4 راهکار برای از بین بردن تلخی بادمجان 4 راهکار برای از بین بردن تلخی بادمجان

از بین بردن تلخی بادمجان, برطرف کردن تلخی بادمجان, روش گرفتن تلخی بادمجان

از بین بردن تلخی بادمجان, برطرف کردن تلخی بادمجان

از بین بردن تلخی بادمجان, برطرف کردن تلخی بادمجان

خیلی وقت ها هست که از ترس تلخ بودن بادمجان هایی که در بازار می بینیم ممکن است طرف آن ها نرویم و آن ها را نخریم به طور کلی بهتر است بادمجان های قلمی و تازه را برای خرید انتخاب کنیم تا احتمال تلخ بودن آن ها کمتر باشد و همچنین بادمجان هایی که دانه هایی ریز و همرنگ گوشت بادمجان دارند شیرین هستند و بادمجان هایی با دانه های تیره و بزرگ به احتمال بیشتری تلخ هستند. در این مطلب از ابرتازه ها ۴ راهکار برای از بین بردن تلخی بادمجان را بیان می نماییم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

۱. گرفتن تلخی بادمجان با استفاده از آبلیمو

یک کاسه بزرگ را از آب پرکرده و بعد بادمجان های پوست کنده را داخل آن بگذارید و حدود دو الی سه قاشق آبلیمو هم به آن ها اضافه کنید و بگذارید برای ۱۰ دقیقه الی یک ربع بمانند و بعد بادمجان ها را از آب بیرون بیاورید آن ها را فشار بدهید تا آب اضافی آن ها برود و در غذای مورد نظر از آن ها استفاده کنید.

۲. گرفتن تلخی بادمجان با استفاده از نمک

برای گرفتن تلخی بادمجان با نمک کافی است که بادمجان ها را پوست کنده و به صورت درسته یا برش داده شده کاملا به نمک آغشته شان کنیم و بگذاریم برای مدت نیم ساعت بمانند و بعد آن ها را آب بکشید تا تلخی آن ها برود سپس آن ها را خشک کنید. حالا می توانید در هر غذایی که دوست دارید از آن ها استفاده کنید.

۳. گرفتن تخم های بادمجان

در صورتی که بادمجان تخم های بزرگ و تیره رنگ داشت می توانید تخم ها را از گوشت جدا کرده و بعد از بادمجان در پخت غذا استفاده کنید.

۴. گرفتن تلخی بادمجان با قرار دادن آن در فریزر

بادمجان ها را پوست کنده و برای حدود ۴ الی ۵ ساعت داخل فریزر بگذارید تا بخ بزنند بعد از فریزر آن ها را در بیاورید و اجازه بدهید تا یخ آن ها آب شود و با فشار دادن آب اضافی آن ها را بگیرید تا تلخی بادمجان برود.

منبع : ۲nafare.com

نکات ریز آشپزی

آرشیو

4 راهکار برای از بین بردن تلخی بادمجان

از بین بردن تلخی بادمجان, برطرف کردن تلخی بادمجان, روش گرفتن تلخی بادمجان از بین بردن تلخی بادمجان, برطرف کردن تلخی بادمجان خیلی وقت...

دیدگاه کاربران

 • راننده شو
  فوریه 28, 2019

  خیلی کاربری و خوب بود دستتون درد نکنه

 • درب ضدسرقت
  آوریل 13, 2019

  ممنون از راهنماییتون

 • مرکز مشاوره حقوق ایران
  آوریل 20, 2019

  مرسی از مطلب خوبتون،بسیار به جا بود 🙂

 • پشتیبان وردپرس
  ژوئن 8, 2019

  روش خوبی بود ممنونم خیلی با بادمجان رابطه ندارم ولی مطلب کاربردی بود

 • چه جالب . ممنون از راهکارهای مفیدتون

 • ممنون از اطلاعات جامع و کاربردیتون

 • آقا قسمت جدا کردن تخم بادمجون رو خیلی خوب راهنمایی کردین . ینی اگه اینو نمیخوندم و تخم های بزرگ و تیره رو میدیدم دیگه جداشون نمیکردم 😂😂😂😂 مرسی که یه خونواده رو از نگرانی دراوردین 😂