آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت دنیای امروز آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت دنیای امروز

خودرو های بالای ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت , معرفی خودرو های جدید,استون‌مارتین,دوج چارجر,ماشین ۲۰۱۵ .

در سال‌های آخر دهه ۸۰ میلادی، شما بایستی در پشت یک سوپرماشین خاص می‌نشستید تا به سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت (۳۲۱/۹ کیلومتر بر ساعت) دست پیدا کنید و حتی در این حالت نیز، به‌ندرت می‌توانستید این سرعت را ثبت کنید. امّا امروز به راحتی می‌توانید بر روی یک صندلی راحت از یک سدان بزرگ و قدرتمند قرار بگیرید، آهنگ موردعلاقه خود را از سیستم صوتی پخش کنید و قبل از اینکه این آهنگ به پایان برسد، به سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت برسید. البته اکیداً به شما توصیه می‌کنیم که این کار را زمانی انجام دهید که مهارت کافی در رانندگی داشته و مسیر شما هم بسته باشد.

در ادامه، خودروهایی را می‌خواهیم مرور کنیم که این سطح از سرعت را دارند. به این منظور، ابتدا و در بخش اول، خودروهای امروزی را بررسی می‌کنیم که ۲۰۰ مایل بر ساعت می‌روند؛ خودروهایی که در دسترس قرار دارند و به صورت تیون نشده و استاندارد از طریق نمایندگی می‌توان یک مدل جدید از آنها را خریداری کرد.

خودروهای بالای ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت :

استون‌مارتین راپید S مدل‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵

سرعت حداکثر: ۲۰۳ مایل بر ساعت (۳۲۶.۷ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

وقتی با این استون‌مارتین ۵۵۲ اسب‌بخاری رانندگی می‌کنید، نه‌تنها سرنشینان عقب را فراموش می‌کنید، بلکه شاید یادتان برود که این خودرو حتی صندلی عقب دارد! راپید S ترکیبی از عملکرد و اعتماد به‌نفس را در کوپه اسپورت متناسب با فضایی به بزرگی یک سدان لوکس به نمایش می‌گذارد.


استون‌مارتین ونکوئیش مدل‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵سرعت حداکثر: ۲۰۱ مایل بر ساعت (۳۲۳.۵ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

استون‌مارتین یکی از زیباترین خودروهای GT ساخته شده در طول تاریخ است که تعادل مناسبی بین حالت تهاجمی و جذابیت برقرار کرده است. ونکوئیش اولیه با یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک عرضه شده که ممکن است اندکی با اعصاب شما بازی کند، ولی در همین حال، یک گیربکس نرم ۸ سرعته اتوماتیک جدید برای آن ارائه شده که عملکرد بسیار خوبی در رفتن به دنده بالاتر دارد.


استون‌مارتین V12 ونتیج S / رودستر مدل‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵

سرعت حداکثر: ۲۰۵ مایل بر ساعت (۳۲۹.۹ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

نباید این مدل را به دلیل جثه‌اش، دست‌کم بگیرید. این مدل، چه به صورت کوپه باشد یا کانورتیبل، قدرتی هم‌تراز با برادران بزرگ‌ترش دارد. البته ونتیج جذابیت ونکوئیش را ندارد، ولی هنوز هم از قابلیت‌های بالایی برخوردار است.


بنتلی کانتیننتال GT اسپید / GTC اسپید مدل‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵

سرعت حداکثر:‌ ۲۰۳- ۲۰۶ مایل بر ساعت (۳۳۱.۵ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

اضافه کردن عنوان «اسپید» در پایان نام یک مدل بنتلی، چیز چندان جدیدی نیست. همچنین تعجبی ندارد که بنتلی برای مدل محبوب کانتیننتالش یک نسخه «اسپید» ارائه کرده است. ولی چیزی که باعث تعجب می‌شود این است که این خودروی ۲ در با وزن ۲۳۲۰ کیلوگرم می‌تواند به سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت برسد؛ حتی با اینکه بدانید از یک پیشرانه ۶۲۶ اسب‌بخاری برخوردار است.


