نحوه درمان COVID-19 ( کرونا ) در بیمارستان توسط پزشکان چگونه است؟ نحوه درمان COVID-19 ( کرونا ) در بیمارستان توسط پزشکان چگونه است؟

نحوه درمان COVID-19 ( کرونا ) در بیمارستان توسط پزشکان

COVID-19 , کرونا

پزشکان چگونه COVID-19 ( کرونا ) را در بیمارستان درمان می کنند؟  سطح اکسیژن موجود در خون را با یک اکسیژن‌سنج خون انگشتی بررسی کنید. به صدای ریه های شما گوش می کنند.

ویروس‌ها از یک سری پروتئین‌های شاخکی در جدار (کپسول) یا غشای خود برای چسبیدن و ورود به سلول‌های بدن انسان استفاده می‌کنند. ویروس کرونای جدید با شاخک S خود به گیرنده‌ای (گیرنده آنزیم مبدل آنژیوتانسین ٢) در سلول‌های ریه انسان چسبیده، به داخل سلول راه یافته و بعد از استفاده از مواد سلولی، با تکثیر خود، سبب واکنش ایمنی و مرگ سلولی می‌شود. 

دوره نهفتگی کرونا ویروس چیست؟

در مورد کرونا ویروس تعداد تخمینی روزهایی که ممکن است احساس علائم برای شما به همراه داشته باشد ۲ تا ۱۴ روز است. میانگین ۵ روز است. (در موارد نادر ، علائم بعد از ۱۴ روز شروع می شوند.)

به همین دلیل کارشناسان می گویند خودتان را برای ۱۴ روز قرنطینه کنید و به جلوگیری از انتشار ویروس کمک می کند.

چه زمانی بیماران مبتلا به COVID-19 به مراقبت در بیمارستان نیاز دارد؟ 

اگر علائم جدی دارید ، مانند مشکل تنفس ، یا اگر علائم شما ناگهان وخیم تر شود ، ممکن است لازم باشد برای مداوا به بیمارستان بروید. اگر فکر می کنید بلافاصله به کمک نیاز دارید ، با اورژانس یا بیمارستان تماس بگیرید و به آنها بگویید که فکر می کنید COVID-19 داشته باشید. این به آنها کمک می کند تا برای ورود شما آماده شوند.

نحوه درمان COVID-19 ( کرونا ) در بیمارستان توسط پزشکان چگونه است؟  درمان کرونا ویروس در بیمارستان

نحوه درمان COVID-19 ( کرونا ) در بیمارستان توسط پزشکان

پزشکان شما را برای مشکلات جدی تر بررسی می کنند. پزشکان ممکن است:

سطح اکسیژن موجود در خون را با یک اکسیژن‌سنج خون انگشتی بررسی کنید.

به صدای ریه های شما گوش می کنند.

از قفسه سینه شما عکس می گیرند.

ممکن است برای تنفس بهتر اکسیژن دریافت کنید. از طریق دو لوله کوچک که فقط داخل سوراخ بینی شما قرار دارند ، تنفس کنید. در موارد بسیار جدی ، پزشکان شما را به دستگاهی بنام ونتیلاتور متصل می کنند که بتواند نفس بکشد.

همچنین ممکن است مایعات را از طریق سرم دریافت کنید تا از کمبود آب بدن جلوگیری شود. پزشکان همچنین تنفس شما را از نزدیک کنترل می کنند.

Ventilator , ونتیلاتور

ونتیلاتور

چگونه می توانید علائم COVID-19 را در خانه درمان کنید؟ 

اگر علائم شما به اندازه کافی خفیف است برای بهبودی در خانه است ، باید:

استراحت کنید، این باعث می شود احساس بهتری داشته باشید و باعث بهبودی شما می شود.

در خانه بمانید به محل کار ، مدرسه یا مکان های عمومی نروید.

مایعات بنوشید. کمبود آب بدن می تواند علائم را بدتر کند.

 اگر علائم شما بدتر شد ، سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید.

مهمترین کاری که باید انجام شود جلوگیری از آلوده شدن افراد دیگر است.

چه کسانی در معرض خطر هستند؟

به نظر می‌رسد افرادی که در تماس مستقیم با بیماران مبتلا به ویروس کرونا هستند بیش از همه در خطرند. افرادی که مسن‌تر هستند یا سایر شرایط پزشکی از جمله دیابت و بیماری قلبی دارند، ممکن است در معرض خطر جدی با این ویروس باشند. اما هنوز این ویروس ناشناخته است و هیچ اطلاعاتی قطعی نیست.

تاثیر کرونا بر مادران باردار

به این دلیل که ویروس کرونا هنوز ویروس ناشناخته ای محسوب می‌شود مشخص نیست این ویروس تاثیری بر جنین یا نوزادان خواهد گذاشت یا نه، بنابراین توصیه می‌شود زنان باردار احتیاط بیشتری نسبت به افراد عادی در برابر این بیماری در پیش گیرند. تا به امروز هنوز نتایجی مبنی بر مستعدتر بودن مادران باردار نسبت به دیگر افراد در برابر کوید ۱۹ مشاهده نشده است.

494
0

پزشکی

آرشیو

نحوه درمان COVID-19 ( کرونا ) در بیمارستان توسط پزشکان چگونه است؟

نحوه درمان COVID-19 ( کرونا ) در بیمارستان توسط پزشکان ویروس‌ها از یک سری پروتئین‌های شاخکی در جدار (کپسول) یا غشای خود برای چسبیدن...