آشنایی با پاموکاله ترکیه ؛ یکی از زیباترین‌ جاذبه های گردشگری ترکیه آشنایی با پاموکاله ترکیه ؛ یکی از زیباترین‌ جاذبه های گردشگری ترکیه

پاموکاله ترکیه, تصاویر پاموکاله ترکیه, جاذبه های گردشگری ترکیه

پاموکاله ترکیه, تصاویر پاموکاله ترکیه

پاموکاله ترکیه, تصاویر پاموکاله ترکیه

در این مطلب از ابرتازه ها شما را با پاموکاله ترکیه آشنا می نماییم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید…

پاموکاله یکی از چشمه‌های آب گرم و اولین چشمه آب شور جهان است که دارای خواص درمانی بسیاری می‌باشد. پاموکاله در نزدیکی شهر آنتالیا قرار دارد.

پاموکاله یکی از زیباترین‌ اماکن گردشگری ترکیه و یکی از شگفت‌ انگیزترین چشم اندازهای گردشگری در جهان می‌باشد. پاموکاله در منطقه دریای اژه و در رودخانه مَندَرَس واقع شده‌است که در بیشتر فصول سال آب و هوایی معتدل دارد. به طور دقیق‌تر می‌توان گفت این چشمه در استان دنیزلی (Denizli) در جنوب غرب ترکیه در فاصله ۲ ساعتی از شهر آنتالیا و در نزدیکی دریای مدیترانه قرار دارد. این استان شامل چشمه‌های آب گرم تراوتن و تراس مواد معدنی کربنات است که توسط آب جاری می‌باشند. این چشمه به واسطه چشم انداز‌های زیبا و خیره کننده‌اش و رنگ سفید رسوبات تشکیل شده به قلعه سفید پنبه‌ای معروف است که واقعا توصیفی کامل از این چشمه را بیان می‌کند.

پاموکاله ترکیه, تصاویر پاموکاله ترکیه

پاموکاله یکی از زیباترین‌ اماکن گردشگری ترکیه می باشد

این کوه زمانی محل زندگی رومی‌ها بوده و هنوز هم بقایای شهر تاریخی هیراپولیس بر فراز کوه‌های این منطقه با ارتفاع ۱۶۰ متر به چشم می‌خورد که امروزه دولت ترکیه آن را به شکل یک موزه درآورده است. این کوه‌ها از شهر دنیزلی به خوبی قابل مشاهده می‌باشند.

در این منطقه ۱۷ چشمه آب گرم طبیعی وجود دارد که محدوده دمایی آن‌ها ۳۵ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. فعالیت‌های آتش‌فشانی در زیر زمین باعث ایجاد این چشمه‌های آب گرم شده است و این آب گرم که از ارتفاع ۱۰۰ متری پایین می‌ریزد در شیب کوهستان آنجا که سرعتش کم می‌شود رسوب می‌کند و این رسوبات و سنگ‌های آهکی سفیدرنگ منظره زیبایی را به وجود می‌آورند، درست به همین دلیل است که بسیاری از گردشگرانی که به این مکان رویایی قدم می‌گذارند معتقدند که اینجا برای آرامش روح و روان، مکانی ایده‌آل است.

پاموکاله ترکیه, تصاویر پاموکاله ترکیه

پاموکاله یکی از شگفت‌ انگیزترین چشم اندازهای گردشگری در جهان می‌باشد

پاموکاله ترکیه, تصاویر پاموکاله ترکیه

منبع:  setare.com

گردشگری

آرشیو

راهنمای انتخاب و خرید چادر مسافرتی مناسب

انواع چادر مسافرتی, خرید چادر مسافرتی, بهترین چادر مسافرتی چادر مسافرتی امروزه به عنوان یکی از اصلی‌ترین لوازم سفر گوشه‌ای از صندوق اتومبیل قرار...

دیدگاه کاربران

  • اقامت ترکیه
    فوریه 16, 2019

    مشاوره رایگان اخذ اقامت ترکیه ،‌خرید ملک در ترکیه