نحوه کاشت و نگهداری گل هوستا نحوه کاشت و نگهداری گل هوستا

گل هوستا, میزان نور و آب گل هوستا, نگهداری گل هوستا

گل هوستا, میزان نور و آب گل هوستا, نگهداری گل هوستا

میزان نور و آب گل هوستا, نگهداری گل هوستا

در این مطلب از ابرتازه ها درباره نحوه کاشت و نگهداری گل هوستا توضیحاتی را بیان می نماییم. برای بهره بردن از این مطلب ما را همراهی نمایید.

گل هوستا گیاهی چندساله با انواع و شکل های مختلف که گلدهی هم دارد اما معیار کاشت، زیبایی برگ های آن است.

رنگ برگ برخی از نمونه ها سبز است، برخی ابلقه حتی برخی زرداست که حاشیه های سبز دارد. رنگ گل ها هم سفید، صورتی و بنفش است.

نور مناسب گل هوستا: به محیط روشن و دور از تابش مستقیم احتیاج دارد، مناسب برای کاشت در فضای بازه اما بهتر است جایی کاشته شود که از تابش مستقیم در امان باشد و برگ ها دچار سوختگی نشوند (مثلا زیر سایه ی درختان).

میزان آبیاری گل هوستا: زمانی که خاک تا حدودی رطوبتش را از دست داد بهترین زمان برای آبیاری است، آبیاری زیاد باعث پوسیدگی گیاه می شود و همچنین خشکی کشیدن بیش از حد باعث می شود برگ ها دچار خشکی شوند به ویژه در هوای گرم به آبیاری بیشتری احتیاج دارد.

دمای مناسب گل هوستا: گیاهی همیشه سبز است اما در صورتی که محل زندگیتان زمستان های خیلی سرد نداشته باشد، در غیر این صورت برگ هایش را از دست می دهد اما قسمت های زیرزمینی آن باقی می ماند و سرمای زیاد را هم می تواند تحمل کند، مجدد در فصل بهار روی آن برگ ها اتفاق می افتد.

برای گلدهی هم چند هفته به قرارگیری در دمای حدود ۴ درجه احتیاج دارد.

گل هوستا, میزان نور و آب گل هوستا, نگهداری گل هوستا

آبیاری زیاد باعث پوسیدگی گل هوستا می شود

بهترین خاک برای گل هوستا: به خاکی سبک و دارای مواد ارگانیک احتیاح دارد، می توانید به خاک باغچه مقداری خاک برگ اضافه کنید تا هم به زهکشی کمک کند هم بستر مناسبی برای رشد فراهم کند.

اگر می خواهید این گیاه را در گلدان پرورش بدهید از گلدانی استفاده کنید که حداقل ۳۰-۴۰ سانت عمق داشته باشد.

روش تکثیر گل هوستا: از طریق تقسیم بوته هنگام تعویض گلدان به راحتی تکثیر می شود از طریق کاشت بذر هم تکثیر می شود اما متداول نیست.

گل هوستا, میزان نور و آب گل هوستا, نگهداری گل هوستا

گل هوستا به خاکی سبک و دارای مواد ارگانیک احتیاح دارد

گردآوری: بیتوته

طبیعت, گیاهان و حیوانات

آرشیو

گل و گیاه مناسب اتاق های خانگی

گل و گیاه مناسب اتاق های خانگی, بهترین گیاهان در خانه, راهنمای استفاده از گل های آپارتمانی گل و گیاه مناسب اتاق های خانگی,...