمیر ترش را داخل کاسه ای با هم مخلوط کرده و با استفاده از چنگالی بزنید تا با هم مخلوط شود. بعد به تدریج آرد به آن افزوده و ورز دهید تا به صورت خمیر درآید.

خمیر آماده شده را به مدت ۱۰ دقیقه ورز دهید.

با ۱ قاشق سوپخوری روغن مایع درون کاسه ای را چرب کنید و خمیر را داخل آن بگذارید. بعد روی آن را با حوله (یا دستمال آشپزخانه) بپوشانید و کنار بگذارید تا به مدت ۵۰ دقیقه استراحت کند. سپس خمیر را دوباره ورز داده و به دو قسمت تقسیم کنید.

با استفاده از وردنه ای یک قسمت از خمیر را روی سطح آردپاشی شده، به صورت گرد پهن کرده و به وسیله قلم مویی روی آن مقداری روغن مایع بمالید.

به گوجه فرنگی مقداری روغن زیتون زده و با فاصله روی خمیر بچینید. سپس روی هر حلقه گوجه فرنگی مقداری از مخلوط پنیر فتا و شوید (با هم مخلوط شده) بریزید.

با استفاده از وردنه ای قسمت دیگر خمیر را نیز به صورت گرد و به همان اندازه خمیر قبلی باز کرده و آن را روی گوجه فرنگی قرار داده، به صورتی که تمام قسمت های خمیر زیرین را بپوشانید.

به وسیله سر لیوانی (یا کاتر گرد) دور تا دور هر گوجه فرنگی را جدا کرده و دور تا دور خمیر را به وسیله دست مرطوب به هم چسبانده و خمیرها را داخل سینی فر که از قبل با مقداری روغن مایع چرب شده، قرار دهید.

سینی را در طبقه وسط فر از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم شده، به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید تا مواد پخته و روی آن طلایی رنگ شود.

منبع : masterchefmag.com

طرز تهیه فینگر گوجه فرنگی

آموزش آشپزی

آرشیو

نحوه درست کردن هات داگ مک و پنیر

طرز تهیه هات داگ مک و پنیر در این مطلب از ابرتازه ها نحوه درست کردن هات داگ مک و پنیر را بیان می...