کادیلاک CTS-V مدل ۲۰۱۶

سرعت حداکثر: ۲۰۰ مایل بر ساعت (۳۲۱.۸ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

CTS-V سدان همیشه درگیری و رقابت سختی با مدل‌های مختلف آلمانی داشته است. ولی سدان ۶۴۰ اسب‌بخاری جدید، در حال حاضر می‌تواند تمام رقبای آلمانی خود را در اتوبان پشت‌سر بگذارد. همچنین اگر یک مسیر مستقیم به اندازه کافی در اختیارش باشد، می‌تواند شورولت کوروت Z06 را نیز پشت‌سر بگذارد.


دوج چارجر SRT هل‌کت مدل ۲۰۱۵

سرعت حداکثر: ۲۰۴ مایل بر ساعت (۳۲۸.۳ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

ولی زمانی که دوج چارجر SRT هل‌کت وارد جاده می‌شود، CTS-V باید مسیر را برای آن خالی کند. چارجر، بدون‌شک کمتر از CTS-V برای رانندگی در شهر ساخته شده است. این خودرو از همان موتور V8 سوپرشارژر ۷۰۷ اسب‌بخاری استفاده می‌کند که در مدل چلنر SRT هل‌کت استفاده شده است. این در حالی است که چلنجر، سرعت حداکثری برابر ۱۹۹ مایل بر ساعت دارد.


فراری ۴۵۸ ایتالیا / اسپشیاله مدل‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵

سرعت حداکثر: ۲۰۲ مایل بر ساعت (۳۲۵.۱ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

مدل‌های موتور میانی فراری همیشه خودروهای برجسته‌ای بوده‌اند، ولی تا سال گذشته هیچ‌کدام از آنها از لحاظ کیفیت، ظرافت و لذت‌بخش بودن به پای ۴۵۸ ایتالیا نرسیده است. کوپه، اسپایدر، اسپشیاله، اسپشیاله اپرتا، همگی خودروهای فوق‌العاده‌ای هستند. در همین حال، مدل جایگزین ۴۵۸، یعنی ۴۸۸ GTB به صورت رسمی در نمایشگاه ژنو رونمایی خواهد شد. در این مدل جدید، یک موتور V8 توربوشارژر با قدرت ۶۶۱ اسب‌بخار استفاده شده و گفته می‌شود که دارای سرعت حداکثری برابر ۲۰۵ مایل بر ساعت است.


فراری F12 برلینتا مدل‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵

سرعت حداکثر: ۲۱۱ مایل بر ساعت (۳۳۹.۶ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

خودرویی راحت، به اندازه‌ای که بتوان تمام کشور را با آن رانندگی کرد و خودرویی سریع به حدّی که بتوان با آن در کمترین زمان ممکن، مسیر را طی کرد. البته نگران تکنیک‌های آئرودینامیک و «منتینو» نباشد؛ F12 برای شما سرعت زیادی فراهم کرده است.


فراری FF مدل‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵

سرعت حداکثر: ۲۰۸ مایل بر ساعت (۳۳۴.۷ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

FF بهترین امیدِ شما برای ثبت کردن سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت در برف است. در این خودرو، مفهومی تازه با ظرفیت ۴ سرنشین و سیستم دیفرانسیل چهار چرخ متحرک به کار رفته است که سریع‌تر از ۴۵۸ ایتالیا عمل می‌کند. در همین حال، نقل‌قول‌ها حاکی از آن است که یک نسخه قدرتمندتر ۲ سرنشینه از FF در حال گذراندن مراحل توسعه خود است.


فراری لافراری مدل ۲۰۱۵

سرعت حداکثر: ۲۱۷ مایل بر ساعت (۳۴۹.۲ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

در این مدل، پیشرانه V12 معمولی، قدرتی به اندازه ۷۸۹ اسب‌بخار و موتور الکتریکی، خروجی برابر ۱۶۱ اسب‌بخار دارد. در مجموع، پیشرانه هیبریدی لافراری ۹۵۰ اسب بخار است. در همین حال، از سیستم احیای KERS شده و همین‌طور مواردی چون سلول راننده فیبرکربنی، صندلی‌های ثابت و آینه‌های بغل آنتنی برای این خودروی جاده‌ای استفاده شده است.


