کشف کوسه ترسناک باستانی در سواحل پرتغال +عکس کشف کوسه ترسناک باستانی در سواحل پرتغال +عکس

کشف کوسه ترسناک باستانی در سواحل پرتغال (عکس)

کشفی نادر از حیوانی آبزی جهان علم را تکان داد ! برای اولین بار کوسه ای زنده که از زمان دایناسورها تا کنون نسلش باقیمانده است کشف شد ! دانشمندان به این کوسه هولناک لقب فسیل زنده را دادند ! این نوع کوسه در زمان دایناسورها هم زندگی میکرده است ! در سواحل پرتغال کوسه ای از هم نسلی های دایناسورها کشف شده است که لقب فسیل زنده نام گرفته است.

کشف کوسه ترسناک باستانی در سواحل پرتغال (عکس)

کشف فسیل کوسه ای که ۸۰ میلیون سال قبل می زیسته است.محققان در سواحل پرتغال کوسه ای کشف کرده اند که ظاهر آن از ۸۰ میلیون سال قبل تاکنون تغییری نکرده است. این حیوان فسیل زنده لقب گرفته است.

کشف کوسه ترسناک باستانی در سواحل پرتغال (عکس)

به گزارش نیوزویک، محققان کوسه ای در سواحل پرتغال کشف کردند و به آن لقب «فسیل زنده» داده اند زیرا ظاهر آن از ۸۰ میلیون سال قبل تاکنون تغییر نکرده است.

محققانی که مشغول کار برای پروژه اتحادیه اروپا بودند، تابستان امسال این حیوان را در ساحل آلگارو کشف کردند. هدف این پروژه کاهش تاثیرات ناخواسته ماهیگیری تجاری بود اما محققان به طور ناخواسته یکی از نادرترین و کهن ترین حیوانات زمین را کشف کردند.

کشف کوسه ترسناک باستانی در سواحل پرتغال (عکس)

بدن این کوسه از داخل و خارج نسبت به زمان دایناسورها تغییری نکرده است. محققان معتقدند این حیوان به عصر کرتاسه تعلق دارد. در این دوران دایناسورهایی مانند تیراناساروس رکس و تریسراتوپ زندگی می کردند.

درهرحال کوسه کشف شده حدود یک و نیم متر طول دارد اما طول بزرگترین نمونه آن به ۲ متر هم می رسد. همچنین محققان تخمین می زنند بارداری آن ۴۲ ماه باشد که طولانی ترین دوران بارداری یک موجود زنده به حساب می آید.علاوه بر این موارد حیوان بیش از ۳۰۰ دندان دارد که در ۲۵ ردیف قرار گرفته اند.

بازنشر – www.abartazeha.com

خبرهای علمی

آرشیو

کشف کوسه ترسناک باستانی در سواحل پرتغال +عکس

کشف کوسه ترسناک باستانی در سواحل پرتغال (عکس) کشفی نادر از حیوانی آبزی جهان علم را تکان داد ! برای اولین بار کوسه ای...