نحوه درست کردن معجون رازیانه نحوه درست کردن معجون رازیانه

درست کردن معجون رازیانه, خواص معجون رازیانه, طرز تهیه انواع معجون

درست کردن معجون رازیانه, خواص معجون رازیانه

درست کردن معجون رازیانه, خواص معجون رازیانه

در این مطلب از ابرتازه ها نحوه درست کردن معجون رازیانه را بیان می نماییم. برای بهره بردن از این مطلب ما را همراهی نمایید.

روزهای قاعدگی، روزهایی هستند که به راحتی سپری نمی‏ شوند و در بیشتر مواقع با درد و ضعف همراهند، به همین دلیل پای قرص ‏های مسکن مثل ژلوفن، بروفن و… به میان می‏ آید. اما فراموش نکنید که داروهای گیاهی در این زمان نقش بسزایی ایفا می‌کنند و عوارض مواد شیمیایی را هم ندارند. رازیانه از آن دست گیاهانی است که قادر است انقباض های قاعدگی را کنترل و تنظیم کند. یکی دیگر از مزیت‏ های این گیاه در این دوران کاهش درد قاعدگی است. با نوشیدن این معجون، به دلیل ترکیب نشاط آوری که دارد، می ‏توانید با خیال راحت به کارهای روزمره تان بپردازید.

مواد لازم برای معجون رازیانه برای ۱ نفر :

سیب   ۱ عدد
 رازیانه  ۱ فنجان
 هویج متوسط ۲ عدد 
 زنجبیل  ۱ قاشق غذاخوری
آب سیب ۱ فنجان
آبلیمو ۱ قاشق مرباخوری
کرفس ۱/۲ ساقه

طرز تهیه معجون رازیانه :

تخم رازیانه را بکوبید و فراموش نکنید که باید کاملا به پودر تبدیل شود وحتی دانه‌ای از آن نکوبیده باقی نماند.

تمام مواد را داخل میکسر بریزید. اما فراموش نکنید که این معجون به‌دلیل موادی که دارد باید بیشتر از معجون‏های قبلی معرفی شده داخل میکسر هم زده شود. شاید بین ۱۵ تا ۲۰دقیقه زمان برای مخلوط شدن مواد با هم کافی باشد. چون هویج، سیب و کرفس به‌راحتی با یکدیگر مخلوط نمی‏ شوند.

این معجون به‌دلیل داشتن گیاه رازیانه می‏تواند نقش یک آبمیوه درمانی برای روزهای قاعدگی بانوان را داشته باشد. فراموش نکنید که کرفس و رازیانه به‌دلیل دارا بودن ماده «فیتواستروژن»  (ماده‌ای شبیه هورمون زنانه) قادر هستند اختلال‌های ناشی از خونریزی و اسپاسم‏های قاعدگی را کاهش دهند.

همچنین وجود زنجبیل در این معجون نشاط آور است. این مزیت برای روزهای قاعدگی که بیشتر خانم‏ها کسل و بی‌حوصله هستند، می ‏تواند نقش بسزایی داشته باشد.

منبع : bartarinha.ir

آموزش آشپزی

آرشیو

نحوه درست کردن هات داگ مک و پنیر

طرز تهیه هات داگ مک و پنیر در این مطلب از ابرتازه ها نحوه درست کردن هات داگ مک و پنیر را بیان می...