لامبورگینی اونتادور مدل‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵

سرعت حداکثر:‌ ۲۱۷ مایل بر ساعت (۳۴۹.۲ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

اونتادور یک جانور درّنده‌خوی است که با شتاب دیوانه‌کننده و نمایش خیره‌کننده خود، به مقصود خویش رسیده است. این مدل پرچم‌دار لامبورگینی، با موتور V-12 قدرتی برابر ۶۹۱ اسب‌بخار دارد و یک عصاره کامل از «لامبورگینی» است.


لامبورگینی اوراکان مدل ۲۰۱۵

سرعت حداکثر: ۲۰۲ مایل بر ساعت (۳۲۵ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

جایگزین «گایاردوی بزرگ» تنها ۱۰ ثانیه زمان لازم دارد تا به سرعت ۱۲۵ مایل (۲۰۱/۱۷ کیلومتر) بر ساعت برسد. به سختی می‌توان آن را یک لامبورگینی «متمدن» دانست، ولی مطمئناً یکی از اهلی‌ترین لامبورگینی‌هایی است که تاکنون دیده شده است.


مک‌لارن ۶۵۰S کوپه / اسپایدر مدل ۲۰۱۵

سرعت حداکثر: ۲۰۴ مایل بر ساعت (۳۲۸.۳ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

MP4-12C به تاریخ پیوست و حالا ۶۵۰S را داریم؛ حداقل مزیّتش این است که نام کوتاه‌تری دارد. مک‌لارن به درخواست‌ها برای «قدرت بیشتر» پاسخ داد و تنها پس از چند از سال از معرفی MP4-12C، مدل جدید ۶۵۰S را عرضه کرد. در حالی که موتور V8 در این خودرو تنها ۳/۸ لیتر گنجایش دارد، ولی دو توربوشارژ به آن کمک می‌کنند تا ۶۴۱ اسب‌بخار قدرت داشته باشد.


مک‌لارن P1 مدل‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵

سرعت حداکثر: ۲۱۷ مایل بر ساعت (۳۴۹.۲ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

دومین مدل از سه‌گانه سوپرکار هیبریدی شگفت‌انگیز، پس از لافراری، مک‌لارن P1 است که یک موتور توربوی ۳/۸ لیتری V8 با قدرت ۷۲۷ اسب‌بخار در کنار یک موتور الکتریکی ۱۷۷ اسب‌بخاری دارد؛ یعنی در مجموع ۹۰۴ اسب‌بخار. عدد مهم بعدی ۳۷۵ است که تعداد کل P1 هایی است که ساخته می‌شوند. در همین حال، باید رقم ۱/۱۵ میلیون دلار را در برچسب قیمت این خودرو نیز مدّنظر داشته باشید.


پورشه ۹۱۸ اسپایدر مدل ۲۰۱۵

سرعت حداکثر: ۲۱۴ مایل بر ساعت (۳۴۴.۴ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

این مدل هایپرکار پلاگین پورشه نسبت به همتایان هیبریدی‌اش از حساسیت بیشتری برخوردار است و عملکرد دیوانه‌واری دارد. موتور V8 با قدرت ۶۰۶ اسب‌بخار در کنار دو موتور الکتریکی، یکی با قدرت ‍۲۹ اسب‌بخار در جلو و دیگری با قدرت ۱۵۶ اسب‌بخار در عقب، باعث می‌شود تا ۹۱۸ در زمانی برابر ۲/۵ ثانیه به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت برسد.


SRT وایپر مدل‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵

سرعت حداکثر: ۲۰۶ مایل بر ساعت (۳۳۱.۵ کیلومتر بر ساعت)

آشنایی با خودروهای بالای 3۰۰ کیلومتر بر ساعت

وقتی SRT خودش را از دوج جدا کرد و جدیدترین وایپر را به زیر چتر خودش آورد، می‌توانستیم حدس بزنیم که مدل جدید، حتماً عملکرد بهتری نسبت به گذشتگانش خواهد داشت. و همین‌طور نیز شد؛ در جاده، تنها تعداد اندکی از مدل‌های خودروی دیگر هستند که سطح درگیری و هیجان رانندگی بالاتری نسبت به یک SRT وایپر دارند.

منبع : پدال

آشنایی با خودروهای بالای ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت دنیای امروز

دانستنیها

آرشیو

آیا مفهوم خود من وجود خارجی دارد؟

آیا مفهوم خود من وجود خارجی دارد؟ خود من مفهومی است که مسلما در صحبت های روزانه زیاد به کار می رود و زیاد...